II. 4:43 H 88 - Franc Jan Nedovolená hra tělem
II. 12:12 H 21 - Hostinský Petr 10´ Nesportovní chování
II. 12:12 H 43 - Boreček Martin 10´ Nesportovní chování
III. 10:26 D 29 - Veverka Pavel Hákování
III. 12:11 D 13 - Zavadil Libor Podražení
III. 13:30 D 63 - Fišer Ladislav TH Hrubost
III. 13:30 H 43 - Boreček Martin Hrubost
III. 13:30 H 43 - Boreček Martin OK Hrubost
III. 13:30 H 43 - Boreček Martin TH Nesportovní chování

Domácí výhra nad Hostivaří

Po prohře s Kladnem jsme si nemohli dovolit další zaváhání. Sice nás doma čekala poslední Hostivař, ale soupeř to není jednoduchý. Hostivař má v kádru několik šikovných hokejbalistů, dokáže potrápit kohokoliv a navíc tedy velkou část svých utkání prohrává smolně. Do Malešic ale nepřijeli hostivařští v příliš početné sestavě. My také nebyli kompletní a museli jsme hrát na jen na dvě lajny, což se nám letos příliš často nestává. Hned od začátku jsme ukazovali, že chceme tři body. Napadali jsme soupeřovu rozehrávku, nenechávali mu příliš mnoho klidu a v páté minutě jsme se trefili poprvé. Síťku za gólmanem rozvlnil Lukáš Pařízek. Dále jsme se tlačili dopředu a vytvářeli jsme si tlak. Ve dvanácté minutě jsme zvýšili na rozdíl dvou branek, když akci na jeden dotyk zakončil Ladislav Fišer a splnil tak svůj limit (minimálně jedna branka v utkání). Nutno podotknout, že brance předcházela sporná situace, kdy část účastníků tvrdila, že jsme byli v ofsajdu a druhá část, že nikoliv. Rozhodčí, ale nepískali, takže branka platila. Soupeř se příliš do šancí nedostával, hrozil hlavně z brejků a na konci třetiny také v přesilové hře. Gól se mu ale nepovedlo vsítit.

Druhou část jsme začali pokračujícím oslabením. které jsme naštěstí ubránili a mohli se vrhnout zase do útočení. Šancí ke vstřelení gólu jsme měli celkem dost, některé jsme spálili a jiné proměnili. V šesté minutě jsme hráli přesilovku, míček jsme dostali na Petra Hutlu a ten od modré přízemní střelou prostřelil vše co mu stálo v cestě - 3 : 0. V deváté minutě jsme vedli již o čtyři branky. Dokázali jsme doběhnout míček vyhozený našimi obránci daleko do obranného pásma soupeře, dvakrát si ho přihráli a Ondřej Kapusta také splnil svou normu gólu na zápas v kravím dresu. Ve třinácté minutě se dva soupeřovi hráči díky své nedisciplinovanosti (všichni víme, že rozčilovat se na rozhodčí nemá smysl, ovšem nervy někdy rupnou) vyfaulovali na deset minut a Hostivař tak byla postavena před těžkou zkoušku. V šesti lidech a s ubývajícími silami něco uhrát. Půl minuty nato Lukáš Vrkoč vystřelil, a pak dorážkou zvýšil náš náskok na pětigólový.

Do posledního dějství nastoupil do branky Hostivaře náš kmenový hráč a legenda Petr Šroubek, který je právě tam na měsíčním hostování. Dlouho ale čisté konto neudržel. Po střele od kruhů se od něj střela odrazila k úplně volnému Martinu Síglovi, který překvapivě už nikomu nenáhraval, neprokázal úctu svému dlouholetému spoluhráči a bekhendem ho překonal. V sedmé minutě dostal přihrávku na kruhy Lukáš Pařízek a ten svou druhou trefou v utkání zvýšil skóre na 7 : 0. V desáté minutě (také podruhé v zápase) zavěsil Ondřej Kapusta a uzavřel tak účet utkání. Hostivař mohla ještě vstřelit branku, když šla dvakrát do brejku a naši obránci museli zatáhnout za záchranou brzdu. Utkání jsme tak defacto dohráli v oslabení. Těsně před koncem jsme se ještě mohli radovat, ale další branku jsme již nedali.

Soupeř nebyl v optimální sestavě, rychle mu docházely síly a nedokázal na malešickém letišti vzdorovat. Naopak my jsme hráli přesně to co jsme chtěli, výhra byla zasloužená a zisk tří bodů velice důležitý.