II. 3:03 D 13 - Zavadil Libor TH Úder hlavou
II. 7:11 H 72 - Joch Ondřej Nedovolené bránění
III. 8:40 H 15 - Utíkal Martin Faul kolenem
III. 11:52 H 99 - Sirůček Martin Nedovolené bránění
III. 12:40 D 24 - Hutla Petr Krosček
III. 13:52 H 22 - Soukup Radek Podražení
III. 14:17 H 72 - Joch Ondřej Držení

Zajištěný postup do play-off

V sobotu nás čekalo utkání s týmem, který ve většině zápasů hraje na tři až čtyři pětky. Jaké bylo naše překvapení, když se před zápasem na půlce soupeře pohybovalo jen devět hráčů v poli. My začínali na tři útoky a pět obránců. S postupujícím časem se počet našich hráčů snižoval. Vinou několika zranění (a také jednoho vyloučení) jsme tak končili jen v desíti. Ale postupně...

Od úvodu zápasu bylo jasné, že zápas budeme řídit my. Dorostenci Kladna se k míčku přilíš často nedostávali a k nám do pásma se podívali jen sporadicky. Co to ale bylo platné, když jsme se střelecky neprosadili a navíc jsme v desáté minutě z jediného náznaku šance dorostenců inkasovali. Nepříliš prudké nahození Pavel Pech neudržel a dorážející soupeř vstřelil vedoucí branku - 0 : 1. I tak jsme na konci této části měli několik šancí, ovšem v přestávce svítil na tabuli stále pro nás nepříznivý stav.

Ve druhém dějství jsme chtěli hrát trpělivě, věděli jsme, že soupeř nemůže tempo vydržet. Plány nám trochu zkřížil úplně zbytečný trest ve hře pro Libora Zavadila, který znamenal pětiminutové oslabení. Naštěstí i ve čtyřech jsme dokázali vyrovnat. Lukáš Vrkoč přistrčil míček na Davida Pavlíka a ten od modré prostřelil soupeřova gólmana. Zbytek oslabení jsme uhráli celkem v pohodě a poté jsme se mohli vrhnout do útoku. Miroslav Solar ve svatyni dorostenců KEBu Kladno byl ale stále proti a držel svůj tým nad vodou. Ve druhé pauze byl tedy stav nerozhodný 1 : 1.

V poslední třetině to konečně přišlo. Začalo nám to tam padat. V páté minutě přihrál Filip Ješina Martinu Síglovi, ten vymyslel pěkný pas do běhu na Lukáše Vrkoče, který míček ze vzduchu ideálně zpracoval, proběhl za obranu soupeře a podél stojícího gólmana nás poslal do vedení. Minutu nato si první řada - Jaroslav Špaček, Martin Sígl, Lukáš Vrkoč - vyměnila balónek a posledně jmenovaný zvýšil náš náskok. Za dvě minuty se střelecky prosadil poprvé v zápase Jaroslav Špaček a my tak vedli již 4 : 1. V deváté minutě ten samý hráč přidal další branku po přihrávkách Martina Sígla a Davida Pavlíka. Ve dvanácté minutě vyhrál Lukáš Vrkoč buly a Jaroslav Špaček dosáhl čistého hattricku. Necelou minutu před koncem ještě přidal sedmnou branku Filip Ješina, jemuž asistoval Matěj Červenka.

Se vší úctou k soupeři musím říct, že jsme vyhráli naprosto zaslouženě. Vůbec nic na tom nemění ani fakt, že gólově jsme převahu vyjádřili až v poslední části. Kromě jedné jediné šance, hromady provokování, spousty machrování a faulů neukázalo devět dorostenců (ano jen devět, gólman se držel statečně) z Kladna zhola nic. My si díky této výhře zajistili postup do play-off.