III. 6:38 D 79 - Pillmann Robert Naražení na mantinel
III. 9:46 D 94 - Čížkovský Petr Nesportovní chování
III. 10:32 D 97 - Vaněček Václav Nesportovní chování
III. 10:32 D 97 - Vaněček Václav - Disciplinární trest
III. 11:15 H 35 - Notek Jaroslav Naražení na mantinel
III. 11:59 D 9 - Sígl Martin Sekání

Předzápasová situace byla stejná jako u minulého utkání a sešlo se nás tedy znovu jen pět stálých útočníků. Důvody zůstaly nezměněné, někteří měli ještě pořád důležitější povinnosti, někdo byl nemocný a jiní si stále dopřávali zasloužený odpočinek na horách.
Do posledního zápasu podzimu vstoupily oba týmy s chutí a s vysokým nasazením. Hrálo se velmi rychle a skoro se nepřerušovalo. V deváté minutě vzal míček na červené čáře Václav Vaněček, prošel kolem všech hráčů Spectra, kteří mu stáli v cestě a ukázkovým blafákem do bekhendu otevřel skóre utkání. Dát první gól bylo velmi důležité, neboť zápas byl v první třetině hodně vyrovnaný.
V druhé minutě prostřední části se dostal k balónku opět Václav Vaněček a rozvlnil síť za soupeřovým brankářem podruhé. Sedmnáct vteřin na to dovršil čistý hattrick, v šesté minutě vstřelil svůj čtvrtý gól a dal nám tím velkou šanci zvítězit. Když pak v deváté minutě přidal Lukáš Vrkoč pátou branku, bylo o osudu utkání definitivně rozhodnuto.
V poslední třetině jsme sice po 22 sekundách inkasovali a velmi dobře chytající Petr Kučera tak prišel o čisté konto, ale pak jsme již soupeře k ničemu nepustili. Hráči Spectra, kteří jsou z juniorských soutěží zvyklí asi spíše vyhrávat, výsledek 5:1 těžce nesli a nevyvarovali se nepříjemných sekání a háčků. Jako zázrakem (nebo spíš faulovali tak, že to nebylo vidět) byli vyloučeni jen dvakrát. V sedmé minutě vstřelil 50. gól týmu Petr Sígl a dostál tak svému přízvisku "tradiční střelec". V deváté uzavřel účet utkání střelou od modré Zdeněk Bíba a začali jsme pomalu oslavovat. Když už jsme byli jednou nohou v šatně nevydržel již další osekávání muž zápasu Václav Vaněček, soupeřova hráče seknul taky a po delší chvíli byl za tento přestupek vyloučen. Trochu ho naštvalo, že nebyl faul ani signalizován a dostal šestku. No a vykřiknutí "Ty vole!" ho připravilo o registrační průkaz.
Od prvního gólu jsme byli lepší, dávali jsme góly, a proto jsme zaslouženě vyhráli. Jen je škoda, že si Václav Vaněček nechal dát disciplinární trest. Bude to pro nás velké oslabení.