South Park Cows - Články, Doplňující články

Hokejbal Praha, hokejbalový tým z Prahy

South Park Cows South Park Cows Lumír Kudrna Petr Sígl Martin Sígl Lukáš Vrkoč South Park Cows
2011 / 2012
A-tým| B-tým| Mládež| Vše

Sponzoři

D & Z spol. s.r.o.


Autosklo S.O.S.


Fidea Advisors, a.s.


Sylvania products


[ info ]

O stránkách

Rozlišení

1024 x 768

Prohlížeč

Firefox 3.0 +


Valid XHTML 1.0! Valid CSS level 2! Explanation of Level Double-A Conformance!


[ detaily ]

Lukáš Vrkoč: Po letech jsme znovu našli styl, který nám vyhovuje...

Lukáš Vrkoč: Po letech  jsme znovu našli styl, který nám vyhovuje... Lukáš Vrkoč: Po letech  jsme znovu našli styl, který nám vyhovuje... Kapitán týmu, nejproduktivnější hráč South Park Cows v play-off a jeden z posledních tří aktivních hráčů Cows, kteří jsou s týmem od jeho úplného počátku - Lukáš Vrkoč. Vzhledem k požehnanému věku Smailík už také uvažoval o konci kariéry, ale zatím to díkybohu neudělal. Při našem rozhovoru nezapřel svoji novinářskou náturu a celkem dost se rozpovídal o týmu, o uplynulé sezóně včetně právě skončeného play-off i o svých plánech v soukromém životě.

Cows: Před pár dny jsme vypadli z play-off. Už ses s tím smířil?
Lukáš Vrkoč: Na rozdíl od některých spoluhráčů, kteří jsou ještě dneska naštvaní a smutní, jsem to vstřebal docela rychle. Už před sérií s Louny jsem říkal, že mi ani případné vyřazení s týmem, který bude mít trochu jinou sestavu než v základní části, naši úspěšnou sezonu nezkazí. Před začátkem ligy jsem těžko hledal z celkové sedmnáctky pět týmů, co skončí pod námi a na konci základní části jich bylo jen pět nad námi. Celková bilance za 8 měsíců práce včetně play off čítá 19 výher a 10 porážek, i proto beru celou sezonu pozitivně.

Cows: Co si myslíš o sérii s Louny?
L.V.: Ze začátku to bylo trochu divoké, někteří soupeři si neodpustili provokace a zákroky, které byly za hranicí slušného chování, a to zejména vůči našim nejmladším hráčům. Ano, ti jsou také drzí, něco bylo ale prostě moc. To vše se dá v play off ještě jakžtakž pochopit, ovšem bonzování od vedení Loun na náš tým už se pochopit nedá! Že jsme neměli vyškolenou časomíru? Tak jsme ji neměli, ale byli tam dva dospělí kluci, kteří vše odmačkali a zapsali naprosto perfektně. Přesto šla na svaz stížnost na Cows. No a pak situace s dresy. V pravidlech i propozicích je jasně psáno, že domácí tým má výhodu volby světlé sady, pokud se soupeři nedohodnou jinak. Realita? Borci z Loun si napochodovali v bílých k zápasům u nás vyjma toho posledního, aniž by dopředu třeba jen poprosili o změnu. Tohle je prostě o lidech a kdo bonzuje, nemá asi ani koule na to přijít a o něco poprosit. To jsem ale kapku odešel od tématu, co?

Cows: No trošku ano Smailík, otázka byla myšlena spíše po sportovní stránce. Takže jak si viděl výkony týmu, atmosféru v něm a příspěvek jednotlivých hráčů při play off. Měli jsme na to postoupit?
L.V.: Jsem přesděvdčen o tom, že jsme do čtvrtfinále jít měli! Jenže po sobotních výhrách jsme se vždy viděli v hospodě, jak slavíme postup, nebo dokonce plánovali volno na další víkend. No a pak jsme poslední zápas psychicky neunesli. Ne všichni, ale někteří hráči a ti to moc dobře vědí! Jinak se ukázalo, že máme dobrou partu a že úspěšná sezona dodala chuť do pokračování kariéry lidem, kteří už chtěli končit. Za to jsem samozřejmě rád. Pak jsou tady ale okamžiky, které berou chuť mně. Celou sezonu se snažíme hrát co nejlépe, prakticky neexistuje, aby někdo seděl. Pak přijde play off a někdo se diví, že hraje méně a pohodovou atmosféru v týmu rozbíjí. Jenže kamarádský přístup se nedá sloučit s touhou vítězit a už vůbec ne v play off! My jsme zvolili férovku bez náhlého posilování lidmi, co moc zápasů neodehráli, a ještě to pro někoho bylo špatně. To se mi fakt nelíbí. A přišlo vyřazení...

