South Park Cows - Články, Doplňující články

Hokejbal Praha, hokejbalový tým z Prahy

South Park Cows South Park Cows Lumír Kudrna Petr Sígl Martin Sígl Lukáš Vrkoč South Park Cows
2007 / 2008
A-tým| Děti| Vše

Sponzoři

D & Z spol. s.r.o.


Oldřich Poláček - FARMA HOLE


ARYKA IN-WEST a.s.


A-komplet, s.r.o.


[ info ]

O stránkách

Rozlišení

1024 x 768

Prohlížeč

Firefox 2.0 +


Valid XHTML 1.0! Valid CSS level 2! Explanation of Level Double-A Conformance!


[ detaily ]

Regionové vizitky

Kert Park B - Cows Absolutní nadvláda Spectra, které ovšem v závěru podzimu ztratilo své kouzlo, postupný a nenápadný atak Litoměřic na čelo soutěže, obrovskou vyrovnanost pronásledovatelů, tuhý boj kolem osmého místa a naprosté jasno na chvostu pořadí. To vše přinesl podzim sezony 2007/2008 ve II. NHbL a my vám přinášíme pohled, jak jednotlivé týmy a jejich kvalitu v soutěži jako drzý nováček vidíme. Kromě posledních dvou celků to navíc vypadá, že každý dokáže porazit (nikoliv porážet) každého, a to dělá povadající soutěž alespoň trochu cennější.

Litoměřice (35 bodů) – Tým, o kterém měli ostatní účastníci ligy nejméně informací, potvrdil, že by mohl být jedním z černých koňů. Rozjezd měl sice pomalejší, ale až na boxerské extempore v Kolíně později už výrazněji nezaváhal a objevil se dokonce v čele tabulky před zimní pauzou. Gólman-trenér-vedoucí Skřivánek těží zejména z rychlosti a šikovnosti dorosteneckou extraligou protřelých mladých hráčů v čele s vedoucím hráčem kanadského bodování Chvojkou.

Spectrum (34 bodů) – Dlouho se jednalo o tým, který neměl v lize konkurenci. Jediný bod ztratili Čimičtí na půdě nebezpečných Litoměřic a tu a tam dali soupeřům pěkný nášup. Jenže zlom soutěže do druhé poloviny se Spectru vůbec nepovedl. Nejdříve se nechalo načapat nepřipravené v Malešicích od Cows a pak dokonce doma od posíleného Rakovníka. Všichni ovšem vědí, že se nebude jednat o pravidelnost, kdy budou tito šikovní hoši odcházet poraženi a i nadále jde o největšího favorita soutěže.

Ďáblice (29 bodů) – Nedají se sice považovat přímo za tým veteránů, ale průměrný věk hráčů mužstva bude patřit v lize k nejvyšším. Třetí místo v tabulce je zasloužené, přestože ani tento tým se nevyvaroval zbytečným ztrátám bodů. O produktivitu se tradičně stará Gotfríd, z obrany zase hru řídí zkušený Chmel. Brankář Grygar sice nemá oslňující statistiky, nicméně i on má velký díl zásluhy na tom, kde Ďáblice jsou. Otázka je, co s týmem udělá play off, kde se bude hrát rychleji. A to jim nevyhovuje.

Ekonom (28 bodů) – Druhý z šokujících nováčků. Kdo by před sezonou čekal, že parta kolem nestárnoucího Peterky bude v pohodě na místě znamenajícím play off a ještě k tomu čtvrtém? Asi nikdo. Jenže guru Ekonomu má dlouhé prsty, a tak jeho tým posílili Vokál, Hůlka, Havel i další hráči, kteří v žádném případě nejsou do počtu. Naopak. Když se k produktivním stálicím přidá dravé mládí a zkušenosti, je namíchán lektvar, který může být smrtelný jak v základní, tak později vyřazovací části soutěže.

Kert Park B - Cows Kert "B" (28 bodů) – Tady lze výstižně použít snad jen klišé "jako noc a den". Ano, u béčka Kertu bude výkonnost vždy záležet na tom, zda dorazí posily z áčka (Kruček atd.). Když v kádru jsou, může běhavý a důrazný tým porazit kohokoliv, pokud se ale zápasy týmu kryjí, podlehne snadno komukoliv. Je však těžké cokoliv zazlívat, protože béčka od toho, aby nabídly prostor i posilám, které předají zkušenosti, určitě jsou. Takže snad jedině vzývat pokaždé ruce losujících, aby se zápasy hrály pokud možno v jiný den.

