South Park Cows - Články, Doplňující články

Hokejbal Praha, hokejbalový tým z Prahy

South Park Cows South Park Cows Lumír Kudrna Petr Sígl Martin Sígl Lukáš Vrkoč South Park Cows
2010 / 2011
A-tým| B-tým| Mládež| Vše

Sponzoři

D & Z spol. s.r.o.


Autosklo S.O.S.


Sylvania products


[ info ]

O stránkách

Rozlišení

1024 x 768

Prohlížeč

Firefox 3.0 +


Valid XHTML 1.0! Valid CSS level 2! Explanation of Level Double-A Conformance!


[ detaily ]

Lukáš Vrkoč: Hokejbal mě baví a na tom golfu taky nemůžu být věčně...

Lukáš Vrkoč: Hokejbal mě baví a na tom golfu taky nemůžu být věčně... Lukáš Vrkoč: Hokejbal mě baví a na tom golfu taky nemůžu být věčně... "Hokejbal mě baví a na tom golfu taky nemůžu být věčně" říká jeden ze posledních tří hráčů, kteří jsou v Cows bez přestávky od jejich úplného počátku Lukáš Vrkoč. Skoro celých deset sezón nosil kapitánské céčko a staral se hráčský kádr. Teď by se rád věnoval hlavně už jen hraní a také aktivitám, které dříve šly stranou kvůli hokejbalu.


Cows: Když dovolíš, tak navážu na rozhovor, který jsme spolu dělali v červenci a půjdu přímo na komoru. Do kolika teda hodláš hrát? Přeci jenom už nejsi nejmladší.
Lukáš Vrkoč: Nečekal jsem nic jinýho Smailík Jak dobře víš, skončit jsem chtěl už loni na podzim, ale vše jsem si rozmyslel s tím, že se prostě uvidí. Teď je to tak, že pořád hrát chci, protože mě to baví a na tom golfu taky nemůžu být věčně, ten si nechám na později. Nebudu říkat tradiční klišé českých sportovců "od zápasu k zápasu", ale odpovím jednoduše a za to neméně "originálně": nevím! Záležet bude na zdraví, chuti, výkonnosti a taky jestli mě přítelkyně bude pouštět. Jisté však je, že doba, kdy šlo vše další až za hokejbalem, je už pryč.

Cows: Před novou sezonou jsi říkal, že bys možná chtěl sportovně dokázat něco o ligu výš a uvažoval jsi o tom, že posuneš krávy na druhou kolej. Co změnilo tvůj názor?
L.V.: Nabídka z Hostivaře byla na stole a musím říct, že mě lákalo zkusit to naplno v národce. Užívat si zázemí nového hřiště a dalších výhod, cítit se jako sportovec, to by bylo fajn, jenže nakonec stejně převážil vztah ke Cows a klukům, kteří zde působí. Hrát s kamarády je pro mě pořád nejvíc. A nakonec na hřišti v Měcholupech, tedy v Praze 15, odkud pocházím, taky k zápasům nastupovat budeme a zázemí si snad vytvoříme.

Cows: A teď něco ke klubu. Jak vidíš budoucnost, blízkou i vzdálenou, mužského týmu?
L.V.: Jelikož jsme úspěšně završili deset let existence, předali vůdcovská žezla mladším a jsme v takzvaném přechodu, neumím odpovědět. Jeden člověk ve mně ale vzbuzuje jistotu - Jirka Holý. Právě na jeho bedrech bude fungování týmu a já vím, že se postará o to, aby klub fungoval dál tak, jak má, ať už mu s tím bude pomáhat kdokoliv.

Cows: A co mládež, kterou jsi trénoval, oživí se ještě?
L.V.: Ne! Vím, že jde pro někoho možná o nepříjemnou odpověď, nicméně asi to tak dopadne! V klubu není nikdo, kdo by se dorostu mohl stoprocentně věnovat a ani mlaďasové nejeví extra zájem něco změnit. Je to škoda, základ týmu tady je a poslední spolrčné akce - Hostivařské poháry - přinesly hráčům i mně spoustu šťastných chvil.

Cows: Po tom, co jsi předal během sezony kapitánské céčko a pak na oslavě 10 let i manažerskou funkci, nebudeš mít žádné starosti. Nebude ti to chybět?
L.V.: Pro odevzdání céčka jsem měl osobní důvody, o nichž důležití lidé vědí, čili tam žádný stesk necítím. A s tím manažerováním? Chybět mi to nebude, protože v této přechodové době musíme novému vedení pomoci a tedy nějak stále nápomocen budu. Tím spíše, že jsem nikam nepřestoupil a půjdu občas hrát jinam leda tak na střídavý start.

Cows: Všichni v týmu se těší na nové hřiště, jak je to u tebe Smailík?
L.V.: Těším se samozřejmě také, což jsem naznačil už ve druhé odpovědi. Kluci z Hostíku odvedli obrovský kus práce a za přispění Městské části Praha 15 dotáhli do konce kdysi naprosto utopický nápad. Sice to bude ještě chvíli trvat, ale nakonec bude z hřiště v Měcholupech parádní sportoviště, které nám, věřím, pomůže k úspěchům.

Cows: Co dalšího tě ještě nenechává chladným?
L.V.: Znáš mě, takže víš, že je toho víc. Ale jedna věc mě přímo rozčiluje! A to je způsob lákání našich mladých talentů většími kluby. To, že někdo dovedl reprezentaci k bronzu na MS (porazil akorát Německo a Švýcarsko), jej přece neopravňuje, aby blbnul hlavu šestnáctiletému klukovi a nebral při tom vůbec ohled na jeho mateřský klub! Tedy na lidi, kteří ho hokejbalově vychovali! Bohužel podobných situací se už objevilo víc a radší je nebudu komentovat, protože bych se zase rozčílil. Smailík

Cows: No a co svatba? A děti?
L.V.: Jako zase narážíš na to, že nejsem nejmladší? A že se kolem v týmu rodí děti a uzavírají svazky manželské i registrace? Vykličkuji: svatba jednou bude a děti snad taky.

Cows: Tradičně na závěr ti nechám nějaký prostor pro vlastní tvorbu.
L.V.: Loni mě Vlasy vytáhl na Sázava fest, byl jsem na podobný akci poprvý a musím říct, že to byl úplně nejlepší fesťák v životě Smailík Nechybělo nic – holky, pivo a panáky, mraky jídla, spánek na stole i v autě, koupání v průzuračné Sázavě, žaludeční slabost… Jen na ty kapely, co tam byly, jsem se zpětně musel dívat do programu, abych zjistil, na čem jsem se ocitl. Jo, bylo to slušný a letos jedu zase. Takže sraz u stánku Starku! I s celebritou z Komety Brno. Ježiš, už vidím, jak to zase dopadne. Holky (tentokrát už i ta moje), pivo a panáky, mraky jídla, spá...

Aha, no tak to musím trochu utnout...

Petr.27

Copyright © South Park Cows

Vložen

6.8.2010