Kravička

Doplňující článek

Kraví webmail - pro registrované kravičky  Webmail Kraví administrace - pro vybrané kravičky  Administrace

O každém něco nového


Profily jednotlivých hráčů v naší soupisce jsou poněkud zasmrádlé, a tak bylo třeba je zaktualizovat. Zároveň poslouží jako ideální doplnění dříve publikovaných charakteristik, které se, ač míněny s nadsázkou, nesetkaly ve všech případech s pobavením. Škoda, ale co se dá dělat, snad toto již nikoho neurazí a třeba i rozesměje...

Čestmír (Lubomír, Mojmír) – do strakatého dresu spadl snad zázrakem, to když třetí z bratří Síglů objevil jeho talent na gymnáziu a domluvil životní trejd. Benjamínek rychle zapadl, jak by také ne, vždyť je přísný v dodržování životosprávy! V brance čerpá z hokejových zkušeností v mládežnickém věku.
Stephano – nebylo složité nalákat jej spolu s dvojčetem Tryzničem mezi krávy na střídavý start. Stálý příchod však nepřipadá do úvahy, Vyprahlo neopustí. I tak ale odvádí výbornou práci a lze se na něj spolehnout. Leda když je na nějaké pochybné akci, aby se člověk bál, v jakém stavu dorazí.
Šroub (Godzilla, Němej) – v létě jej popadla myšlenka, že skončí. Jak by také ne, vždyť kdy jindy je to vhodné, když ne na vrcholu (po postupu)!? Naštěstí se ale legenda do brankoviště vrátila a hned vychytala nulu. Sice řeší osobní záležitosti, ale na jaře se s ním počítá. Cenné služby tento patriot ještě prokáže.
---
Florinda (Dirk, Coffey) – rána jako hrom zdobí jeho spolehlivou hru dopředu i dozadu. Přesun na beka mu prospěl, ono totiž stačí být u mantinelu až druhý a to jeho nohám vyhovuje. Další výkonnostní růst je ovšem v nedohlednu. Talisman Coffey totiž skončil v pračce a jen bůh ví, co bude dál.
Holas (Chip, Pusina) – s poctivostí nejdál dojdeš, jako by si říkal před každým tréninkem a zápasem. Poslední dobou to ale platí i v hospodě, kde je jeho oblíbeným mokem Hoegaarden a pošle jich tam nepočítaně. Chvíli bydlel U kohoutku 93, což jeho výkonnost poznamenalo, už je ale zpět a válí, jak jsme zvyklí!
Hugo – strakaté laso mu zasvištělo kolem hlavy už v zimě, to ale ještě odolal a zůstal věrný Brankostroji. Střídavý start už ale neodmítl a sbírá starty v našem dresu. Daří se mu, skvěle zapadl a jeho zkušenosti a přehled jsou neocenitelné. Věřme, že myšlenky na konec kariéry nejsou vážné a co nejdéle jej v šatně uvidíme.
Cwrk (Cvrnda, Pohádkář) – řeknete-li si, že máte zrovna náladu někoho vytočit, a chcete okamžitý úspěch, tady máte vyhráno. Naštěstí to ale platí víc v trénincích a soupeři si na něj nepřijdou. Jinak dobrá duše týmu, věčně skvělá nálada a nějaké to cd se socialistickými hity v kapse. Na novém postu obránce se zatím aklimatizuje.
Lungren – tuhle posilu jsme přesně potřebovali! Síla, zkušenost a přehled ve hře našim obráncům dlouho chyběly. S ním mohou někteří jednotlivci náramně vyrůst, pokud tedy omezí své pedantské manýry na rozumnou míru. Existuje šance, že svůj střídavý start promění v hostování či přestup, což by se nám hodilo.
Tryznič – prototyp moderního beka, který skýtá rychlost, tvrdost i výbornou techniku. Jak by ne, vždyť na rozdíl od většiny spoluhráčů brousil ledy po celé Praze. Když může, přijde a je mu jedno, že hrál přímo před naším zápasem. Jedinou kaňkou je horká hlava a častější vylučovanost. Krotit se ale snaží!
Vésa (Koniáš, Bašťoun) – to byste nevěřili, v jakých botách se dá hrát na slušné úrovni hokejbal. Ve stejných se dá i zranit při nacvičování amerického fotbalu a pak půl roku nehrát. Když ale taťka nastupuje, jeho rána (i letitá taška) je cítit. Držák týmu, který neváhá přijet na pivko kdykoliv ani přes celou Prahu.
---
