II. 9:18 H 79 - Bušta Lukáš Nedovolené bránění
II. 12:31 D 99 - Pecinka Pavel Nedovolené bránění
II. 13:26 D 25 - Škrobák Martin Hákování
III. 14:53 D 37 - David Jan OK Sekání
III. 14:53 H 9 - Sígl Martin Hrubost
III. 14:53 H 96 - Špaček Jaroslav Sekání

Na závěr malé drama

Nedělní podvečerní utkání proti Hell Benders už neřešilo nic ani pro jeden tým. Náš soupeř věděl, že nepovedenou sezónu zakončí na posledním místě a my nemohli být horší než šestí. Teoreticky, jsme mohli jít ještě na páté místo, ale to záleželo na výsledcích ostatních týmů. Navíc paté nebo šesté, to je jedno. Osobně jsem očekával pohodový zápas, bez vyloučení. To se ovšem nesplnilo Smailík.

V úvodu bylo znát, že zápas není o bytí či nebytí. Nedá se říct, že bychom se my nebo soupeř vyloženě flákali, ale prostě se nikdo nikam nehnal. Ve čtvrté minutě přišlo probuzení. Po zmatcích v obranné části hry a několika chybičkách se míček dostal k Pavlu Pecinkovi a ten poslal soupeře do vedení. Po tomto gólu jsme zabrali a začali soupeře tlačit. Tlak jsme si udrželi až do desáté minuty, kdy jsme z přesilovky pět na čtyři udělali postupně oslabení tři na pět. Gól jsme naštěstí neinkasovali a v závěru jsme měli zase více ze hry. Jenže skóre se neměnilo.

Vstup do druhého dějství jsme měli opět celkem povedený a v páté minutě jsme zaslouženě vyrovnali. Ladislav Fišer přistrčil balónek na Petra Hutlu a ten z kruhů prostřelil soupeřova gólmana. Pak přišla na řadu dosti divoká část utkání. Vyloučení střídalo vyloučení. Přesilovka přesilovku. Oba týmy si vyzkoušely pět na čtyři, pět na tři, čtyři na čtyři, čtyři na tři. Ideální příprava na play-off Smailík. Nicméně branku vsítili jen Hell Benders. Nepřesná střela obránce se odrazila od zadního mantinelu k Martinu Škrobákovi a ten míček umístil za záda Lumíra Kudrny - 2 : 1. Díky vyloučení jsme tak vlastně soupeři darovali vedení po dvou třetinách.

Sice jsme byli aktivnější, více jsme drželi míček na svých holích, jenže vedl soupeř. To se nám zdálo nespravedlivé Smailík, a tak jsme se snažili alespoň vyrovnat. V deváté minutě se o to zasloužil náš první útok. Martin Sígl přihrál na Lukáše Vrkoče, ten našel třetího do party Jaroslava Špačka jenž vystřelil a bylo vyrovnáno. Minutu na to, jsme vyšší aktivitu přetavili v další branku. Petr Sígl vyhrál souboj u zadního mantinelu a přistrčil míček na Martina Tučného. Ten si všiml volného Pavla Veverky, který přesnou střelou otočil skóre na naší stranu. Další vyloučení, nějaké šance, osekávání a ani strkanice těsně před koncem na tom už nic nezměnily.

Zápas, ve kterém de facto o nic nešlo, byl plný zbytečných faulů a vyloučení. Místo pohodičky a příjemného hokejbálku jsme zažili malé drama s dobrým koncem pro nás.