II. 4:19 D 11 - Veselý Martin 80 - Musil Jan 29 - Jordák Michael
II. 9:08 H 3 - Kříž Jakub 17 - Zeman Petr -
II. 13:23 D 12 - Čepela Miroslav 97 - Konopáč Daniel -
II. 14:55 D 11 - Veselý Martin 9 - Pardubský Richard -

II. 10:14 H 60 - Denis Vladimír Nedovolené bránění
II. 14:22 D 5 - Červenka Matěj Podražení
III. 7:15 D 29 - Jordák Michael Hákování

Cows B vs. Avir

Ve velice rozespalém sobotním ránu, které nám organizátoři připravili v naší elitní lize již na 9 hodinu nás čekalo seskupení legend Avir Reloaded. Tento velice známý celek i když léta pod jinými názvy nás měl jasně prověřit po neveselém začátku mimo Prahu.

Jelikož první pohled na sestavu soupeře sliboval zajímavý zápas i my jsme čekali, kdo všechno nakonec na oslavu ranního kuropění dorazí. Nakonec se naše stádo sešlo v počtu 12 kousků do pole tedy i včetně A teamu, který reprezentoval Guti + další naše posily z filmu mladé pušky. Jedna z nich se jala hájit naší svatyni, kterou náš Šroubinátor na tento zápasu přenechal naší mladé naději Tomáši Koubkovi, který se své role nezalekl a týmu po celý zápas byl oporou. Také nás poctil svou návštěvou náš starý známý Vésa, který opravdu dokáže do týmu nasáknout bojovnost a odhodlání a bylo to na hře týmu opravdu vidět.

Začátek utkání bylo co se týče branek opravdu ve stylu oťukávání a oba brankáři si uhájili čistá konta. Nutno říci, že z naší strany byl znatelný velký tlak na branku, avšak díky skvěle chytajícímu Karlu Příhodovi v brance hostů se nám nepodařilo tuto snahu přetavit ve změnu skóre. Bylo vidět několik opravdu zajímavých akcí ale na to se historie neptá.

Ve druhé třetině se vyplatila zkušenost Vésovi, který po dráze Vůně a Jordy poslal brankáře hostů na párek a mohli jsme po dlouhé pauze v první části zvedat ruce. Hra se poté přelévala ze strany na stranu a netěšili jsme se z vedení dlouho, jelikož v této části byl Avir rovnocenným soupeřem, což dokázal i gólově. To po pravé straně osamocený Jakub Kříž v brejku propálil pomeranč za záda Koubátora a bylo po vedení 1:1. Bohužel to nebylo od našeho soupeře vše a o 3 minuty později překvapil nečekanou střelou Koubinátora od mantinelu Jiří Kašpar. Naštěstí jeden z matadorů v našem týmu Čamby alias Wesley Blades (viz překladač Google - jen pro zajímavost) nepřipustil svou pohotovou střelou do spodního víka branky přílišnou radost hostů a tak na ukazateli svítil stav 2:2.Hra začínala být v tempu pátečního pracovního odpoledne, a tak jsem se již připravovali na třetí část hry. Avšak jeden borec na konec (čtiVésa) byl proti a po střele Ricarda, který si pohotovou střelou získal pozornost hostujícího brankáře se mu vyplatila neutuchající bojovnost a za nevěřících pohledů všech bránících hráčů včetně brankáře umístil pomeranč nad beton bezmocného brankáře. Branka 5 vteřin před koncem třetiny a ještě v oslabení nám nakonec zajistila všechny tři body, jelikož jsme v poslední části opět náš tlak nevyužili v další branku a jelikož náš brankář uhájil ve třetí třetině nulu vše dobře dopadlo a vezeme si první body.

Zápas se hrál v dobrém tempu a přesto, že soupeř neměl vůbec špatnou sestavu nedokázal toho patřičně využít. Zejména brankář hostí byl velkou překážkou, která brzdila klid na našich hokejkách. Naopak z naší strany se tlak stupňoval a nakonec bylo jen na nás, jak zápas dopadne. Můžeme být rádi, že se to povedlo a snad se sejdeme v této hravé sestavě častěji.