2008 / 2009
A-tým| B-tým| Děti| Vše

Autosklo S.O.S.

Zápis z utkání - Zápas - Benátky

Prohra 2.11.2008 14:30 HbK CC Belveder Benátky nad Jizerou South Park Cows Fotky Videa Zvuky

Co jiného jsme mohli čekat?

Tristní sestava vyrážela z Malešic na utkání do Benátek nad Jizerou. Podle soupisky jen gólman a šest hráčů A-týmu, dva hráči béčka a jeden mladší dorostenec. Celkem tedy brankář a devět hráčů do pole, z nichž tři ještě těsně před odjezdem hráli zápas B-týmu proti Hokejce. To namouduši není mnoho a proti Benátkám, které praktikují hodně fyzický hokejbal značně nevýhodné.

Od začátku zápasu jsme se upnuli k taktice totálního "zaňdoura". Za modrou útočnou čáru jsme se příliš nedostávali a hrálo se převážně ve středním a našem obranném pásmu. Jediné chvilky, kdy jsme si zaútočili a byli jsme aktivnější přicházely v přesilovkách. Hned tu první v desáté minutě jsme využili, když prudkou přihrávku Lukáše Vrkoče od modré prostrčil za záda soupeřova gólmana Martin Svrček. Vyrovnání na sebe nechalo čekat do čtrnácté minuty. To nás překvapil odraz od zadního mantinelu přes brankovou konstrukci až na brankoviště. Tam stál osamocený Petr Palán a vyrovnal. Na to jakou jsme předváděli hru byl stav 1 : 1 v první přestávce až moc dobrý Smailík.

Pravdou je, že naše taktika soupeři příliš nevyhovovala. Musel se stále tlačit do plných a zkoušet projít buď individuálně nebo dlouhými přihrávkami. Nicméně hned ve druhé minutě se ve zmatku před naší brankou nejlépe zorientoval Daniel Varga a poslal svůj tým do vedení. Taktika se ale neměnila. Betonovali jsme, stříleli ze středního pásma a čekali. Soupeř se tlačil dopředu, ale branku se mu nepodařilo dát. Velkou zásluhu na tom má i Pavel Pech v naší brance. V jedenácté minutě se na zteč rozběhl Libor Zavadil a protlačil se až ke střele. Tu brankář Benátek vyrazil ale na dorážku Lukáše Pařízka již nestačil - 2 : 2. Benátky šly ale před přestávkou ještě do vedení. V patnácté minutě se prosadil Tomáš Pitoňák.

V poslední třetině nám již viditelně chyběly síly, začali jsme přistupovat k hráčům pozdě a branky na sebe nenechaly dlouho čekat. Postupně se trefili Jiří Drak a dvakrát Martin Linda. O vítězi bylo rozhodnuto (ono vlastně bylo rozhodnuto už na začátku zápasu) a už šlo jen o skóre. Naštěstí hráčům Benátek se už nepodařilo dát další gól. Naopak jsme se ještě jednou mohli radovat my. Na konečných 6 : 3 upravil v přesilové hře tečí Lukáš Pařízek.

Soupeř byl jednoznačně lepší a vyhrál naprosto zaslouženě. Ale co bychom také chtěli, když jedeme na zápas v takové sestavě, že? Hráčů máme hodně, ovšem těch co chodí hrát je žalostně málo. Ať už jsou jejich důvody jakékoliv, tedy rozumné a pochopitelné nebo takové, nad kterými začíná rozum stát, je smutnou realitou, že nás prostě hraje málo. Všem, kteří o víkendu přišli patří velký dík.