III. 14:05 D 9 - Sígl Martin 29 - Veverka Pavel -
III. 14:23 D 6 - Červenka Matěj 27 - Sígl Petr -

II. 9:12 D 24 - Hutla Petr Nedovoelné bránění
III. 1:47 H 3 - Kloboučník Radek Krosček
III. 2:20 H 76 - Škrobák Daniel 10´ Nesportovní chování
III. 2:20 H 76 - Škrobák Daniel Krosček
III. 9:20 D 79 - Bušta Lukáš Sekání

Souboj Titánů

Původně měl referát z utkání psát Stephano se svým ojedinělým stylem. Mělo to být zpestření, ale neklaplo to. Kdo se těšil, bude muset zatlačit slzu v oku a vzít zavděk strohým popisem zajímavých okamžiků. Otázkou je, kolik jich v tomto "Souboji Titánů" bylo Smailík. Někteří naši hráči doslova vyžadují zmínku o tom, jaké panovalo počasí v den a čase utkání. Takže pro ně: "Bylo hnusně." Co se týče sestav (opět jsem dostal jasné signály o tom, že je potřeba to zmínit v každém článku), oba týmy na tom nebyly tak jak jsou z minulých sezón zvyklé. Ovšem letos už si pomalu přivykají na jiné poměry. Nás bylo jedenáct a Benderů jen sedm Smailík.

Počet hráčů předznamenal obraz hry. Hellbenderům nezbývalo nic jiného, než bránit, vyhazovat, střílet z větší vzdálenosti a občas se pustit na nějaký ten výlet. Nic proti této taktice, sami jsme ji použili v Benátkách. Jenže těžko se ní hledá recept. Hraje se proti ní zkrátka špatně, zvlášť, když se nikomu moc nechce běhat. Nechci kopat do týmů, které si prochází krizí, ale ani jeden (Benders, my) nepředváděl oku lahodící hokejbal. Tedy až na pár výjimečných okamžiků, kdy se blýsklo na lepší časy. Vesměs pasivní první část skončila bez branek.

Druhá část už občas přinesla i pěkné okamžiky a také se více střílelo. Přesilovu hru, dokonce i dvounásobou jsme nevyužili a tak jsme se do vedení dostali až v jedenácté minutě, kdy po nahození na zadní mantinel od Lukáše Vrkoče prostrčil Petr Sígl míček na volného Michaela Petráška a ten rozvlnil síť za Karlem Příhodou. Míček jsme po většinu času drželi my, ale nějak se nám nedařilo soupeře více přitlačit a zvýšit svůj náskok. Příležitosti, které si vypracovali netopýři, zlikvidoval Štěpán Čermák, jenž za nás letos nastoupil k prvnímu střetnutí. Stav po dvou třetinách byl tedy 1 : 0.

Z pohledu diváka byla asi nejzajímavější poslední část. Soupeři sice viditelně docházely síly, ale bránil se stále. V deváté minutě jsme rychle přenesli hru z našeho obranného pásma až do útočné třetiny. Lukáš Vrkoč nahrál za kruhy zcela volnému Michaelu Petráškovi a ten svým druhým gólem v utkání zvýšil náš náskok. Jenže ve dvanácté minutě jsme hráli v oslabení. Nepokryli jsme si hráče u branky a Martin Škrobák snížil. Na drama bylo zaděláno. V patnácté minutě se Hell Benders pokusili o power-play. Míček v něm naštěstí vybojoval Pavel Veverka, poslal do brejku Martina Sígla a ten odkrytou klec trefil - 3 : 1. Po buly a osmnácti vteřinách jsme vyhráli souboj u mantinelu, Petr Sígl přihrál Matěji Červenkovi a ten tak dlouho míchal, až dal gól Smailík - 4 : 1.

Konečný výsledek vypadá lépe, než vypadala hra. Sice jsme byli celý zápas aktivnější, jenže to by bylo hodně smutné, kdybychom nebyli - proti sedmi Smailík. Na druhou stranu body potřebujeme a nikdo se asi nebude ptát jestli jsme hráli skvěle nebo ne. Jako vždy v této sezóně je potřeba vyslovit dík a pochvalu všem, kteří přišli a na vítězství se podíleli.