II. 2:56 H 6 - Červenka Matěj Vysoká hůl
III. 3:14 H 68 - Ješina Filip Nedovolené bránění
III. 11:53 D 15 - Gotfríd Jan 10´ Nesportovní chování
III. 14:24 D 27 - Tomáš Jan 10´ Nesportovní chování
III. 14:24 D 27 - Tomáš Jan Nedovolená hra tělem
III. 14:24 H 27 - Sígl Petr 10´ Nesportovní chování
III. 14:24 H - Nesporotvní chování

Bez balónků není hokejbal

Na Palmovku jsme v sobotní podvečer dorazili zbytečně brzy. Skluz předchozího utkání činil skoro půlhodinu. Jenže s tím se asi dá těžko něco dělat. Navíc došlo ke zvláštnímu nedorozumění a balónky áčka si k sobě nesmyslně vzal hráč B-týmu. Ten se ale k utkání neměl dostavit?! Důsledkem bylo, že jsme se rozstřelovali čtyřmi míčky. Dva jsme vyhrabali po taškách a dva nám půjčil soupeř. Hlavní aktéři zápasu - tedy rozhodčí - byli připraveni k utkání ve třech. Dva v pruhovaném a jeden v dresu Ďáblic Smailík. Upřímně i teď s velkým odstupem času ve mně vzbuzuje vzpomínka na střetnutí negativní emoce. Normálně se k výkonům sudích nevyjadřujeme, ale v tomto případě to prostě nejde jinak.

Úvod zápasu jsme měli asi lepší a zásluhou probuzeného střelce Lukáše Pařízka jsme od třetí minuty vedli. Ďáblice sázely na svoje nejsilnější zbraně, jimiž jsou rychlá přesná přihrávka a pohotová střela. Z několika šancí se ale hráči soupeře neprosadili. Naopak my jsme ze svých příležitostí vytěžili další branku. Postaral se o ní opět Lukáš Pařízek. Ovšem naše dvougólové vedení se nelíbilo dvojici v pruhovaných dresech a začala se do zápasu vměšovat více než je zdrávo. Postupně si na nás vymysleli několik trestů, osobáků atd. Soupeřovy zákroky je povětšinou nechávaly chladnými (ano důvodem je onen třetí sudí v dresu Ďáblic). První branku vstřelil ďábličtí (Jan Gotfríd) ještě v první třetině za normálním počtu hráčů na hřišti. Do kabin se tedy šlo za stavu 1 : 2.

Další dvě branky přidal soupeř ve druhé části již v sedm minut dlouhé (a v jednu chvíli dvounásobné) početní výhodě. Pak dostala Bohemia další výhodu a opět ji využila. Nedalo se nic dělat, druhou třetinu jsme v podstatě odehráli v oslabení a podle toho taky dopadla (4 : 0).

Takovýto zvrat rozhodně nepřidá na psychice, zvlášť, když ještě člověk ví, že pokud trošku přiostří, tak hned oslabí svůj tým. Opět jsme dvakrát inkasovali a už bylo jasné, že zápas nemůžeme ani při sebevětší snaze vyhrát. Byl to trochu boj s větrnými mlýny. Ke konci poslední části jsme si malinko zlepšili chuť a dali tři branky (Ladislav Fišer, Martin Sígl, Pavel Veverka). Na druhou stranu jsme také ještě dvakrát inkasovali. Konečný výsledek 9 : 5 Smailík. Na tolika inkasovaných brankách má svůj velký podíl hra v oslabení a také slabý výkon Pavla Pecha v naší bráně. Ten si v sobotu vybral svůj snad nejslabší den za dobu co působí v Cows. To se prostě stává.

Utkání se velice těžko hodnotí. Snaha byla, jenže když nemůžete hrát v pěti je to trochu k ničemu. Někteří hráči Ďáblic (zejména Tomáš a Chmel) hřešili na to, že je prostě rozhodčí vyloučí jen za opravdu do očí bijící fauly. Ani to na pohodě nepřidá. Výsledek je bohužel takový jaký je, nedá se svítit. Další prohra na kontě South Parku...