Kravička

Před víkendem

Kraví webmail - pro registrované kravičky  Webmail Kraví administrace - pro vybrané kravičky  Administrace
Předchozí

Víkend č. 24

Další
Předchozí Další

Cíl splněn, tak bez bázně hurá na ně


Ano, cíl v podobě záchrany v 1.POHBL a tedy účast v play-off byl splněn. Za to, že základní část dopadla pro kravičky nad očekávání dobře (2. místo nečekal asi nikdo) může především povedená podzimní část, ve které nám nadmíru pomohly posily na střídavý start. Bez těchto hráčů (jak ukázaly nepříliš podařené jarní boje), bysme to měli o mnoho těžší. Všem hráčům, kteří nastoupili za Cows v základní části a pomohli dosáhnout konečného výborného výsledku patří tedy velký dík.

Toť malé ohlédnutí za základní části sezony a nyní již k začínajícímu play-off. Hokejoví odborníci rádi říkají, že play off je prostě jiná soutěž a některé výsledky to jednoznačně potvrzují (např. letošní první kolo Stanley Cupu a snadné vyřazení v základní části úspěšné Atlanty Jezdci z NY, nebo celé loňské play off extraligy, kdy vítěz základní části Liberec vypadl v prvním kole a titul získala Sparta, která se do vyřazovacích bojů dostala na poslední chvíli). Nyní tedy kluby buď potvrdí výkonnost ze základní části, nebo ukáží, že tuto část sezony prostě neumějí.

Jak jsme na to ve statistice vyřazovacích soubojů my? Naše bilance ve vyřazovacích bojích není zrovna růžová:
6 sezon
4 play-off
2 vyhrané série – 4 prohrané série
9 výher – 12 porážek
Celkové skóre 78:61

V prvních dvou play-off vystavily kravičkám stop hráči Hokejky Praha a jejich nepříjemný obranný styl hry. Poté zase velmi disciplinované a výborně týmově hrající mužstvo Mělníka. V minulém ročníku jsme přešli přes Ekonom Devils B a následně v dramatické sérii i přes ambiciózní Rafany Praha. Nakonec jsme ovšem podlehli až velmi silnému a dobře hrajícímu soupeři z Kolína. Na závěr sezony jsme naštěstí zvládli v baráži třikrát porazit Uftaland a postoupili do dlouho zakleté "první pražské". Rozhodně tedy není čeho se bát, zvláště, když jsme na poslední chvíli získali velmi výraznou posilu v podobě Marka Brože a zahrát si přijede i Lukáš Dobrý. Nicméně to jsou hráči, kteří zalepí díru po stále zraněném Jaroslavu Špačkovi.

Kdo na nás ve vyřazovacích bojích tedy čeká jako první? Všichni již jistě víme, že je to celek Kometa-Ghosts Praha. S Kometou máme zatím velmi vyrovnanou bilanci. Každý z týmů si v probíhající sezoně připsal po jednom vítězství v základní hrací době, my máme ve vzájemném účtováni o bod navíc za výhru na nájezdy ve třetím vzájemném zápase. Z možných soupeřů pro první kolo je tento možná pro nás úplně nejlepší. Kometa totiž předvádí útočný hokejbal, což je pojetí, které nám vyhovuje mnohem více, než soupeř zalezlý na vlastní modré čáře. Vzhledem ke konečnému pořadí obou týmů v tabulce jsme, chtě nechtě, favority. Bylo by ale špatné soupeře podcenit, neboť má hráče, kteří nejenže jsou po technické stránce velmi kvalitní, ale mají za sebou již i hodně sezon v hokejbalových soutěžích. A zkušenosti jsou v play off znát dvojnásobně.

Jak dopadnou první měření sil se můžou fanoušci přijít podívat již tuto sobotu a neděli do Malešic. Zvláště v sobotu se zřejmě můžeme těšit na bouřlivou kulisu, kterou by měli vytvořit především fotbalisté domácího Rapidu. Tak hurá do toho a pojďme se bavit hokejbalem.

Víkendový program:
Sobota 21.4.2007, 14:00 – Malešice: HC Kometa-Ghosts Praha
Neděle 22.4.2007, 11:00 – Malešice: HC Kometa-Ghosts Praha

Sestava Cows:
Kudrna/Šroubek – Veverka, Zavadil, Veselý, Svrček, Floriš, Holý – Brož, Vrkoč, Sígl M. - Baloun, Dobrý – Tučný, Pařízek, Sígl P.


Vésa.11, Guti

Zápasy
Čtvrtfinále
1. zápas
Cows - Kometa
Hanspaulka - Benders
Jokers - Pštrosi
Kolín - Ekonom

2. zápas
Cows - Kometa
Hanspaulka - Benders
Jokers - Pštrosi
Kolín - Ekonom