South Park Cows - Články, Doplňující články

Hokejbal Praha, hokejbalový tým z Prahy

South Park Cows South Park Cows Lumír Kudrna Petr Sígl Martin Sígl Lukáš Vrkoč South Park Cows
2011 / 2012
A-tým| B-tým| Mládež| Vše

Sponzoři

D & Z spol. s.r.o.


Autosklo S.O.S.


Fidea Advisors, a.s.


Sylvania products


[ info ]

O stránkách

Rozlišení

1024 x 768

Prohlížeč

Firefox 3.0 +


Valid XHTML 1.0! Valid CSS level 2! Explanation of Level Double-A Conformance!


[ detaily ]

MUDr. vs. PODr., aneb bitva gólmanů

MUDr. vs. PODr., aneb bitva gólmanů MUDr. vs. PODr., aneb bitva gólmanů Všichni v Cows jsme si užili báječný podzim, který se už nemusí opakovat. Vedle týmového a aktivního pojetí hry byli jeho hlavními strůjci oba brankáři. Ano, po hodně dlouhé době jsme se mohli pyšnit opravdovou a hlavně stálou kvalitou v brankovišti (až na jednu zápasovou výjimku). Lumír Kudrna a Tomáš Podroužek našli společnou řeč minimálně v tom, aby se domluvili, kdo kdy bude chytat. A jelikož nás budoucí MUDr. v zimě na půl roku opouští a odletí do Litvy (info pro posílání koresponďáků: Lithuana, ne Latvia) předává pomyslné žezlo kraví gólmanské jedničky právě PODrovi třeba zrovna prostřednictvím následujícího rozhovorodialogu. Takže, startujeme: a vykopává doktor...

MUDr.: Podruhu, začneme opatrně. Co vlastně studuješ a co si představuješ, že z tebe bude? Až jednou budeš...

PODr.: Ahoj doktore, už čtvrtý rok chodím na ČVUT, stavební fakultu a obor konstrukce a dopravní stavby. Vybral jsem si to, protože bych v tom chtěl po škole pokračovat, kdyby byla nějaká možnost, čili projektování silnic, mostů atd. Tebe se ptát na školu nebudu, ale spíš by mě zajímalo, proč sis zvolil zrovna zubařinu? Vždyť se vás všichni bojí!

MUDr.: Hele to je těžký,chtěl jsem na medicínu a vzhledem k tomu, že mám malé ruce a jemnou motoriku (pro rejpaly: délka prstů nesouvisí s délkou pohlavního ústrojí, přítelkyně by obojí jistě potvrdila Smailík), tak jsem přemýšlel o nějakým chirurgickým oboru, nebo zubařině. A protože cesta ke skalpelu je přes všeobecné lékařství těžká, tak jsem zvolil zubařinu. Po pár letech jsem zjistil, že můžu zkusit dělat zubního chirurga, což se mi doufám povede... A taky je to VELKÁ zábava týrat eh.... léčit lidi Smailík. Aha, takže ty jsi budoucí "Bořek"... Dobrá, to mě přivádí na další otázku. S čím sis hrál jako malý radši? S hokejkou a tenisákem nebo s legem a pravítkem?

PODr.: Začnu otázkou. Zkoušel si týrat eh...léčit lidi už jako malý? Už od malička se pravítko snažím s hokejkou nějak kombinovat a stíhat obojí, jinak bychom se tu teď takhle nebavili. Radši bych téma školy ale už opustil, stačí, že jsem tam pořád. Zmínil jsi přítelkyni, jak už jste spolu dlouho a jak vám to spolu klape?

MUDr.: Hele, já měl medicínu zakázanou, tatínek je totiž anesteziolog a léta jezdil jako doktor v sanitce. Teď už chápu, proč nechtěl, abych na medicínu šel, kazí to totiž charakter Smailík Se svoji polovičkou Zuzčou jsem už asi 3,5 roku, říkám asi, protože my nemáme žádné výročí, takže mám o jednu starost míň. A klape nám to, myslím, dobře. A co ty a tvoje drahá?

PODr.: My jsme s mojí polovičkou Luckou spolu necelý 2 roky, ale na rozdíl od vás víme přesně, od kdy. A klape nám to stejně jako vám dost dobře. Jak se těšíš na svůj půlroční výlet do Litvy? A proč sis vybral zrovna tuhle zemi a ne nějakou slunečnější a teplejší?

