Ohlédnutí za víkendem č. 15
Zpět Zpět Předchozí Další
Předchozí Další
To se nám to pěkně zamotalo! Předposlední hrací víkend základní části II. Pražské OHbL sice s definitivní platností určil pořadí na prvních čtyřech místech (remíza 1:1 v přímém duelu o 2. příčku s Hokejkou našemu soupeři stačila), zato znovu nečekaně zauzlil boj o poslední dvě příčky v horní šestce. O zdramatizování situace se postaralo hlavně Vyprahlo, které v duelu s outsiderem Malvirem B odmítlo jistý postup, k němuž bohatě stačila i remíza. Jarní forma pivařů je katastrofální: pět zápasů, 0 bodů, skóre 4:18 je nejhorší bilance po zimní přestávce ze všech týmů v lize! Namísto klidu teď musí Vyprahlo v posledním zápase základní části zabojovat proti Snad to přežijou. K udržení horní šestky mu bude stačit i plichta, ale Přežijou momentálně hrají v mnohem větší pohodě, o čemž svědčí i důležitý bod, který naposled vyválčili v utkání se suverénem základní části Hell Benders (mimochodem - STP jsou jediný tým v celé lize, který Bendeři ve své spanilé jízdě sezónou nepokořili!!!)
Výsledek tohoto utkání bude klíčový pro další postupovou matematiku. Výhra Vyprahla či remíza znamená, že spolu s pivaři zůstanou nahoře Reges (s Přežijou i se Zeleným údolím, které se na ně může výhrou nad námi ještě dotáhnout, mají lepší vzájemné zápasy). Vítězství Přežijou postrčí tento tým do horní šestky a pak bude záležet na výsledku našeho duelu s Údolím. Výhra a tím zisk 14 bodů katapultuje zelenoúdoláky na postup (v tabulce vzájemných zápasů s rovněž čtrnáctibodovými Reges a Vyprahlem by měli navrch právě oni), jakýkoli jiný výsledek udrží mezi horní šestkou Vyprahlo (oba zápasy s Reges vyhrálo). Bude to tedy napínavé do poslední chvíle, a to doslova: náš nedělní duel s Údolím totiž spolu se souběžně hraným (a pro vývoj v tabulce nepodstatným zápasem Mělník - Ufta) celý program základní části uzavírá...

Výsledky
21. kolo: Snad to přežijou - Hell Benders 1:1, Malvazinky-Avir B - Vyprahlo 3:1, Uftaland B - Zelené údolí 6:2, South Park Cows - Hokejka 1:1.

Příští program
22. kolo: Vyprahlo - Snad to přežijou, Hokejka - Malvazinky-Avir B, Mělník - Uftaland B, Zelené údolí - South Park Cows. Reges B a Hell Benders mají volno.

Petr Kučera #1

Zpět Zpět Předchozí Další
Předchozí Další