II. 11:34 D 27 - Sígl Petr 55 - Floriš Štěpán -
III. 6:38 H 68 - Durák Jan 16 - Culka Petr -
III. 7:57 H 71 - Netík Tomáš 68 - Durák Jan 37 - Kašák Martin

I. 9:41 H 71 - Netík Tomáš Nedovolené bránění
II. 0:00 D 68 - Ješina Filip Nesportovní chování
III. 9:51 H 32 - Havel Stanislav Nesportovní chování
III. 10:48 D 55 - Floriš Štěpán Sekání
III. 12:02 D 55 - Floriš Štěpán TH Nesportovní chování

Ještě žijeme

V jedenáct hodin o svátečním čtvrtku začínalo utkání, které mohlo být v letošní sezóně naše poslední. Meterologové slibovali jasno a teplo. Jejich předpověď vyšla dokonale. Teplíčko ubíralo sil samo o sobě. K tomu, abychom si prodloužili sezónu jsme vykročili již v čase 0:27. Lukáš Vrkoč vyzkoušel střelu z větší vzdálenosti a ona se ujala. Vstup se nám tedy vydařil a pokračovali jsme v dobrém bojovném výkonu. Ve čtvrté minutě vystřelil opět z větší vzdálenosti Lukáš Pařízek a míček proletěl mezi betony Tomáše Peterky až do brány - 2 : 0. Celou první část jsme měli více ze hry. Soupeř se nějak nemohl dostat do tempa a Lumíra Kudrnu, tak prověřoval spíše sporadicky.

I druhou třetinu jsme zahájili povedeně. Byli jsme aktivnější, vedlo se nám napadání, zkrátka vypadalo to celkem dobře. Jenže v šesté minutě se dostali Ekonomové k nám do pásma, rychlou přihrávkou přenesli hru a Tomáš Netík střelou z první snížil. Naštěstí se nám povedlo zachytit tlak soupeře a nedovolili jsme mu vyrovnat. Naopak v jedenácté minutě se na kruzích objevil Lukáš Bušta dostal přihrávku a střelou (která né-úplně sedla) zvýšil náš náskok. Minutu na to jsme zatlačili soupeře u něj v pásmu. Po střele od modré se odrazil míček před branku, kde ho ze vzduchu posunul za záda soupeřova gólmana Petr Sígl - 4 : 1. Tento stav jsme udrželi až do přestávky.

Bylo nám jasné, že v poslední části Ekonomové přidají na důrazu a pokusí se minimálně vyrovnat. My se trochu stáhli dozadu a aktivitu přenechali hráčům soupeře. V sedmé minutě byl soupeř u nás v pásmu, my nějak nedokázali pokrýt volného Jana Duráka mezi kruhy a ten snížil. Aby toho nebylo málo, hned v následující minutě jsme hráli v oslabení a v něm jsme inkasovali potřetí. Opět z pravého křídla se prosadil Tomáš Netík a drama bylo na světě. Trochu jsme znervózněli, ale útoky soupeře jsme pozorně bránili. V jedenácté minutě jsme vstřelili branku, která ale nebyla uznána, kvůli našemu faulu úplně mimo hru. Místo toho, abychom vedli o dvě branky, jsme šli tedy do čtyř. Chvíli se hrálo 4 na 4, pak naskočil Ekonom do hry a horké chvilky mohly začít. Nedisciplinovanost Štěpána Floriše, který za své chování na trestné lavici vyfasoval trest ve hře (jak vše bylo doopravdy ví jen Štěpán, který se dušuje, že nic neprovedl, a rozhodčí - odjinud nebylo nic vidět ani slyšet), pro nás ale znamenala dohrávat třetí třetinu ve čtyřech. Soupeř se tlačil před branku, několikrát střílel, pokusil se o krátkou power-play, branku ale nedal.

V první části utkání jsme měli více ze hry my. Ke konci zápasu zase Ekonom. V každém případě jsme dokázali zvítězit a zatím v semifinálové sérii ještě žijeme.