MUDr.: Aha, chápu, takže to datum výročí ví ona Smailík Co se týká cesty, tak nebylo moc z čeho vybírat, mohl jsem jet leda tak přes 1. LF, ale to bych si musel vše platit sám. Navíc mě ten východ vždycky lákal a taky sluníčko mám nejradši, když je tak něco mezi –15 a 15 stupni Celsia, takže vše hovořilo pro Litvu. Těším se hodně, hlavně na výlety, dá se tam totiž za pár peněz cestovat do Švédska a Finska nebo do Pobaltí. To mě přivádí na otázky, v jaké nejsevernější, nejvýchodnější, nejzápadnější a nejjižnější zemi jsi byl!? Jako střed ber Prahu...

PODr.: Vím to i já jen tak mimochodem... Nejsevernější místo, které jsem navštívil, bylo Norsko, krásná země plná přírody, ale v červenci zimní bunda, tam by se ani tvoje kritérium od –15 do 15 nepodařilo splnit. Naopak nejjižněji byly asi Kanáry, tam je toho sluníčka na tebe zas trošku moc, ale mně se tam líbilo. Škoda, že to byl zatím poslední výlet letadlem. Nejzápadnějším místem byl Londýn, ale jen na 2 dny se školou, takže to byl takový rychlopoznávací výlet, ale chci se tam jednou podívat znovu. A nejvýchodnější? To bude asi Řecko, 34 hodin autobusem a pak nic moc pláž. Takže tam už mě neuvidí nikdo! Vrátil bych se otázkami k hokejbalu. Jak dlouho už ho hraješ? A začínal jsi vždycky v bráně? A měl si někdy gólmanskej vzor? Nebo jsi vždycky byl svůj?

MUDr.: Jen abych navázal, moje odpovědi by byly naprosto stejné až na ten západ, tam by to byl Cardiff (nebo Marseille). Hokejbal jsem poprvé hrál v deváté třídě, ale pořádně jsem začal až v 18ti.Takže ho hraju už 6 let. Ano vždycky jsem chytal, páč jsem do 15ti dělal závodně hokej a k hokejbalu jsem se dostal tak trochu náhodou. Vždycky jsem měl rád Romana Turka, protože to byl jeden z prvních pravorukých gólmanů, stejně tak i Vokyho (dodnes mám kartičku z doby, kdy chytal za Kladno) a potom později Romana Málka a Jirku Trvaje. Dnes to asi bude Pekka Rinne a v naší lize Hamerlik. Každý z těch gólmanů má něčím zvláštní styl, díky němuž byli, nebo jsou ve své době nejlepší. Stejné otázky pokládám já tobě!

PODr.: Já jsem začal v 17ti, takže o rok dřív než ty. Ale chybí mi ta hokejová zkušenost oproti tobě. Takže sedmá sezona a zatím je to jedna z nejlepších. Můj vzor byl vždycky Petr Bříza, nejenom proto, že jsem sparťan, ale líbil se mi jeho styl. Hrál jsem i s jeho číslem 22, to ale v sadě Cows bohužel není, tak mám 33, které taky ujde. Na pobídku "moderátora" Gutiho dávám otázku na gólmanské žezlo. Myslíš, že jsem za tebe dostatečná náhrada, i když samozřejmě nedosahuju tvých kvalit?

MUDr.: Smailík Kdybys nebyl, tak nechytáš! Ale tím Břízou sis to u mě hodně zkazil, mladej. Já hlavně doufám, že vše vyjde tak abych ti mohl žezlo jen "dočasně propůjčit". Ale čekají mě státnice a hledání práce, takže uvidíme. A tebe obdivuju, že jsi u chytání vydržel. Mě osobně by nebavilo chytat za béčko Hostíku, každý zápas dřít jak mezek, chytit 15 tutovek a dostat 8 gólů. Chceš vůbec ještě v budoucnu chytat za Hostivař?

PODr.: Jsem u vás jen na hostování, ale když to manažer dobře zařídí, chtěl bych být v Cows co nejdéle. Takhle mě hokejbal dlouho nebavil, naposledy asi v Goblins v POHbL. V Hostíku teď není zrovna dobrá atmosféra, zato v Cows je super parta lidí a skvělá nálada, podtržená super výkony na hřišti. Ale až se jednou vrátíš, budu ti muset uvolnit místo... A teď ještě otázka na závěr: Kdybys mohl v životě jednu věc udělat jinak, co by to bylo, jestli vůbec něco?

MUDr.: Asi bych nezačal chytat Smailík V poli je to větší zábava. A co bys udělal jinak ty?

PODr.: Ha, já jsem nad tím teď docela přemýšlel a asi nic zásadního. Všechno špatný je k něčemu dobrý, že jo!? A pro mě je to větší zábava v bráně teda. Jen bych se chtěl ještě zlepšit, abychom se na jaře dostali co nejdál!

L.80

Copyright © South Park Cows

Vložen

30.11.2011