South Park Cows - Články, Doplňující články

Hokejbal Praha, hokejbalový tým z Prahy

South Park Cows South Park Cows Lumír Kudrna Petr Sígl Martin Sígl Lukáš Vrkoč South Park Cows
2009 / 2010
A-tým| B-tým| Mládež| Vše

Sponzoři

D & Z spol. s.r.o.


Autosklo S.O.S.


[ info ]

O stránkách

Rozlišení

1024 x 768

Prohlížeč

Firefox 2.0 +


Valid XHTML 1.0! Valid CSS level 2! Explanation of Level Double-A Conformance!


[ detaily ]

Cows camp 2009: Vše zvládnuto s noblesou

Soustředění - Hluboká nad Vltavou Áčko, béčko i loňští mladší dorostenci South Park Cows. Takový byl mix účastníků týdenního zájezdu do Hluboké nad Vltavou s programem PP (čti plná penze). Celkově se na celý pobyt, nebo třeba i na kratičkou návštěvu objevilo 17 hráčů, což je dosavadní rekord v docházce letní přípravy jakéhokoliv druhu. Však také program dopředu sliboval kromě poctivých tréninků ohromnou porci nefalšované zábavy.

Doprovodný program: V rytmu emocí i zevlingu
Soustředění - Hluboká nad Vltavou Kromě ranních výběhů pod vedením Jiřího "Bekele" Holého, který letos opět ztratil několik dalších kamarádů, jsme absolvovali dohromady pět tréninků na hřišti a doprovodné sportovní aktivity v duchu hesla "dřina hrou". Vše odstartoval fotbalový přátelák mladých proti starým, kde druzí jmenovaní využili letitých zkušeností a zvítězili, ač už o tři branky prohrávali. Další vsuvkou byla parodie na baseball pod vedením Michaela "Viet" Jordáka, jejíž debakl jednoho z týmů snad ani nemá cenu rozebírat. Proč taky. A golfovou partičku třech nadšenců, kteří z náročného hřiště v Hluboké přišli jak zpráskaní psi se sebevědomím na nule už vůbec ne! "Jak říkáme, končíme s golfem," shodli se naoko milovníci greenů.

Naproti tomu je nutné zmínit kvalitně obsazený turnaj v ping pongu i tenisové miniduely na vyhřívaných kurtech ve Zlivi. Tak tedy stolní tenis. Největší favorit David "O´Brien" Tvarůžek vypadl s totálním outsiderem už v prvním kole, a tak se cesta do finále otevřela dvěma hráčům, ctícím nenapodobitelný styl. Se zaujetím působící Michael Jordák nakonec přelstil neustále zívajícího Jana "Narcíska" Horáka. Tomu to pochopitelně bylo úplně jedno. Nervy v kýblu měl naopak Martin "Hooligan" Svrček poté, co po boku s kvalifikantem Jiřím Holým dostal výprask od plácalů Lukáše "Roddicka" Vrkoče a Martina "GKS Tychy" Tučného. No, už má také o raketu méně.

Jeden z tréninků okořenily dvě dovednostní soutěže – běh na jedno kolo a střely kombinované s nájezdy. Poté, co se v prvních kolech poroučeli z kola ven největší favorité v čele s Matějem "Johny Trávou" Červenkou, nakonec slavili vítězství Jan Horák a Martin Tučný. Bowlingový turnaj zase ovládl Lukáš Vrkoč. "Tak určitě. Nechybělo moc a dostal jsem ho. Snad příště," zhodnotil klání Libor "Dany Heatley" Zavadil, jenž posledními třemi koulemi skolil 26 kuželek.

Gólman Kudrna zavelel k obratu v přáteláku!
Soustředění - Hluboká nad Vltavou Správné zakončení pobytu ale bylo teprve před námi. Nejprve nás ve všech sněrech posílil Jaroslav "Okenář" Špaček a mohlo se jít na přátelák. A pak pařit. Hozenou rukavici ke změření sil přijal Uftaland, hrající POHbL. Po první třetině vedl 3:0, ve druhé minutě závěrečné části zápasu hraného na 3x12 minut pak dokonce 4:0, ale stejně to bylo málo. Na zlivském hřišti se totiž začaly dít věci.

Nejprve dal čestný úspěch ránou od modré čerstvě patnáctiletý Jan Horák, ovšem chvíli po něm zavelel k obratu Lumír "Socánek" Kudrna, brankářská jednička hrající v útoku. Jak? Nevyzpytatelně a hlavně přesně tečovanou střelou s milimetrovou rotací a tlačením očima za čáru. "Ty vole, to byl můj životní sen. Jak říkám, přesně tak jsem to chtěl," radoval se střelec. Jeho pokus brankář opravdu nemohl chytit. Jenže to nebylo vše. Štěpán Floriš, Jan Musil a Lukáš Vrkoč svými góly zvrat zápasu dokonali. Nutno však dodat, že Ufta podala přes prohru 4:5 velmi sympatický a férový výkon a ukázala, že naše začleňování mladých do sestavy může přinést určité problémy, i když všech pět ve věku do 17 let podalo slibný výkon.

Celkově museli být všichni účastníci spokojeni, což dokládají komentáře na sociálních sítích všeho druhu. Jak by ne, vždyť celou akci okořenily i mimosportovní aktivity. Návštěva koupaliště, zámku Hluboká, českobudějovického pivovaru a ZOO pod vedením Davida Tvarůžka, který byl ten den mezi zvířátky na brigádě a neustále na nás všechny dohlížel. "Jednou jsem vás sice chtěl vyvést, když dva tlusťoší strhli váhu tím, že vážili víc než gorila, ale jinak to bylo v pohodě," podal zprávu mladíček, který si jednodenní šichtu vysloužil povedenými nájezdy. Sázka je holt sázka. Jelikož pak bylo vše ve vší slušnosti zapito, odjelo se s hlavami plnými vzpomínek směr Praha.

Jo a co Lucie "Asmice" Assmannová? V pořádku, jen jednou byla v nemocnici s bolavým uchem a pak ji ještě píchnul sršeň.

L.80

Copyright © South Park Cows

Vložen

30.8.2009