II. 2:56 D 75 - Hammeršmíd Kamil Vražení
II. 9:29 D 22 - Vokál Václav Nedovolené bránění
II. 11:42 D 17 - Toma Josef 10´ Nesportovní chování
II. 13:51 D 75 - Hammeršmíd Kamil Napadení
III. 2:29 H 17 - Svrček Martin 10´ Nesportovní chování
III. 2:29 H 17 - Svrček Martin OK Nesportovní chování
III. 7:22 H 9 - Sígl Martin Vysoká hůl
III. 8:38 D 22 - Vokál Václav Nedovolené bránění
III. 14:03 H 10 - Zavadil Libor Hákování

Litujme zahozených šancí

Ekonom Devils je starý známý soupeř. Víme, jak hraje, známe jeho hráče a přesto jsou utkání s nimi vždy plná překvapení Smailík. Před tímto zápasem se jasně projevila jedna věc ohedně naší sestavy, která krystalizovala již delší dobu. Máme problémy s obránci. Tentokrát dorazili pravověrní jen dva. Nu což, byly doplněni útočníky a šlo se na věc.

Hned v první minutě jsme dali zapomenout na tragický výkon z minulého zápasu a po střele Jana Horáka z těsné blízkosti jsme šli do rychlého vedení (asistence Martin Sígl a Lukáš Vrkoč). To nám hodně pomohlo a celou první třetinu jsme byli lepší, více se tlačili dopředu a také jsme měli více šancí. Jenže to mělo jeden malý háček. Nedokázali jsme již přidat žádný další gól (a že tedy příležitostí bylo) Smailík. Ve čtrnácté minutě tak přišel trest v podobě vyrovnání z hole Václava Vokála.

Na úvod druhé části je snad lepší zapomenout. Absolutní nekoncentrovanost a chyby se ukázaly býti smrtící kombinací. Zkušený soupeř nás vyškolil v produktivitě a během dvou minut strhl na svou stranu třígolové vedení (střelci Toma, Havel, Matějka). To byl pro nás celkem šok, ze kterého jsme se nějaký čas otřepávali. Když jsme se dostávali pomalu zpět do zápasu a začali jsme opět tlačit, inkasovali jsme popáté. Tentokrát z hole Vokála. Ano, byl to opravdu skličující pocit. Ve dvanácté minutě jsme se mohli odrazit ke stíhací jízdě. Přesilovou hru využil Lukáš Pařízek, když si několikrát vyměnil míček s Lukášem Vrkočem a pak střelou bez přípravy překonal Tomáše Peterku. Dvě minuty na to jsme se usadili v útočném pásmu, donutili Ekonom ke zmatkům a snížili jsme na rozdíl dvou branek. Lukáš Pařízek prostrčil balónek na kruhy pro Lukáše Vrkoče, který pod padajícím brankářem posunul ukazatel skóre na 3 : 5.

Stav po dvou třetinách byl sice pro nás nepříznivý, ale v úvodu poslední části jsme hráli přesilovou hru a byli jsme několikrát blízko ke skórování. Jednou už jsme se dokonce radovali, ale rozhodčí rozpažil a hrálo se dál. Jediný, kdo to nepochopil byl bohužel náš poslední hráč, který se tak s útočícím soupeřem nevrátil a raději se začal rozčilovat. Nechal tak útočícím Ekonomům volné pole působnosti ke skórování (Vokál) a nakonec svůj "povedený" okamžik korunoval dvěma vyššími tresty. Rozhozená obrana pak byla během několika málo sekund za statisty a soupeř díky Stanislavu Havlovi vedl 3 : 7. Co dělat, že? Jediné co zbývalo byl pokus o nemožné, tedy o srovnání skóre. Čas ještě byl. Štěstí ale už tolik ne. Až ve třinácté minutě jsme se mohli radovat počtvrté. Martin Sígl se dostal do rohu hřiště, a tam se rozhodl, že přihraje zpoza brány. Rozběhl se a když se mu přihrávka dvakrát nepovedla, tak brankovou konstrukci oběhl a s přispěním soupeřova obránce snížil na konečných 4 : 7.

Co lze dodat? Že se hrál hokejbal nahoru a dolů a spíše bez obran. Že jsme měli šancí na tři zápasy a že můžeme sakra litovat, že jsme je všechny nevyužili. A také to, že jsme dostali tvrdou lekci v produktivitě.