Kravička

Doplňující článek

Kraví webmail - pro registrované kravičky  Webmail Kraví administrace - pro vybrané kravičky  Administrace

První třetina poslední sezony!?


Každý s každým si svůj zápas v první pražské odehrál, a tak je logické, že je za námi jedna kompletní fáze. Konkrétně třetina základní části a pro někoho zřejmě poslední sezony. Doufejme však, že doyeni z Komety, Hasičů a Ekonomu nenaplní prosáklé spekulace a rozhodně nenapodobí Jana Krola v televizním seriálu. Každopádně úvodních deset zápasů každého týmu lehce naznačilo, jak se může v celém zbytku sezony dařit, kde tkví rezervy, síla nebo naopak slabiny. Pojďme se na to co nejobjektivněji podívat, i když je tento článek na našich stránkách a může být jakkoliv subjektivní...

South Park Cows - Šok. Ničím jiným není pro soupeře i samotné hráče aktuální postavení v tabulce a navíc bilance bez porážky. Z týmu, který se nemohl dlouho prokousat z druhé pražské, si mnozí utahovali, avšak teď už jej musí brát vážně. Jistým předpokladem je pokles formy zejména v jarní části, kdy ukončí střídavé starty minimálně trojice opor. Cíl pro sezonu (záchrana) už je ale prakticky splněn. O lichotivou pozici se zasluhuje běhavé týmové pojetí, kdy je každý útočník schopen skórovat (5 hráčů alespoň 7 branek) a také nalezení brankářské jedničky, vše ideálně doplněné právě o vypůjčené hráče.
Jokers - Ztráta pouhých osmi bodů z maximálního počtu třiceti nutí tento dnes již téměř celokralupský tým plný nových tváří pasovat do role jednoho z největších favoritů. Kašpárci zkrátka podtrhují vynikající výsledky z posledních let, i když je v nich ještě trochu brzdí Filip Hoči Tesařík, který nasbíral již nespočet vyšších trestů a jako bonus si nechal vzít registračku. Naopak jasnou ikonou je duše týmu Martin Baráth, jehož koncovka vypadá prakticky neomylně. Dobré je, že prostor dostávají v omezeném počtu i pražští patrioti.
Kometa Ghosts - Představitelé tradičního týmu se zkušenostmi z regionu prohlašují, že se jedná o poslední sezonu. Souvislost s televizním seriálem je sice pramalá, pro pražský hokejbal by to byla rozhodně škoda! Vždyť zkušení duchové doposud jen jedenkrát prohráli a v pohodě porážejí většinu startovního pole. Výraznou měrou se o to zasluhují David Štika s kapitánem Martinem Ždánským. Podobně jako Jokers má ale i Kometa ve svém středu borce, který ubírá síly vylučovaností - Tomáše Havelku. Pokud se zklidní, tým může myslet na velký úspěch.
Hell Benders - Rozjezd do sezony měli jako řemen. Prohra se South Parkem je ovšem zabrzdila. Proč? To je záhada... Rychlý, agresivní a tvrdě hrající tým má předopklady vyhrávat a to nejen v základní části. Kvalitní gólman Jaroslav Dimiděnko, siloví obránci i technici v útoku jsou toho důkazem. Když kouč dobře namixuje sestavu a jeho ovečky se slezou na tři řady, konkurence musí zbystřit. Zejména útočník Jan Hříbal je neudržitelný a dokáže využívat každého zaváhání protivníků.
Hanspaulka - Tragédie. Jinak snad ani vstup loňského finalisty do sezony nejde zhodnotit. Jenže další průběh už byl o něčem jiném a Hanspaulka rázem vytěžila 16 bodů. Vděčit za to může lepšící se docházce, nalezení nové brankářské jedničky v Mílovi Vavřinovi a probuzení tradičně produktivních útočníků v čele s Václavem Vokálem. Pro něho bylo živou vodou angažování kolegy z Ďáblů Alberta Hájka, jehož koncovka je až neuvěřitelná. Sympatická je i menší vylučovanost, která, doufejme, týmu vydrží...
