Ohlédnutí za víkendem č. 16
Zpět Zpět Předchozí Další
Předchozí Další
Uplynulý víkend rozdělil ligu na dvě skoropoloviny a až poslední zápas základní části rozhodl o tom, kdo zůstane pod čarou ponoru ohrožen sestupem do 3. ligy. S vidinou boje o play off se muselo rozloučit loni ještě prvoligové béčko Reges a veteráni ze Zeleného údolí. Reges poslední dva víkendy už jen trpně čekali, zda jim bude 14 bodů na umístění do šestého místa stačit. Nestačilo - skončili sedmí na vzájemné zápasy s Vyprahlem. Údolí si svůj postup prohrálo mnohem dříve než v nedělním souboji s námi. Jindy skálopevná obrana byla letos o hodně prostupnější a tak tradičního účastníka pražských soutěží čekají ještě velké starosti.
Výhrou nad Údolím jsme pomohli k udržení v horní polovině Pivařům z Vyprahla, ale upřímně řečeno, moc si to nezaslouží. Nejde ani tak o jejich nervózní a provokativní styl hry, ale spíš o momentální formu. A ta je zoufalá. V existenčním zápase se Snad to přežijou neuspěli pošesté za sebou. Přežijou, pozitivní překvapení letošního ročníku, je herně přehráli, přestříleli a v poslední třetině dvěma góly i rozhodli o postupu na pátou příčku po základní části. Ve zbylých zápasech uspěli favorité, byť pokaždé až brankami v poslední třetině. Díky tomu je mezi čtvrtým místem Uftalandu zajišťujícím účast play off a pátou příčkou Přežijou sedmibodový odstup, který budou v nadstavbové části STP s Vyprahlem asi jen těžko dotahovat.

Výsledky
22. kolo: Vyprahlo - Snad to přežijou 0:2, Hokejka - Malvazinky-Avir B 5:3, Mělník - Uftaland B 2:3, Zelené údolí - South Park Cows 1:2.