Kolín (26 bodů) – Pokud zrovna neprší, není špatné hřiště a neřeže je rozhodčí, dá se na hokejbal Pittela a spol. rozhodně dívat. Šesté místo v tabulce určitě není bez zásluhy a nebýt častého vylučování a excesů, mohla být podzimní vizitka ještě lepší. Doma si Kolín vytvořil elektrizující atmosféru, jež nedovoluje soupeřům vozit body zpátky do svých stánků. Otázkou je, jak bude zvládat gólman Šupík zápasy play off, kam se mužstvo probojuje. To už nebude pražská soutěž a jeho kvality se pořádně ukážou.

Cows - Benátky Benátky n.J. (21 bodů) – Kouzlo mužstva už zřejmě vyprchalo a z domácí nedobytné tvrze se stalo místo, odkud si vozí body i týmy, od nichž by se to nečekalo. Benátky prostě už nejsou postrachem soupeřů, ovšem i ony dokáží ještě zabojovat a po právu se drží v elitní osmičce. Jestli ale kádr na jaro doplní a uzdraví se marodi, vše výše napsané přestane platit a zástupci ostatních celků se budou divit, co Středočeši ještě dokážou. I v play off klidně mohou překvapit nepřipraveného.

Cows (20 bodů) – Další z nováčků ligy si po celý podzim vedl se střídavými úspěchy. Když to vypadalo, že by se z pozic kolem osmého místa mohl zvednout, přišla podpásová prohra, daň z nezkušenosti. A naopak. Když už nečekal příděl bodů, spadly do kapsy ještě čtyři. Zejména ty proti Spectru byly šokující a zároveň by mohly být odrazem k jistější pozici v play off, které ovšem hlavním cílem není. Mužstvo posílené o několik hráčů Hokejky se chce v soutěži hlavně stabilizovat a předvádět pro soupeře nepříjemný běhavý způsob hry.

KEB "C" (17 bodů) – V úvodu soutěže to vypadalo, že poskládaný kladenský tým bude patřit k překvapením. Po sérii úspěchů se držel v popředí tabulky. Jenže pak přišla série zápasů bez výhry, žehrání na nějaké to sportovní štěstíčko a tradá dolů až na pozici mimo play off. Zlepšené výkony v závěru podzimu proti soupeřům, kdy se ještě na začátku dařilo, však naznačují, že ani KEB není radno podceňovat. Zvláště když má v kádru střelce Rejthara a může být z béčka posílen.

Kovo "B" (17 bodů) – Populární Kuncák musel podle diskuze na stránkách Aviru, kterým tento tým ve skutečnosti je, řešit nemalé penzum problémů. Pral se s nimi ale statečně a i když musel naprosto nepochopitelně pro tento tým látat kolikrát sestavu i s béčkem/céčkem, vedl si obstojně. Těžko říci, jaké jsou cíle, ale 17 bodů dává naději i na vyřazovací boje, ovšem to budou muset hoši pořádně makat, anebo se třeba nově spolehnout občas na výpomoc z národky, která se projevila třeba v Benátkách.

Rakovník (13 bodů) – Určitě čekali víc, zvláště když loni hráli play off. Ale v sezoně zatím ne a ne najít pořádnou střeleckou mušku. Tedy až na výjimku a pokoření favorizovaného Spectra v posledním kole. Jenže v tomto duelu se ukázalo, jak silný Rakovník je, když přijedou extraligové posily – Tvarůžek a Pospíšil. Hrozbou pro zbylé kluby tak na jaře bude, zda-li se v bráně stadionu tito dva borci objeví nebo ne, pokud to samozřejmě ale řády ještě umožňují a oba borci nejsou starší 21 let.

Ďáblové "B" (10 bodů) – Slaboučká bilance dokonale podtrhuje postavení áčka v národce, kde je poslední. V rezervě tradičního týmu chybí vyložený tahoun, který by se nebál na sebe vzít zodpovědnost a rozhodovat zápasy, pakliže vůbec někdo ty schopnosti má. Místo gólmana není také úplně ideální, i když každý brankář dobře ví, jak špatně se chytá za chaotickou obranou. Ovšem i pro Ďábly platí, že posily z áčka jejich hru umí povznést a nějaké ty body by ještě mohli soupeřům ukrást. Na play off jich ale asi tolik nebude.

Hostivař (3 body) – Jasný outsider soutěže. A to vypadaly plány a chuť party kolem Brože s Novákem ještě nedávno velmi velkoryse. Bohužel se projevuje slabší docházka a také absence zkušených hráčů, kteří by uměli leckdy rozháranou hru zklidnit. Kucarov v brance chytá většinou spolehlivě, ale na vše ani stačit nemůže, a tak se zrodily nějaké ty debakly. Tato sezona už je sice ztracená, proč ale nezkusit sehnat nějaké ty posily a znepříjemnit zbytek základní soutěže týmům, které body potřebují. Anebo uvolnit hráče jinam?

Guti

Copyright © South Park Cows

Vložen

20.12.2007