I. 2:59 H 29 - Veverka Pavel Střídání hráčů
II. 2:34 D 99 - Hovorka Josef Nedovolené bránění
III. 9:50 D 7 - Friml Marek Nedovolené opuštění hráčské lavice
III. 11:45 D 30 - Podzimek Jiří Držení
III. 13:15 H 9 - Sígl Martin Napadení

Dobrý výkon, přesto prohra

V neděli nás opět od 17:00 čekal zápas s Litoměřicemi. Část týmu, která zůstávala na severu čech již od soboty, si předzápasové soustředění zpestřila partičkou golfu. Podle ohlasů prokázali největší talent na krátký odpal Pavel Veverka a Petr Hutla. Zjistili tak, že Tiger Woods je asi přeci jen trošku lepší a že se radší vrátí k jiným holým. Ale k zápasu. Věděli jsme, že Litoměřice musí vyhrát, pokud se nechtějí dostat do velice nepříjemné situace, zatímco my šli do utkání celkem v klidu. Další zranění (Štěpán Floriš) opět pozměnilo sestavu, takže nás bylo 2 + 16. Zápas začal kvůli pozdnímu příjezdu rozhodčích s půlhodinovým zpožděním. Začátek se nám povedl lépe než předchozí den. Od úvodní buly jsme hráli dobře. Litoměřičtí opět sázeli na svou rychlost a hlavně střely z dálky. Vyložených gólových šancí bylo vidět poskrovnu na obou stranách. S "takovými normálními" to bylo lepší. První branku v utkání se povedlo vstřelit nám. Třičtvrtě minuty před koncem prokázal nejlepší orientaci a pohotový bekhend Martin Sígl a dal Litoměřicím gól do šatny.

Obraz hry ve druhé části byl hodně podobný tomu z předchozí třetiny. Hodně soubojů se odehrávalo ve středním pásmu. Soupeř však pomalu začal tlačit na pilu. Celkově se v utkání přitvrdilo, přibylo tvrdších zákroků i faulů. Litoměřice se musely tlačit dopředu a daly nám tak několikrát možnost vyrazit do otevřené obrany. V jedenácté minutě přišly naše dvě rychlé přihrávky a rychlý únik Ladislava Fišera, který skončil v brance - 2 : 0. Skóre vypadalo dobře, hra celkem taky. Dvoubrankové vedení jsme udrželi až do přestávky.

V posledním dějství jsme začali trochu cítit svázané ruce a dopomohl k tomu i první gól Killers. Ve třetí minutě napřáhl u mantinelu na modré Václav Hartman a k bližší tyči prostřelil Pavla Pecha. Tato branka posadila soupeře na koně a ten nás začal tlačit. Nevyhnuli jsme se vyloučením a to, jak se nakonec ukázalo, se nám stalo osudným. V sedmé minutě jsme právě v oslabení inkasovali vyrovnávací gól, když našeho brankáře překonal Martin Tomčal. Jelikož jsme se soustavně dostávali pod tlak, padlo rozhodnutí o stažení sestavy. Bohužel ani to nepřineslo klid. Další oslabení, tentokráte dokonce dvounásobné, znamenalo další branku v naší síti. Litoměřičtí nás v této početní výhodě svírali jak do kleští, stříleli z každé pozice až se nakonec ujala střela Martina Hubeného. Do konce zbývalo pět minut, tak jsme se pokusili hru otevřít. Několikrát jsme mohli skórovat, ale nepovedlo se. Bohužel ani při přesilovce. K power-play jsme se již nedostali.

Druhé čtvrtfinálové utkání začalo dobře a skončilo špatně. Nedá se nic dělat, neudrželi jsme dvougólové vedení. Výkon ale nebyl vúbec špatný (hlavně tedy v prvních dvou třetinách), nemáme se za co stydět. Stav série je vyrovnaný 1 : 1, teď nás čekají dvě utkání na Malešickém letišti.