South Park Cows - Články, Doplňující články

Hokejbal Praha, hokejbalový tým z Prahy

South Park Cows South Park Cows Lumír Kudrna Petr Sígl Martin Sígl Lukáš Vrkoč South Park Cows
2013 / 2014
A-tým| B-tým| Mládež| Vše

Sponzoři

D & Z spol. s.r.o.


LIVE TELECOM a.s.


Hockey sport shop s.r.o


[ info ]

O stránkách

Rozlišení

1024 x 768

Prohlížeč

Firefox 3.0 +


Valid XHTML 1.0! Valid CSS level 2! Explanation of Level Double-A Conformance!


[ detaily ]

Kouč Petr Štěpáník: Nátlaku nešlo odolat!

Kouč Petr Štěpáník: Nátlaku nešlo odolat! Kouč Petr Štěpáník: Nátlaku nešlo odolat! V minulé sezoně téměř celý podzim koučoval áčko HBC Hostivař v I. NHbL, v té stávající se věnuje Cows o úroveň níže. Petr "Lungren" Štěpáník dal naší hře řád a i když je někdy hlučnější, rozhodně je na lavičce přínosem. Přijaté nabídky v žádném případě nelituje a stejně jako my se těší na pokračování slušně rozjeté sezony.
V létě jsi celkem překvapivě kývl na nabídku trénovat Cows. Litoval jsi někdy během podzimu tohoto rozhodnutí?
Kladně jsem se rozhodl z jediného důvodu. Už jsem nemohl dál odolávat psychickému a fyzickému nátlaku Lukáše Vrkoče a také Tomáše Borkovce, který mu vydatně pomohl. Ze začátku, hlavně během září, bylo vše takové divoké, ale nakonec poté, co si vše sedlo a začaly se dělat výsledky, určitě nelituji.

Jaký jsi dostal k dispozici materiál?
Po pravdě? Takže... Ba ne, myslel jsem si, že to s kvalitou týmu bude mnohem horší. Myslím, že se během podzimu ustálily dvě lajny, na něž se dalo spolehnout, a zejména obránci se zvedli výkonnostně minimálně o padesát procent.

Na čem se dá v případě Cows stavět?
Zejména na gólmanech! Všichni jsou kvalitní a připraveni kdykoliv naskočit, i když někdo má statistiky lepší a jiný horší. Že se nepovede zápas? To se stane každému. Nemá cenu bavit se, co týmu chybí. Třeba góly se nabízejí, ale kdybychom je dávali ve větší míře, těžko hrajeme jen region. To zase buďme nohama na zemi.

Jak to vypadá s plánem na jaro? Play off je prakticky jisté a nabízí se na úkor výsledků stavět sestavu právě s výhledem na vyřazovací boje...
To je pravda a rád bych se na to zaměřil. Vím dobře, co se ve hře úplně nedaří a hned od února se na to vrhneme. Dvě lajny fungují, tam asi není co měnit, tak snad se povede dobře poskládat i třetí. Může se stát, že někteří klíčoví hráči dostanou v závěru základní části volno.

Znamená to, že se můžeme těšit na posily, když kádr celkově není zrovna široký?
To jsem neřekl! Spíše spoléhám na návrat hráčů, kteří na podzim nebyli k dispozici po celou dobu nebo vůbec. Zranil se Honza Musil, který se začal dostávat do formy jako výborný bránící útočník, Honza Horák zase odjel do Anglie a má určitě také potenciál. Pak je tady Dávid Priganc, který naskočí, až mu skončí hokejová sezona. Ještě jsem ho neviděl, ale reference mám. No a Michael Langr... Toho bych měl v sestavě hrozně rád a věřím, že by to mohlo být i na úkor mateřského Uftalandu. Podobně poctivého hráče a navíc v sedmatřiceti jsem hodně dlouho neviděl.

A co se týká tebe... Nevyvádí manželka, že má doma dva hokejbalové blázny? Kromě partnera ještě syna Radima, člena reprezentace a hráče Alpiqu Kladno!
Martina je v pohodě. Horší to bylo, když jsem sám hrál, a já se jí ani nedivím. Radimovu kariéru sama sleduje a sbírá ode mě informace, jak hrál a tak.

L.80

Copyright © South Park Cows

Vložen

11.12.2013