South Park Cows - O týmu, Historie

Hokejbal Praha, hokejbalový tým z Prahy

South Park Cows South Park Cows Lumír Kudrna Petr Sígl Martin Sígl Lukáš Vrkoč South Park Cows
2007 / 2008
A-tým| Děti| Vše

Sponzoři

D & Z spol. s.r.o.


Oldřich Poláček - FARMA HOLE


ARYKA IN-WEST a.s.


A-komplet, s.r.o.


[ info ]

O stránkách

Rozlišení

1024 x 768

Prohlížeč

Firefox 2.0 +


Valid XHTML 1.0! Valid CSS level 2! Explanation of Level Double-A Conformance!


[ detaily ]

Historie

Na záčátku nebylo nic, pak si Lukáš Vrkoč, Robert Pillmann, Jarda Hůrka, Dan Soviš a další řekli, že by mohli hrát hokejbal, a tak založili, spolu s kamarády z gymnázia Opatov, HBC Taurus.
První sezóna nebyla nic moc, protože tým skončil na posledním místě s jednou remízou z posledního zápasu. V druhém roce HBC Taurus značně posílil a bylo to vidět i na výsledcích. Páté místo bylo v podstatě úspěchem. V další sezóně Taurus zanikl a ze zbytku týmu se dali dohromady Outsiders.

Ze začátku to vypadalo, že by nemuseli být špatní, ovšem absence tréninků, nespolehlivost hráčů a problémy s brankářem zapříčinili, že tato sezóna byla v podstatě ostudnou. Ke konci na zápasy chodilo pět hráčů a brankář, což proti týmům které hráli na dvě až tři kompletní řady bylo velmi "nevýhodné". Proto Outsiders skončili předposlední se dvěma remízami a jedním vítězstvím. V sezóně 1999/2000 se tým totálně rozpadl a nekteří hráči přestoupili, jiní přestali hrát.

V půlce této sezóny se Lukáš Vrkoč a Petr Sígl dohodli, že od sezóny 2000/2001 založí nový tým. Obvolali své bývalé spoluhráče, sehnali několik nových hráčů (ti pak sehnali další) a vymysleli název. Díky tomu vznikl South Park Cows nazývaný všemi ostatními Krávy.

První sezóna První sezóna: Pro sezónu 2000/2001 si dali jediný cíl a to udržet se v Okresní HbL. Naneštěstí se to nepovedlo a tým skončil na prvním sestupovém místě. Vše se ale vyřešilo, když South Parku přenechali práva na tuto ligu Pražští Buldoci. Díky tomu v nadcházející sezóně (2001/2002) tým opět hrál OHbL (pod staronovým názvem 2.Pražská OHbL), posílil, aby nedělal ostudu a aby hrál na trochu důstojnějším místě.

Druhá sezóna Druhá sezóna: Zpočátku se to celkem dařilo a po prvních čtyřech kolech se South Park Cows vyhoupl donkonce na první místo. V průběhu podzimu se trochu propadl, ale stále držel až na jednu vyjímku pozici v první šestce. Bohužel na jaře na tým dopadla krize, která způsobila, že z elitní šestky vypadl, ztratil možnost hrát o play - off a čekaly ho záchranářské práce. V nadstavbové části se opět vrátila pohoda a klid, což dokazuje 17 získaných bodů z 20 možných. Cows tak skončili na konečném osmém místě, které je z celkového pohledu zklamáním. Před další sezónou opustili tým někteří hráči (většinou však ti, co neměli přílišnou účast), přišly nějaké nové posily a byl stanoven nový cíl: hrát play - off.

Třetí sezóna Třetí sezóna: V sezóně 2002/2003 se kádr týmu alespoň trochu stabilizoval a výsledkem byl velmi povedený podzim. Tým si zajistil v pohodě účast v první šetce, kde pak také relativně v klidu udržel 3. pozici a tím možnost hrát vysněné play - off. Bohužel dopadla na Krávy tradiční jarní krize, podtržená zraněními, nemocemi, absencemi z důvodu pracovních povinností a jinými a ve vyřazovacích bojích toho South Park mnoho nepředvedl. Již v semifinále byl vyřazen Hokejkou Praha. Před další sezónou opět tým opustili "zbyteční" hráči a přišly více než adekvátní náhrady. Byl opět stanovený cíl pro ročník 2003/2004: minimálně play - off, raději postup.

Čtvrtá sezóna Čtvrtá sezóna: Sezóna 2003/2004 byla zatím nejpovedenější v historii týmu (alespoň její základní část). Tým hrál hodně ofenzivní hokejbal, což se projevilo v tom, že South Park měl jednoznačně nejvíce vstřelených branek, nejlepší rozdíl skóre, podařilo se mu vstřelit dokonce 17 branek v jednom utkání a docela hodně hráčů skončilo na prvních místech v individuálních statistikách. Po zakládní části skončil tým na druhém místě a postoupil do vyřazovacích bojů, čímž splnil první část cíle. V play-off se potkali hráči Krav již podruhé s Hokejkou Praha, tentokrát s B-týmem. První utkání Krávy prohrály, druhé vyhrály a ve třetím více než dvě třetiny vedly. Ovšem posledních šest černých minut vzalo "kravičkám" naději na postup do 1.Pražské ligy. South Park Cows skončil čtvrtý a většina jeho hráčů brala tento výsledek jako velké zklamání. Nálada se trochu zlepšila po vítězství na Hell Benders Cupu a také se vrátila chuť do hokejbalu. Kádr nepotkaly žádné drastické změny, a ikdyž nad startem některých hráčů v nové sezóně visely otazníky, byl opět stanoven minimální cíl: play-off bezpodmínečně, postup žádoucí.