Milda (Sparťan) – v poslední sezoně na sebe užil pořádný bič, když fungoval naráz ve třech týmech společně s florbalem. Tělo dle jeho slov nevydrželo a bojuje s tím dodnes. Na jaro by však měl být připraven, což nás těší. Že bychom se po pauze dočkali provokace a následného nahánění kolem branky soupeřovými bijci?
Dobrák – obvykle válí ve druholigovém hokejovém Šternberku, ale když už poctí hlavní město svou návštěvou, oblékne dres s číslem 68, vezme do ruky hůl značky Sniper a sestřelí posmívajícího se soka ze vzduchu. Má ohromný přehled, myšlení, logicky i sílu a navíc to není klasická "hokejka" – studuje VŠ.
Fazekaš – na jeho rychlost a šikovné ruce si pamatuje zejména kapitán mimopražského týmu. Jak by ne, vždyť je úchvatná a zas taková ostuda to nebyla. Bohužel pro nás je kustodův synek plně vytížen v jiné sféře lidského bytí a objeví se jen výjimečně. Třeba se ale něco změní a bude prohánět i další borce.
Ondra (Fighter, Modelka) – často ho sice nevídáme, ale když už, stojí to opravdu za to. Jednou je pro smích s lepenkou na holi, poznámky na níž jej dráždí, jindy zjedná respekt pořádným hákem, anebo vtipně glosuje dění na hřišti. Nenudíme se s ním, zvláště, když svým citem pro hru dokáže rozhodovat zápasy.
Poříz (Brabec, Pařez) – chapadla chobotnice zná už celá Praha. Mr. Hattrick a jeho herní styl místy působí sice až komicky, ovšem je neuvěřitelně efektivní. Kolik jen on dokáže sebrat míčků a pak je bezelstně a jednoduše uklidnit do brány? Ještě že je imunní vůči vábení z vyšších soutěží. Mohl by jen více mluvit a někdy i nahrávat.
Sigi (Kliďas, Carsten) – ďábel na hřišti, naprostý kliďas v soukromí. Alespoň tak navenek působí. Než by ve hře vystřelil, radši vymyslí i nemyslitelnou přihrávku. Místy má náznaky geniality s pořádnou špetkou drzosti, jindy naivně zkouší to samé. Většinou je ale bilance kladná. Zbytečně fauluje, čím to asi je?
Peťa (Bobulák, Vedoucí) – opakování je matka moudrosti a v tomto případě se tak učinit musí. Bez něho bychom neexistovali! Když k tomu přidá poctivou práci na hřišti a gólové záblesky, jeho cena na trhu ještě vzroste. Občas horká hlava svádí spoluhráče k úvahám o dopingu. Spolu s bratrem expert na "fotbal".
Špáča (Špagát, Dejdar) – téměř žádná lumpárna se bez něj neobejde, zrovna tak jako mela na hřišti. Tam je trnem v oku několika soupeřům. Zaslouženě? Jinak střelec od boha, kamenný technik, týmový nápojář a "kasacink". Každý dluhy raději zaplatí, než aby se s ním tahal. Vzorný otec od rodiny!
Tučňák (Sešívka, Tuňák) – nováček mezi stádem stále piluje všechny herní i kabinové činnosti. Něco jde lépe, jiné hůře. Normální vývoj. Zdobí jej nezdolná bojovnost a zápal pro hru, brzdí naopak slabší střela. S poctivostí sobě vlastní dojde daleko. Kéž by jen tolik neprožíval tu milovanou Slááávi-ji.
Vevi (Zkuřka, Vodila) – vymotat na metru nečekaně jakéhokoliv soupeře nesvede v pražských ligách mnoho hráčů. On mezi ně patří, navíc v ofenzivě, kam se přestěhoval, často myslí na spoluhráče. Bohužel ale stále lehce doplácí na slabší fyzičku, k níž ho dohnal zlomený kotník. S lepšími plícemi by byl nepolapitelný.
Vlasy – jako brankář vítěz extraligy hokejbalu z roku 1996 a věčně šprýmující třicátník mezi nás rozhodně zapadl. Na place úročí geny přenesené od bratrance pana Hokejbala Kormundy, v kabině zase inteligenci a fórky nasbírané za bohatou kariéru i pobyt v Kanadě. Škoda jen, že po podzimu odevzádá dres a končí střídavý start.
Guti (Lukyno, GM) – jako kapitán a hlavně generální manažer shání posily jak na hřiště, tak do realizačního týmu. Nově se mu ve spolupráci s Florindou povedlo vykouzlit maséra. Zatím jen pro sebe, ale podle zákulisních zpráv uvažuje o rozšíření jeho kontraktu. Na hřišti mu to střílí i nahrává. Co jiného chtít?


Guti, Petr.27(o GM)

Vložen
2.11.2006