2008 / 2009
A-tým| B-tým| Děti| Vše

Autosklo S.O.S.

Zápis z utkání - Zápas - Benátky

Výhra 22.3.2009 16:00 South Park Cows HbK CC Belveder Benátky nad Jizerou Fotky Videa Zvuky

Máme jistou šestku

V neděli nás čekalo utkání na domácím hřišti proti Benátkám. Hráči Benátek prohráli naposledy v listopadu a na jaře se těší skvělé formě. Navíc do Malešic přijeli v silné sestavě. Ovšem nebudeme nic skrývat, složení našich řad bylo také jedno z nejsilnějších, které jsme letos poskládali. Dal se tedy očekávat pěkný hokejbal.

Hned od úvodu se hrálo aktivně, napadalo se, bojovalo se o každý míček a hlavně byli k vidění i hezké akce. V šeté minutě jsme zužitkovali přesilovou hru. Lukáš Vrkoč přihrál Jaroslavu Špačkovi, ten vystřelil a míček, který propadl gólmanovi soupeře za záda, dostrčil do branky Martin Sígl. Ke své škodě a našemu užitku se soupeř nechal hodně vylučovat, což nám dopomohlo k tomu, že jsme ho celkem dobře drželi mimo dostřel naší svatyně. Někdy okolo osmé nebo deváté minuty jsme dali regulérní gól. Nechytatelná rána se odrazila od položené láhve gólmana (na hroní síťce) ven z branky skoro stejně rychle, jak do ní vlétla. Rozhodčí branku nepostřehl, tudíž ji ani neuznal Smailík. Na jeho obranu je potřeba říct, že byl v té chvíli na hřišti sám, protože jeho kolega byl ošetřován po nepříjemném zásahu do lokte.

I ve druhé třetině jsme měli dost přesilových her. Tu v páté minutě zužitkoval náš třetí útok. Filip Ješina prostrčil z pozice beka míček na volného Martina Chvojku a ten golfem z otočky překonal Michala Turczyna - 2 : 0. Jenže necelou minutu nato jsme udělali chybu při vyhození, pak jsme neuhlídali Ondřeje Šulce a ten mezi nohy našeho brankáře snížil - 2 : 1. Naštěstí jsme nedovolili Benátkám se příliš dostat do zápasu a v sedmé minutě jsme opět odskočili o dvě branky. Martin Chvojka přihrál Ladislavu Fišerovi a ten po zemi k tyči skóroval. Další branka již nepadla a tak jsme po dvou třetinách vedli 3 : 1.

V poslední části soupeř z Benátek přidal na důrazu a střelbě. My jsme ale hráli stejně dobře jako v prvních dvou částech. Několikrát jsme se mohli radovat z branky, ovšem to samé se dá říct o benáteckých. Jejich zvýšená aktivita jim přinesla užitek. V desáté minutě vyběhl od mantinelu Ondřej Šulc a s tečí bránícího hráče snížil na 3 : 2. Je jasné, že v tuto chvíli měl malinko navrch soupeř, protože potřeboval vyrovnat. Branku jsme však vstřelili my. Rychlý protiútok po přihrávce Lukáše Vrkoče vyšperkoval idální přihrávkou Martin Sígl, jenž našel na kruzích osamoceného Jaroslava Špačka a po jeho trefě mezi betony jsme ve třinácté minutě vedli opět o dva góly. Pak jsme bohužel dali soupeři možnost si také vyzkoušet přesilovku. Sice jsme v ní neinkasovali ovšem vteřinu po návratu našeho hráče z lavičky hanby už byl stav jen 4 : 3 (trefil se Ondřej Vaňousek). Do konce zbývalo 17 vteřin a Benátky se pokusily o power-play. Pět vteřin před koncem jsme byli opět vyloučeni, ale stav jsme naštěstí udrželi.

V silné sestavě jsme podali velice povedený výkon. Díky této výhře jsme si zajistili pozici v první šetce a Velikonoce tak strávíme v klidu Smailík...