II. 9:40 D 21 - Chvojka Martin 26 - Čejka Pavel -
III. 1:55 H 11 - Tymeš Marek 9 - Sígl Martin -
III. 5:51 H 9 - Sígl Martin 63 - Fišer Ladislav -

II. 14:25 D 11 - Moščič Martin Sekání
III. 5:21 H 31 - Štěpáník Petr Vražení na hrazení
III. 8:41 H 24 - Hutla Petr Nedovolené bránění

Výhra na horké půdě v Litoměřicích

V sobotu jsme se na šestnáctou hodinu začali sjíždět do litoměřické Killers Arény k prvnímu střetnutí čtvrtfinále play-off. Těsně před začátkem utkání jsme museli poupravit sestavu, jelikož Ondřej Kapusta kvůli problémům s kotníkem nedorazil. I tak jsme ale měli k dispozici tři kompletní řady a dva náhradníky. Úvod utkání patřil soupeři, litoměřičtí byli u všeho dříve a snažili se tlačit co nejvíce dopředu. My byli trochu zakřiknutí. Ovšem to neznamená, že bychom se nesnažili hrát Smailík. Upnuli jsme se k obranné hře a to nám dopomohlo k tomu, že většina zakončení soupeře byla z dálky a že jsme inkasovali jen jednou. V jedenácté minutě jsme nedůrazně rozehráli, míček sebral ještě před červenou čárou Pavel Čejka popoběhl k nám do pásma a prostřelil Lumíra Kudrnu. Další branku Litoměřice nepřidaly. My se ke zteči soupeřovy brány dostávali jen sporadicky.

Druhá třetina už byla z naší strany o něčeme jiném. Rozkoukali jsme se, začali napadat soupeřovu rozehrávku a to neslo ovoce. Počet našich šancí se rapidně zvýšil. V desáté minutě jsme donutili obránce Litoměřic nepřesně rozehrát, míček zachytil u modré čáry Marek Tymeš a střelou z otočky vyrovnal. Hned nám bylo veseleji. Bohužel hned v zápětí jsme byli u nás v pásmu, nedokázali jsme vyhodit míček a Martin Chvojka poslal svůj tým po půl minutě zase do vedení. Důležitým okamžikem bylo, že jsme se nevzdali. Pokračovali jsme v dobrém výkonu. Branku jsme ale v této části nepřidali.

Co se nepovedlo na konci druhé třetiny, povedlo se na začátku té poslední. V našem útočném pásmu jsme udělali rozruch. Martin Sígl vystřelil, jeho střelu Jan Štembera sice vyrazil, ovšem na pohotovou bekhendovou dorážku Marka Tymeše už nestačil - 2 : 2. V tu chvíli jsme začali hrát ještě lépe, nutili soupeře k chybám a vytvořili si několik dobrých příležitostí. V šesté minutě z kruhů střílel Ladislav Fišer a jeho střelu dostal v pádu za brankovou čáru Martin Sígl. Věděli jsme, že teď už se nemusíme za každou cenu tlačit dopředu. I tak jsme měli ještě velikou šanci zvýšit, nicméně nepovedlo se. Důležité bylo neinkasovat a to se nám vedlo. Přežili jsme oslabení a nakonec jsme přežili i power-play (a že nám občas bylo tedy horko). V něm Lumír Kudrna potvrdil svůj výborný výkon v celém utkání a za svá záda už nic nepustil.

První třetina z naší strany nic moc, ale pak jsme podali velice dobrý, bojovný výkon. Litoměřickým od poloviny utkání ubývaly síly (nebo se nám to zdálo). Bojovností a samozřejmě s trochou štěstí jsme dokázali zvítězit na půdě soupeře a to je sakra cenná výhra.