Pátá sezóna Pátá sezóna: V dalším ročníku 2.POHbL chtěly kravičky rozhodně postoupit, a tak celkem dost posílily. Na podzim získaly několik kvalitních hráčů na střídavý start. Bohužel se posily příliš často na utkáních South Parku neobjevovaly. Na jarní část ohlásilo (nebo taky neohlásilo) konec několik hráčů. To donutilo kravky opět shánět na rychlo hráče. Nakonec bylo na soupisce 18 "aktivních" kraviček. První cíl a to postup do play-off se povedl splnit celkem s přehledem. Po základní a nadstavbové části skončil South Park na druhém místě s nejvíce vstřelenými a nejméně obdrženými brankami. Ve vyřazovacích bojích byli soupeřem kravičkám hráči Mělníka. V semifinálových zápasech se hrál dobrý hokejbal, ale se špatným koncem pro Cows. První zápas sice vyhrály krávy na trestná střílení, ale potom třikrát prohráli. Z toho dvakrát po minimálně vyrovnaném průběhu. Z dalším vyřazením se většina hráčů velice těžko vyrovnávala, ale nakonec (ostaně jako dosud vždy) opět našli chuť hrát dále hokejbal. Na červnovém Hell Benders Cupu si opět krávy zahrály finále a nakonec skončily na druhém místě. Od července nastoupily kravky (tedy dobrovolníci Smailík) fyzickou přípravu na další sezónu. Povedlo se získat několik posil a navrátilců do strakatého dresu a byl opět stanoven cíl (stejný jako v sezóně 2004/2005): play-off bezpodmínečně, postup už by to sakra chtělo...

Šestá sezóna Šestá sezóna: Sezóna 2005/2006 pro kravky začala velice dobře. Po celý podzim nepoznaly hořkost porážky. I vstup do jarní části byl povedený, alespoň výsledkově. Herně se tolik nedařilo, přesto přišla první prohra až ve dvacátém třetím zápase s Rafany. To ovšem byla také jediná prohra v celé základní části a tak South Park zaslouženě skončil na prvním místě s nejlepším útokem a rozdílem skóre. Jenže v dohledu byl strašák jménem play-off. Ve čtvrtfinále čekalo krávy béčko Ekonomu. South Park si s ním poradil a po třech vítězstvích postoupil do semifinále. Tam narazil na silné Rafany. Souboje s Rafany bylo to nejlepší co mohli fanoušci Cows vidět. Nasazení, góly, tresty, souboje a šťastný konec. Po pětizápasové bitvě postoupily krávy do finále. Ve finále je čekal hokejisty posílený Kolín, na který nenašli hráči South Parku recept. Dokázali zvítězit jen v úvodním utkání a pak už vítězili Kolínští. Proto museli kravičky pro splnění svého "dlouholetého Smailík" úkolu porazit v baráži Uftaland. To se povedlo během tří utkání. V šesté sezóně se zadařilo postoupit a mohlo se začít pořádně slavit Smailík. Úspěšný rok završilo vítězství na sedmém ročníku Hell Benders Cupu. Na další ligovou sezónu byl stanoven cíl v 1.POHbL - postup do play-off.

Sedmá sezóna Sedmá sezóna: Další sezóna, tentokráte o ligu výš, začala více než dobře. Ačkoliv nováček, dokázal South Park porazit v první sérii zápasů všechny soupeře a držel se na prvním místě tabulky po třetině soutěže. Poté přišly tři porážky za sebou, ale ty tým nezlomily. Nad očekávání úspěšný podzim zakončili hráči krav sérií výher a o zimní přestávce trůnili na prvním místě. Jaro už bylo horší a dalo předzvěst konečnému umístění. Výhry a prohry se celkem pravidelně střídaly. Cíl - play-off - si krávy zajistily s předstihem a měly splněno. Ovšem s jídlem roste chuť a tak se očekávalo, že přijde i něco navíc. Po základní části byl South Park na pěkném druhém místě a v play-off ho čekala velezkušená Kometa. První dvě utkání kravičky zvládly lépe, jenže nedokázaly dobře rozehranou sérii dotáhnout do vítězného konce a nakonec vypadly Smailík. South Park Cows tak zakončil první sezónu v 1.POHbL na šestém místě a ačkoliv cíl splnil, zpackaným play-off celkový pocit ze sezóny zhořkl. Na konci ročníku se dohohly kravky a Hokejka Praha na výměně soutěží a převzetí mládeže, což znamenalo pro Cows na sezónu 2007/2008 novou výzvu - II.NHbL. Byl stanoven cíl: nespadnout a pokusit se o play-off.

Osmá sezóna: Právě si prohlížíte...

Copyright © South Park Cows

Počet sezón

Celkem 15