Cows: A teď trochu obecněji. Před sezónou se ti vrátila funkce kapitána týmu. Jak tedy z této pozice hodnotíš uplynulou sezónu? Co se podle tebe povedlo a co ne?
L.V.: Některé body jistě najdete v předešlých odpovědích. Zopakuji slova o chuti, protože je rozhodně dobře, že důležití lidé v týmu ještě kariéru nekončí. Povedlo se ještě angažování Marka Brože na naši lavičku pro play off. Myslím, že se nenajde mnoho hráčů, kterým by jeho působení v Cows nesedělo. Splnil přesně to, co jsem od něj čekal a mně osobně moc pomohl, takže jsem se mohl soustředit výhradně jen na hru a ne na věci kolem. Bohužel jen honit po hřišti výrazné individuality soupeře nedokázal. Smailík Dobré také je, že jsme znovu po letech našli styl, který nám vyhovuje. To, že nejsme žádní umělci, moc dobře víme, a my jsme konečně pochopili, jak se na hřišti prezentovat. O negativech znovu už mluvit nechci, jen by si někteří měli uvědomit, že lidé, co se starají o chod týmu po celý rok, mají také nárok dělat nepopulární činy, když se blíží vrchol sezony, a nebýt z toho kyselí. O úspěch jde přece všem!

Cows: A co budoucnost - tvoje i týmová?
L.V.: Přiznám se, že jsem před startem jarní části sezony seriozně uvažoval, že skončím. Důvodem byla série zranění a zdravotních komplikací. Jenže pak jsem zjistil, že i s nimi se nějak hrát dá a ještě chvilku to s touhle partou potáhnu. Sice asi ne se stoprocentní účastí, ale potáhnu. No a tým? V nejbližší době nás čeká další díl každoroční debaty o tom, co dál. Jenže zatímco před rokem jsme akutně řešili post brankáře, letos je situace jiná - nemáme hráče. Z necelé dvacítky lidí, kteří nastoupili do play off, jich třetina odchází, nebo zůstává s otazníkem. Tomáš Podroužek, Tomáš Skřivan a David Kerouš se vracejí z hostování do Hostivaře, Dávid Priganc bude hrát někde ve světě hokej, s Michaelem Petráškem se vždy bavíme o dalším působení až v létě, Martin Svrček byl v týmu jen na výpomoc, Štěpán Floriš je znovu zraněn a teprve jej čeká vyšetření u doktora, no a může se ještě stát, že nakonec třeba i někdo opravdu skončí. Sami si můžete spočítat, že třeba ve dvanácti hráčích do pole se celá sezona odehrát nedá. Nabízí se proto řešení v podobě posílení o čtyři až pět hráčů, anebo případné spojení s některým z méně početných týmů.

Cows: Konkrétní asi zatím nebudeš co?
L.V.: To jsi vychytal, starý! Nebylo by seriózní cokoliv prozrazovat dřív, než si v Cows sami ujasníme, co dál. Například o prodloužení hostování Tomáše Skřivana bychom ale stáli! To vím už teď.

Cows: Dobře, tak se necháme překvapit. Pojďme na chvilku od hokejbalu. V létě nás čekají dvě svatby, tvoje a Martina Sígla. Jak se těšíš do chomoutu?
L.V.: Sigi má taky svatbu, jo? O žádném termínu nevím! (směje se) No a co se týká mě a Péti, tak se samozřejmě těšíme, když už jsme se pro tento krok rozhodli. A věřím, že se těšíte i vy, protože na 20. červenec slibujeme Akci roku. Smailík

Cows: Bude zase koupání (zasvěcení vědí Smailík)?
L.V.: Myslím, že se to všichni dozvědí z pozvánky. Samozřejmě pokud ji dostanou. (smích)

Cows: A co rodina, už máte nějaké plány?
L.V.: Zatím ne, ale pomalu se blíží čas, kdy alespoň ty plány mít budeme. Zbytek bude na přírodě...

Cows: Předposlední otázka. Máš něco na srdci, co bys chtěl komukoliv vzkázat?
L.V.: Bude to znít divně, ale vzkaz půjde k rozhodčím v play off. Fakt jsem nečekal, že až na nějaké drobnosti všichni zvládnou vypjaté souboje mezi námi a Louny velmi dobře! A pak bych chtěl určitě poděkovat všem spoluhráčům a fanouškům, kteří nás podporovali, za skvělou sezonu 2011/12.

Cows: No, a protože nás hlavně zajímá hokejbal, tak nám řekni svůj tip na letošního vítěze II.NHbL a proč si myslíš, že to bude právě tento tým?
L.V.: Přestože Petr Derfler z Loun během naší série vyhlašoval, že když se sejdou, jsou v lize nejlepší, tak já jeho názor nesdílím. Tipuji Nordics Most, protože ti nás dvakrát přejeli rozdílem několika tříd a působí nejkompaktněji. Jediné, co jim může v cestě za titulem zabránit, jsou podle mě nedisciplinovanost a častá vyloučení. Překvapit může ale třeba i Kolín, na jaře tradičně velmi silný tým.

Pozn.: Autor fotek - Cows a Jan Durák

Petr.27

Copyright © South Park Cows

Vložen

26.4.2012