II. 12:32 D 69 - Vilím Jan Hra zlomenou holí
III. 5:31 H 17 - Nováček Roman 10´ Nesportovní chování
III. 5:31 H 17 - Nováček Roman OK Nesportovní chování
III. 5:31 H 17 - Nováček Roman TH Nesportovní chování
III. 11:01 D 28 - Volavka Václav Zdržování
III. 12:27 H 20 - Moravec David Vražení
III. 14:33 D 20 - Petr Milan Hrubost
III. 14:33 H 39 - Marek Bohuslav Napadení

K.O.lín "B" – Cows B

Tedy hlásím se opět po slunci zaplněném prázdninovém počasí, kdy jsme trávili svůj čas po svém, tedy někteří třeba dvoufázovým tréninkem a speciální dietou, která se skládala ze syrového masa a vajec s letmým pohledem tygra. Ostatní pracovně s večerním jednofázovým tréninkem v oblíbených krčmách s nízkokalorickými nápoji a žebry na medu. Jinými slovy po parádní přípravě, kterou někteří absolvovali i na našem soustředění čekal naše bůčko opět výlet do všemi týmy neoblíbené země nezemě. Podle sloganu "stejně jako před rokem začínáš hrát s prvokem" jsme letos nastoupili do zápasu s kompletními 3 pětkami a to zásluhou našich dorostenců a prvotního nadšení, které doufáme vytrvá co nejdéle.

Bohužel od začátku zápasu byla na většině hráčů kromě našich "hračičků" dorostenců znát jistá nerozehranost a nějak trvalo než se oba týmy dostaly do tempa. Nakonec v první třetině otevřel skóre soupeř, který nejprve po jasném podražení Jordiho nahodil míček na branku a našemu nešťastnému Šroubovi propadl míček poprvé za jeho záda. Vůbec se nedá říct, že by se soupeř nějak příliš mazlil s našemi mladými nadějemi. Bohužel se postupem zápasu stávali lovnou zvěří, což se nám samozřejmě vůbec nelíbilo a tak se začínal z hokejbalu stávat hokej bez bruslí, podle stylu "na hrubý pytel hrubá záplata", což logicky odnášeli ti méně tuční jedinci jejichž fota se objevovali na mantinelu místo reklam.

I v této pohnuté době padalo hodně branek, což bylo jediné pozitivní na celém zápasu. Ve druhé třetině, kdy jsme postupně sázeli branky nejprve zásluhou maestra Matěje Červenky, který rozezněl zvonkohru za brankářem domácích a poté mu bylo opět vyhrožováno likvidací, a tak se již od půli zápasu do hry nezapojil, což bylo rozumné z hlediska předváděné hry soupeře. Dále se prosadil pod víko po kombinaci třetí útočné lajny Ricardo Pardubský, kterého nezištnou milimetrovou přihrávkou našel Jordi, čímž ukázal, že s ním rozhodně musíme počítat. Když po pohotovém doklepnutí zasunul za záda již jen přihlíživšího brankáře domácích Dan Konopáč a stějně tak si poradil s odraženým míčkem bekhendem Čamby byly již na našem kontě 4 branky, což není úplně běžné. Bohužel i v naší brance se Šroubovi skvělé zákroky střídaly s těmi méně zázračnými a tak jsme celý zápas tahali za kratší konec.

Zvláště po častém vyloučení z naší strany za několik vendet musel náš celek trpět hodně času v oslabení. Po zásahu Romana Nováčka, který již nervově nevydržel "čistou" hru soupeře, byl tak odměněn disciplinárním trestem za několikaminutový monolog, který se týkal řízení utkání v dané oblasti. Zápas zdál se být rozhodnut, avšak 5 minutové vyčerpávající oslabení jsme přežívali jen z obtížemi. Avšak ještě v oslabení zásluhou Tučnáka, který jako na podnose připravil na červené čáře palebnou pozici Butkinovi, který se po roce čekání se svou ranou konečně nemýlil, byl stav 5:5 a dvě minuty před koncem byla naděje alespoň na bod. Ovšem díky naší nedisciplinovanosti jsme opět byli vyloučeni a minutu před koncem zápasu jsme kapitulovali znovu a gól do prázdné branky na 7:5 byl již jen takovou hořkou odplatou našeho snažení.

Kolem a kolem zápas by to nebyl vůbec špatný i když nedopadl bodově, pouze si prostě nepamatuji s Kolínem zápas který by byl trošku v klidu. Vzájemná antipatie kořenící kdesi z období civilizace Inků bohužel pokračuje, avšak tentokrát to odnášeli naši nejmladší. Jen doufám, že jim to hokejbal ze začátku sezóny neznechutilo a budou pokračovat ve vynikajících výkonech. Patřili všichni do týmu a nebylo znát rozdílů a kdyby nebylo přílišného tahání balónku a více přesných finálních přihrávek mohli jsme nějaké body možná přivézt.

Celkově musím konstatovat, že výkon nebyl vůbec špatný na začátek sezóny a takto předvedená hra by určitě měla stačit k bodovému zisku. Bohužel musíme pokárat několik hráčů kteří neudrželi své nervy na uzdě včetně Butkina, Romana Nováčka a Davida Moravce, které nás stáli hodně sil a nakonec také body.