II. 5:47 H 9 - Sígl Martin 10´ Nesportovní chování
II. 14:59 D 17 - Chmel Tomáš 10´ Úder hlavou
II. 14:59 D 55 - Janovský Petr 10´ Nesportovní chování
II. 14:59 D 17 - Chmel Tomáš Úder hlavou
II. 14:59 H 80 - Vrkoč Lukáš 10´ Nesportovní chování
III. 6:05 D 55 - Janovský Petr 10´ Nesportovní chování
III. 6:05 D 15 - Gotfríd Jan Nedovolené bránění
III. 12:28 H 9 - Sígl Martin Krosček

První prohra v nájezdech

Zraněními a nemocemi oslabený kádr našeho áčka vyrazil v sobotu po poledni na pražskou Palmovku, aby se tam utkal s neoblíbeným soupeřem SK Bohemií Ďáblice. Jak již bylo několikrát zmiňováno herní styl Ďáblic a atmosféra v utkáních s tímto soupeřem nám vůbec nesedí. V předešlých sezónách jsme se s tím prostě neuměli vypořádat. Tentokrát jsme to chtěli změnit, dopomoci nám k tomu měl i brankář Michal Kucarov, který si odbyl ligovou prémiéru v našem týmu.

Vstup do utkání jsme neměli zase tak špatný, jenže hned ve třetí minutě jsme šli do oslabení, čímž jsme soupeře posadili na koně. Naštěstí jsme se dokázali ubránit a místy jsme začali získavat i převahu (hlavně při důsledném napadaní soupeřovy rozehrávky). Vytvořili jsme si několik pěkných šancí, ale nezužitkovali jsme je. V desáté minutě jsme před brankou neuhlídali Michala Bureše, který lehce nastrčil hokejku do nahození od mantinelu a bylo to 1 : 0. Trošku nás tento gól srazil, a tak jsme několik střídání hráli zakřiknutě. Naštěstí jsme ve dvanácté minutě hráli přesilovku a poté ještě na konci třinácté minuty druhou (ano správně, chvilku byla dvounásobná Smailík), což nám pomohlo se otřepat. Navíc druhou přesilovou hru jsme využili k vyrovnání. To nitkou svého dresu tečoval Matěj Červenka střelu Štěpána Floriše od modré - 1 : 1.

Druhá část působila v úvodu lehce ospale. My jsme opět měli výhodu jednoho muže v poli, ale upřímně takovouto hru, kterou jsme předvedli, je skoro radost bránit. Nevadí, neinkasovali jsme (což se nám letos občas nedaří). Hra pět na pět nám vyhovuje více, a tak při ní bylo k vidění i více hokejbalových akcí. Michal Kucarov v bráně se činil, takže nerozhodný stav vydržel až do osmé minuty. V té jsme díky početní nevýhodě inkasovali z hole Mildy Strouhala a soupeř nám opět odskočil. Ovšem vedení mu nevydrželo dlouho. Po sérii vhazování v našem útočném pásmu přistrčil Lukáš Pařízek míček na kruhy Petru Síglovi, ten se překvapivě trefil mezi tři tyče a vyrovnal Smailík. Další branka již v této části nepadla, a tak i ve druhé přestávce byl stav nerozhodný - 2 : 2. Na konci této třetiny vznikla u branky soupeře rozepře, kdy se bijci z řad soupeře (zasvěcení vědí, ostatní v zápise vidí) neohroženě pustili do našich juniorů. Vyfasovali nějaké ty tresty, ačkoliv když někdo napadne protihráče po odpískání úderem do hlavy, tak by měl asi dostat vyšší trest než 2 + 10. Nehledě na to, že v zápise byl tento přestupek označen jako úder hlavou, který lze podle pravidel trestat jen jediným způsobem a to trestem ve hře. No, asi neplatí stejná pravidla pro všechny.

Do nepříjemné situace jsme se dostali ve druhé minutě třetího dějství. Michal Bureš se protáhl kolem naší obrany a vystřelil. Michal Kucarov jeho pokus kryl, dokázal chytit i následné dvě dorážky, ale na třetí už nestačil. Otázka zůstává, jak je možné, že soupeř mohl tolikrát dorážet... Nevzdali jsme se a co to šlo, tak jsme se snažili vyrovnat. Nějaké šance jsme měli, ale nic z nich nevzešlo. Ďáblice zahrozily několika výpady, ale ty jsme dokázali ustát. V desáté minutě nahodil od mantinelu míček na branku Martin Tučný a Petr Hutla jej ztečoval za záda Martina Grygara - 3 : 3. Pak už se nedokázal prosadit ani jeden hráč, a tak přišly na řadu trestá střílení. V těch se nám letos dařilo, ovšem v tomto utkání jsme to nepotvrdili. Nedali jsme ani jednu branku, zatímco za Ďáblice skóroval (tedy také až v šesté sérii) Jan Gotfríd. Bohemia tak vybojovalo bod navíc.

Rozhodně bylo toto utkání naše nejpovedenější proti áčku Ďáblic. První dvě třetiny zápasu byly i celkem v klidu, pak se to zmiňovanou potyčkou trochu zvrtlo. Bod z hřiště tohoto soupeře rozhodně není špatný.