II. 9:59 H 14 - Bureš Miroslav 19 - Staněk Miroslav 47 - Uher Pavel
III. 14:59 D 68 - Veverka Pavel 80 - Vrkoč Lukáš 97 - Šilhart Jan

II. 13:29 D 12 - Štěpáník Petr Faul loktem
III. 0:08 D 79 - Tryzna Jan Sekání
III. 2:09 D 79 - Tryzna Jan Nedovolené opuštění trestné lavice
III. 4:59 H 12 - Kolowrat Jan Držení

Co se vlastně stalo!?

Před zimní přestávkou přijeli vyzkoušet formu nováčka soutěže doposud suverénní hráči Spectra. Jelikož to se sestavou Cows na víkend nevypadalo vůbec růžově (zranění, nemoc, práce, florbal) a do brány musel hráč z pole a trenér v jedné osobě Vlasy, dalo se čekat opravdu cokoliv. Zvláště při pohledu na soupisku Spectra, na níž nechybělo žádné útočné eso a skoro plná palba opravdu do Svijanské arény přijela.

V Malešicích se vám ale v první prosincový den děly věci! "Kluci pojďme si zahrát ten náš hokejbal a odvést slušný výkon před zimou. Jen ten centr, ať poctivě brání," řekli jsme si v postavení kolem brankoviště ještě před nejvlažnějším pokřikem v historii. Netušili jsme, jak skvělou náladu si na příští tři měsíce uděláme. Hodně nám pomohla rychlá branka po ještě rychlejším brejku dvojice Vevi - Guti. Na zvolna poletujícho motýla z blízkosti nedokázal gólman Poul najít zákrok. Favorit zápasu byl i přes obdrženou branku rozhodně aktivnější, místy byly vidět rozdíly v technice jednotlivých aktérů, ale houževnatý výkon se nám dařilo předvádět dál. Však jsme také v první přestávce byli pořádně vyjukaní, že vedeme. Jen Lungrenovi stačilo na odpočinek pět minut.

"Hrát svou hru i dále," použili jsme známé klišé před pokračováním boje. Obraz hry byl stále stejný. Čimičtí ne a ne se prosadit do pořádné šance. A tak přišel druhý šok. Hutlíno přenesl hru na druhou stranu, Peťa sklepl doprostřed Pořízovi a ten, jak je jeho zvykem pouze v Malešicích, nekompromisně skóroval. No a aby toho nebylo málo, poslal Krávy do tříbrankového vedení Tryznič (mimochodem odehrál poslední zápas sezony, protože mu končí SS). V závěru oslabení se podařilo vyhodit míček, Vevi dobře napadal a zmatený obránce poslal míček přesně mezi kruhy, kde jeho spoluhráč nečekal střelce za zády a pro toho pak nebylo problémem zavěsit. Zpátky do hry se Spectrum dostalo po rychlém výpadu Staňka pramenícím ze špatného střídání, a pohotové dorážce Bureše.

I tak ale mohlo být o přestávce veselo. "Bez vyloučení," zněl další pokyn. Jenže ouha, hned po osmi vteřinách fauloval Tryznič a byli jsme ve třech, protože Lungrenovi dobíhal trest. Naštěstí jen nakrátko. Ve čtyřech jsme ovšem pobyli déle, protože Captain Vyprahla opustil trestnou lavici předčasně a byl na ní vrácen – na další dvě minuty. I šesté oslabení jsme zejména díky bezmezné obětavosti zvládli na jedničku a hrajíc jednoduše čekali, co lídr soutěže vymyslí dál. Jenže ten až na pár náznaků šancí ani ve stažené sestavě nevykoumal nic a v závěru nám dovolil dokonce luxus držet míček na našich holích, čímž se připravil o šance na vyrovnání. Zejména Pořízova exhibice za brankou a v rohu byla k pokochání. Hosté byli jako opaření a to jim poslední úder zasadil ještě Vevi, když vteřinu před koncem proměnil samostatný nájezd.

Vítězství Cows 4 : 1 po nejlepším výkonu v sezoně bylo zasloužené, jak sportovně přiznali i někteří soupeři, a rozhodně nás na zimní přestávku hodně potěšilo. Svůj díl na něm má kompletní jedenáctka hráčů na hřišti a zejména Vlasy, jehož spolehlivost není třeba dál rozpitvávat, aby nám nestárnoucí chlapec nezpychnul. Na jaře máme každopádně na co navazovat, ale moc dobře víme, že jedna vlaštovka právě to jaro nedělá.