II. 3:55 D 80 - Vrkoč Lukáš Nedovolené bránění
II. 7:41 H 13 - Hartman Václav Podražení
III. 4:46 D 24 - Hutla Petr Nedovolená hra tělem
III. 6:11 H 7 - Barcal Marek Nedovolené bránění
III. 14:37 H 30 - Kratochvíl Radek Faul kolenem
P 6:31 H 7 - Barcal Marek TS Posunutí branky

Výhra na nájezdy

Nerozhodný stav série po dvou utkáních dával tušit, že by utkání mohlo být trochu nervóznější než předešlá střetnutí. To se také stalo. Zápas byl křečovitější z obou stran a také daleko opatrnější hned od úvodního buly. Vypadalo to, že cílem obou týmů v dusném počasí bylo hlavně neinkasovat a nemuset tak stahovat náskok soupeře. V celé první části byli brankáři lepší střelců a ta tak skončila nerozhodně 0 : 0.

Vstup do druhého dějství měl lepší soupeř. Ve třetí minutě po závaru u nás v pásmu se k dorážce dostal Michal Hubený a překonal celý zápas famózně chytajícího Lumíra Kudrnu, který už neměl šanci zasáhnout. Po této brance byl soupeř chvilku na koni, ale postupně jsme začali hrát lépe a důrazněji než Killers. Soupeři znatelně ubývaly síly, my díky hře na tři řady neodcházeli fyzicky tak rychle. I přes zlepšenou hru ke konci třetiny jsme po třiceti minutách prohrávali o gól.

Ve třetí třetině jsme byli rozhodně lepším týmem. Soupeře jsme přeběhali, přestříleli a také jsme zaslouženě vyrovnali. Ve čtvrté minutě dostal prostor na kruzích Ladislav Fišer a ikdyž na třikrát, tak překonal Jana Štemberu - 1 : 1. Pak postupně opět přišla na řadu taktika neinkasovat, takže šancí lehce ubylo. I tak ale byly na obou stranách situace, které volaly po gólu. Nezadařilo se a na řadu přišlo prodloužení.

V nastaveném čase je to vždy loterie, my ho začínali početní převahou, kterou jsme nezužitkovali. V první půlce hra vypadala asi tak, že si jeden tým vypracoval šanci nedal a druhý mu oplatil stejnou mincí. Ve druhé polovině jsme příležitostí měli my přeci jen o něco více, jenže gólmani měli zavřeno. V sedmé minutě jsme měli jedinečnou šanci ke skórování, když jsme za úmyslné posunutí branky jeli trestné střílení. Bohužel jsme nedali a zbývalo tak dohrát poslední tři a půl minuty. Branka nepadla a tak dostali možnost vyniknout brankáři a exekutoři v samostatných nájezdech. Za nás se jako první trefil ve třetí sérii Lukáš Pařízek, když chytře zamířil mezi nohy. Na jeho branku odpověděl Michal Hubený klasickým "forsbergem". V páté sérii se postavil na středový kruh Lukáš Vrkoč a bekhendovým blafákem nás poslal do vedení. Poslední střelec Killers nedal a my mohli začit slavit vítězství.

První část zápasu byla opatrná, pak jsme inkasovali a museli se trochu víc vrhnout do útoku. Třetí část a prodloužení jsme byli lepší. Vyrovnali jsme a nakonec jsme dotáhli utkání do nájezdů. Tam je to vždy o štěstí a to nám přálo (díky) Smailík. Ujali jsme se vedení v sérii a Litoměřice se ocitly v nezáviděníhodné situaci.