I. 11:25 D 80 - Vrkoč Lukáš 29 - Veverka Pavel 23 - Pařízek Lukáš
II. 2:24 D 27 - Sígl Petr 11 - Petrášek Michael 80 - Vrkoč Lukáš
II. 2:41 H 8 - Kalaš Marek 9 - Brož Marek -
II. 6:45 D 23 - Pařízek Lukáš 80 - Vrkoč Lukáš 9 - Sígl Martin
II. 7:03 H 88 - Franc Jan 10 - Popelka Ondřej -

I. 12:55 H 46 - Kovář Vladimír Nedovolené bránění
III. 2:45 H 21 - Hostinský Petr Držení
III. 11:20 H 21 - Hostinský Petr Podražení
III. 14:59 D 80 - Vrkoč Lukáš 10´ Nesportovní chování

Konečně výhra

V sobotu odpoledne jsme vstupovali do jedenáctého utkání v sezóně. Na kontě jsme měli jen ušmudlaných devět bodů a to opravdu není mnoho. Proto se krčíme až na desátém místě tabulky. Naopak náš soupeř, ačkoliv se mu v posledních dvou utkáních nedařilo, se pohyboval s dvaceti body v horních patrech tabulky. Jak to letos u nás bývá, o hře na tři pětky jsme si mohli nechat zdát. Na druhou stranu díkybohu za to, že nás bylo alespoň na dvě Smailík.

Věděli jsme, že s běhavým soupeřem nemůžeme hrát nahoru a dolů, proto jsme v úvodu hlavně pokrývali střední pásmo. Postupně jsme ale začali i napadat. Velká část první třetiny působila neučesaným dojmem a na branku se čekalo až do její druhé půlky. To jsme po rychlém přechodu rozvlnili síťku za zády Michal Kucarova, ale branka nebyla uznána, kvůli postavení útočícího hráče v brankovišti. Další, tentokrát již regulérní gól jsme vstřelili ve dvanácté minutě, kdy jsme měli výhodu jednoho muže v poli. Přesilovku jsme sehráli dobře a kombinačně. Pavel Veverka a Lukáš Vrkoč si několikrát vyměnili míček na modré čáře a nakonec druhý jmenovaný prostřelil vše, co mu stálo v cestě - 1 : 0. Hostivařští si během třetiny vytvořili několik příležitostí, ale všechny skončili buď u našich bránících hráčů nebo v náručí Lumíra Kudrny. O přestávce tak na tabuli svítil stav 1 : 0.

Druhé dějství začalo naší převahou. Ve třetí minutě jsme soupeře rozběhali v jeho obranném pásmu a pěkně jsme si přihrávali. Nakonec balónek doputoval na kruhy přes Michaela Petráška k volnému Petru Síglovi a ten se trefil přesně. Dvoubrankové vedení nám ale nevydrželo dlouho. Necelých dvacet vteřin poté jsme přišli ve středním pásmu o míček a brejk dva na jednoho zakočil Marek Kalaš brankou - 2 : 1. Není příjemné pustit soupeře takto rychle opět do kontaktu, naštěstí jsme se z toho dlouho nevzpamatovávali. V sedmé minutě jsme hráli další přesilovou hru a opět jsme byli úspěšní. Martin Sígl přihrál na modrou čáru Lukáši Vrkočovi, ten míček nahodil směrem na branku a mezi kruhy změnil směr jeho letu povedenou tečí Lukáš Pařízek - 3 : 1. Jenže ani podruhé jsme neudrželi vedení o dva góly dlouho. Opět necelých dvacet vteřin stačilo Hostivaři ke snížení. Byla k tomu potřeba jen ztráta míčku ve středním pásmu a střela Jana France za modrou přes klubko hráčů - 3 : 2. Další šance z obou stran zůstaly nevyužity.

Do poslední třetiny jsme šli s taktikou neinkasovat a pokud bude příležitost, tak vyrazit do protiútoku a zasadit úder Smailík. Úplně se nám nepovedlo ji dodržet, napadli jsme soupeře i v obranném pásmu a také jsme měli několik šancí zvýšit náskok. Na druhou stranu soupeř mohl také vyrovnat, ale obrana v čele s Lumírem Kudrnou se držela dobře. V poslední minutě se odehrálo nečekané drama. Soupeř hrál power-play. Asi tři vteřiny před koncem se míček dostal za naší branku. Náš obránce míček sebral a už to vypadalo, že zbytek proběhne v klidu. Neposedný balónek se však zadrhl, útočník Hostivaře ho sebral, nahrál na kruhy a poslední střela skončila v naší brance (tedy aspoň myslím, že přešla brankovou čáru - neviděl jsem to, protože jsem se koukal na časomíru Smailík). Mezitím však na tabuli padl čas 15:00 a utkání přerušil hvizd rozhodčího. Branka tedy padla až po skončení zápasu. Hostivař se nejprve radovala z vyrovnání, rozhodčí ale po krátké diskuzi mezi sebou gól neuznali a radovali jsme se my. Celkem pochopitelně si soupeř myslí (myslel), že branka padla ještě během utkání, my jsme opačného názoru.

V každém případě jsme vybojovali tři body, které jsou pro nás nesmírně cenné. Asi jsme byli během utkání o něco lepší a tak by případná remíza nebo prohra nebyla úplně spravedlivá.