2009 / 2010
A-tým| B-tým| Mládež| Vše

Autosklo S.O.S.

Zápis z utkání - Zápas - Tygři

Prohra 14.3.2010 11:00 HBC Tygři Mladá Boleslav South Park Cows Fotky Videa Zvuky

Nečekaný bod

Do Mladé Boleslavi jsme jeli jako jasný outsider a mohli jsme jen překvapit. Taktika byla spíše se soustředit na obranu a když to půjde, tak zahrozit.

A ono to šlo celkem brzy. Již ve čtvrté minutě jsme hráli přesilovou hru. Petr Hutla získal míček na modré, prostrčil ho na Petra Sígla, ten vystřelil a jeho střelu dorazil za záda gólmana Tygrů Lukáš Pařízek. První část jsme ještě vydrželi s daleko početnějším soupeřem běhat a pouštěli ho "pouze" ke střelám z větší vzdálenosti. A ty většinou Lumír Kudrna chytá. V patnácté minutě to pro nás vypadalo ještě lépe. Filip Ješina našel přesným pasem Marka Zápotockého, jenž nás povedeným blafákem do bekhendu poslal do dvoubrankového vedení.

Dalo se čekat, že soupeř přidá na důrazu a že my se trošku stáhneme. Stále jsme sice zvládali napadat, ale upřímně řečeno jsme začali daleko výrazněji bránit a rozhodně jsme přenechali veškerou iniciativu Tygrům. Ti se tlačili všemožně před naší branku a ani v našich přesilových hrách nám nedali vydechnout. K jejich škodě a našemu štěstí se Lumír Kudrna opět ukázal ve výborném světle. Hlavně díky jemu jsme i po třiceti minutách živili naději na bodový zisk.

Poslední třetina byla kopií té druhé s několika rozdíly. Tygři měli šancí ještě více a hlavně dokázali i dvě z nich využít, bohužel. V desáté a jedenácté minutě se prosadil Kamil Bříška, když v obou případech zůstal trestuhodně nepokrytý před naší svatyní. Vedení jsme tedy neudrželi, nicméně jsme dotáhli utkání do nájezdů, což jsme příliš nečekali. V těch je to vždy loterie. Za Tygry se prosadil opět Kamil Bříška, zatímco naši střelci recept na soupeřova gólmana nenašli. Bod navíc tedy zůstal v Boleslavi.

Sice jsme skoro 40 minut vedli, ale nebuďme nenasytní Smailík. Objektivně musíme uznat, že lepší jsme nebyli a Tygři si vyrovnání rozhodně zasloužili. Nečekaný bod se nám v naší situaci velice hodí, zvláště pak proto, že náš soupeř o play-off Kert Park dokázal doma porazit Kladno Smailík.