I. 14:10 D 96 - Špaček Jaroslav Hákování
III. 7:50 D 20 - Svrček Martin Sekání
III. 13:11 H 90 - Polický Pavel Nedovolené bránění
III. 13:58 D 29 - Tryzna Jan Napadení

Jedna třetina na letce nestačí aneb jak být za kašpary na domácím hřišti

Ještě před víkendem vše vypadalo dobře. K velice důležitému utkání s Ďábly (ano nelžeme si do kapsy, desáté místo bude nejspíše to, o které budeme bojovat) jsme měli mít sestavu početnou a s přihlédnutím ke všem možným zraněním a nemocem takřka nejlepsí možnou. Bohužel plány se rozsypaly ještě před zápasem, hned po příjezdu většiny týmu do Malešic. Během utkání béčka byl doslova brutálním zákrokem zraněn gólman A-týmu Michal Kucarov, který se přišel do béčka "rozhýbat" a zahrát si v útoku. Se zraněnými žebry byl odvezen sanitkou do Vinohradské nemocnice a my museli poprosit Petra Šroubka, aby odchytal druhé utkání v řadě.

Rozcvička byla z naší strany značně vlažná a nelze se tudíž divit, že vstup do utkání byl více než ležérní. Soupeř byl všude dříve, u mantinelů byl důraznější a měl tím pádem více ze hry. Bohužel. To se potvrdilo hned v páté minutě, když míček odražený od tyčky pohodlně dopravil do naší klece na brankovišti nikým nebráněn Pavel Šplíchal. I pak jsme tahali za kratší konec pomyslného provazu. Přesto jsme se párkrát dostali do střely, ale nic z toho nevzešlo. Po prvních pátnácti minutách jsme tak prohrávali 0 : 1.

Druhou část jsme mohli začít lépe. Nejprve jsme přežili zbytek oslabení a pak jsme dostali příležitost v přesilovce. Jenže místo toho, abychom vyrovnali, tak jsme nepochopitelně ztratili míček na útočné modré. To v kombinaci s neochotným se vracením našich hráčů znamenalo dvoubrankové vedení soupeře. Pro nás jsou letos přesilové hry spíše za trest Smailík. Aby toho nebylo málo, tak jsme si necelé dvě minuty nato dali perfektní vlastenec. Tak, jak se povedlo zvednout míček našemu bránícímu hráči do šibenice, by se to hráčům Ďáblů určitě nepovedlo - 0 : 3. Bída pokračovala, ale postupně jsme se začali probírat z letargie a několikrát jsme soupeře dokázali i zatlačit. Pak ale přišlo ve čtrnácté minutě naše další oslabení a další branka v naší síti - 0 : 4.

Do poslední třetiny jsme opravdu vletěli. Soupeř už z poloviny slavil a nesoustředil se tolik na hru. Díky tomu, jsme v pohodě přežili oslabení. Hned po jeho skončení utekl podél mantinelu Martin Tučný (asistenci si připsal Jaroslav Špaček) a snížil na 1 : 4. Necelou minutu na to přihrál Martin Sígl na Lukáše Vrkoče a bylo to 2 : 4. Náš tlak sílil a šance střídala šanci. Ovšem podle pořekadla "Když Ďábel nemůže, rozhodčí mu pomůže" jsme neměli dostat další možnost ke zdramatizování utkání. Soupeřovi hráči dostáli přezdívce "letci" a při pocítění sebemenšího dotyku na svém těle či výstroji, se káceli k zemi (jen tak mimochodem to dělali celé utkání, ale v závěru to bylo nejmarkantnější). Rozhodčí ve všem viděli (nebo chtěli vidět?) fauly, a tak nás několikrát za sebou poslali do tří. To se Ďáblům hodilo do krámu a všechny dvounásobné přesilovky využili - 2 : 7. Pak jsme hráli chvíli v pěti a dvakrát jsme se mohli radovat. Nejprve si moc hezky vyměnili míček Petr Hutla, Martin Sígl a Marek Zápotocký. Posledně jmenovaný snížil na 3 : 7. Minutu a půl před koncem vystřelil od modré Štěpán Floriš a bylo to 4 : 7 (asistence Jan Tryzna). To ale nebylo vše. Další akrobatický skok Ďábla znamenal další vyloučení na naší straně a poslední úpravu skóre po střele Rybára - 4 : 8.

Ať chceme nebo ne, hrát pořádně a naplno necelou jednu třetinu z celého utkání je prostě málo. Pokud chceme vyhrávat, musíme makat od začátku do konce a ne si říkat, že to nějak dopadne. Pojďme se tedy zamyslet a pořádně se soustředit na poslední zápas podzimu a hlavně na celé jaro. Aby sezóna neskončila fiaskem...