Ekonom Devils - Druhý tým, který vyhrožuje po sezoně konečnou stanicí. Tomáš Peterka v brankovišti na to má ale možná tak věk, nikoliv výkonnost. Svůj tým pořád drží na slušné pozici v tabulce. Mužstvu zjevně škodí úzký kádr, kdy většinou i osmička borců hraje ráno za béčko a odpoledne (nebo hned) za áčko a chybí jí síly. Pokud ale dorazí tradiční hokejisté (mj. Pepa Toma), hra je okamžitě jiná a v play off, kam by se ekonomové měli v klidu dostat, mohou myslet znovu na vítězství.
Kolín - Jednou jsi dole, jindy nahoře. Zhruba tak vypadají výkony ale hlavně výsledky nováčka soutěže. Vše souvisí s docházkou a je jasné, že bez strůjců loňského postupu Kolínští nebudou atakovat vyšší patra tabulky. Podle hlasů z jejich tábora je ale zřejmé, že má vedoucí všechno pod kontrolou a posily požene na hřiště spíše až na jaře a v play off. Cílem je prý postup. Proč ne? Vždyť základna mládeže v tomto městě musí být slušná. Kolín, kterému zatím nijak nezáří gólmani, zkrátka neřekl zdaleka poslední slovo.
Pštrosi Benešov - Návrat vzývané hvězdy pštrosů Dana Svobody z dvouletého pobytu v USA sliboval obnovení nevídaných kousků. Nechytatelná bomba, nepolapitelné úniky, na to vše jsme byli zvyklí, ale on je trochu dlužen. Možná je to tím, že jistí spoluhráče z obrany, nebo je prostě tolik znát výpadek. Každopádně náznaky geniality vidět byly a pokud se rozmnoží, máme se nač těšit a tým poletí ruku v ruce s klasickým běhavým stylem a koĺektivním pojetím výše.
Mělník - Vinaři (a pivaři) navazují na nepříliš povedenou minulou sezonu, kdy hráli jen o udržení. Jejich výsledky jsou až moc nevyrovnané. Jednou nadělí deset, podruhé příděl dostanou. Pak uhrají bod proti lídrovi tabulky, načež padnou se sousedy v pořadí. Nepochopitelné! Přitom potenciál i základnu u soutoku určitě mají. Těžko říct, co je brzdí! Pokud se to "něco" nezmění, může se snadno stát, že play off bude bez Mělníka, i když zatím žádnou propastnou ztrátu na osmého nemají.
Titan Vršovice - Nebýt dvojice Tomáš Dlouhý - Jaroslav Pšenička, která obstarává většinu branek, nemá Titan v téhle lize co dělat. S nimi ovšem ano a občas tak vidíme i překvapení. Třeba remízu se třetí Kometou. Jenže těch šoků by muselo být více, aby mohl Titan bojovat o play off. Tým potřebuje doplnit o zkušené hráče, aby byl konkurenceschopný a ti tradiční by měli začít chodit více na zápasy. S tak kvalitním gólmanem se přece dá hrát důstojnější role než předposlední místo tabulky s hrozivým mankem.
Hasiči - Zklamání. Jinak se ani o posledním z tradičních celků v této lize nedá hovořit. Loni ještě play off, ale letos? Bída. Hasiči doplácejí na úzký kádr a především absenci gólmana. Přece není normální, aby hráči losovali, kdo půjde chytat... Šikovné hráče ovšem ve svém středu mají, jenže ti by potřebovali doplnit, aby byl čas oddychnout. Někteří členové týmu byli viděni při tréninku, snad je to záblesk k lepším zítřkům vyvrácení spekulací o konci. Po první třetině základní části jiskřička naděje určitě existuje.


Guti

Vložen
2.11.2006