II. 11:04 D 88 - Douša Martin Vysoká hůl
II. 11:49 D 66 - Douša Bohumil Vysoká hůl
III. 10:43 D 75 - Haleš David Nesportovní chování
III. 13:28 H 24 - Hutla Petr Nedovolené bránění
III. 14:52 D 25 - Škrobák Martin Hrubost
III. 14:52 H 27 - Sígl Petr Hrubost

Důležité tři body

Po posledních utkání jsme se rozhodli trošku změnit přístup k vytváření zápasové sestavy. Chtěli jsme, aby v zápasech hráli jen ti, kteří o to mají opravdu zájem, budou bojovat a ti kterým záleží na výsledku. I kdyby to mělo znamenat dohrát sezónu jen na dvě lajny. Pokud jsme chtěli pomýšlet na play-off, tak zněl ukol do utkání s Benders jasně: vyhrát za každou cenu Smailík.

Do zápasu jsme vstoupili aktivně. Měli jsme více ze hry a hned ve druhé minutě jsme šli do vedení. Lukáš Vrkoč vyhrál buly a Marek Zápotocký nás pohotovou střelou i s trochou štěstí poslal do vedení. Stejná dvojice se postarala i druhý gól v deváté minutě, kdy se měnil stav na 0 : 2. Celou první část jsme se snažili tvořit hru a soupeř vyrážel do rychlých protiútoků. Ty ovšem skvěle likvidoval Lumíra Kudrna a tak jsme po prvních patnácti minutách vedli.

Bohužel druhá část (a hlavně její úvod) se nám příliš nepovedla. Hnali jsme se příliš dopředu a zapomínali na zadní vrátka. Benders tohle úplně vyhovovalo a během této třetiny si vytvořili daleko více šancí. V páté minutě se prosadili bratři Škrobákové, Martin nahravál a Daniel střílel. Ostatní příležitosti skončily buď mimo bránu nebo v náručí Lumíra Kudrny.

Poslední dějství bylo hodně podobné tomu prostřednímu. Díry v naší obraně využíval soupeř pro smrtící brejky, které končily na našem brankáři. My se sice více tlačili do kombinace, ale nějakou super tutovku jsme si nevytvořili. V posledních minutách se Hell Benders pokusili o hru bez brankáře. Jelikož jsme v té době ještě byli vyloučení měli výhodu dvou mužů v poli. V obranném pásmu se po závaru dostal míček k Lukáši Vrkočovi, ten jej vyhodil až do pásma Benders, kde byl nejrychleji Marek Zápotocký a zvýšil do prázdné klece náš náskok na dvoubrankový. Ten jsme díkybohu udrželi až do konce.

V první části jsme hráli dobře a byli jsme o něco lepší. Pak už ne. Nicméně ačkoliv jsme celkem měli méně jasných gólových příležitostí než Hell Benders, dokázali jsme dát více branek a získat tak veledůležité tři body.