II. 2:37 H 19 - Skořepa Petr Nedovolená hra tělem
II. 5:15 D 30 - Kudrna Lumír 10´ Nesportovní chování
II. 11:13 D 31 - Marek Bohuslav Nedovolené bránění
II. 13:16 D 96 - Špaček Jaroslav Držení
III. 7:04 D 11 - Veselý Martin Podražení
III. 7:50 D 10 - Floriš Štěpán Nedovolené bránění
III. 11:51 H 22 - Kunášek Štěpán Krosček

Naše poslední utkání v základní části bylo současně i bojem o první místo a tím pádem o lepší pozici pro vyřazovací boje. Dobrým zvykem se v našich referátem stala zmínka o počasí, takže tradici neporušíme. Bylo hezky... Také musíme popsat stav dorazivšího kádru. Nekompletní, ale celkem slušná účast Smailík.
Hnedle od prvních minut bylo zřejmé, že se nebude hrát v rukavičkách a že ani jeden z týmů nechce skončit po třiceti zápasech druhý. Bylo celkem jasné, že se bude dost vylučovat. První jsme šli do oslabení my již v první minutě, ale nedovolili soupeři skórovat. Pak byli vyloučeni kolínští a nám se v útoku vedlo stejně. Další početní převahy (jak naše, tak Kolína) skončili obdobně, a tak byl na tabuli po první části bezbrankový stav.
Druhá třetina pro nás začala smolně. Štěpán Kunášek se dostal k nám do pásma a míček z jeho hole skončil s notným přispěním (asi tak 78% Smailík)našeho obránce za zády Lumíra Kudrny. Naštěstí jsme dokázali rychle odpovědět. Lukáš Dobrý při hře ve čtyrech ze vzduchu trefil míček a vyrovnal. Minutu poté předvedl tzv. zkrat David Miška, když si za sekání, krosček a slovní napadení odnesl postupně 2 a 5 minut, osobní trest do konce utkání a za poslední prohřešek trest ve hře. Svůj tým tak hodně oslabil a nám nabídl dlouhou hru 5 na 4. Naneštěstí jsme se nevyvarovali faulů a 12 minut jsme si vyloučeními sami zkrátili. Dokonce jsme hráli i v oslabení. Nicméně jsme šli do vedení a to po dorážce Milana Balouna. Další branku jsme ale nepřidali a soupeř také ne.
V poslední části nadvakrát překonal Pavla Pilného Jaroslav Špaček a poslal nás do dvougólového vedení. Kolínští se samozřejmě snažili vyrovnat, ale hodně jejich pokusů končilo na našich chráničích nebo vedle a zbytek v náruči Lumíra Kudrny. Ke skórování nevyužili ani více než minutovou přesilovou hru 5 na 3. Osmnáct vteřin před koncem se kolem obránce obtočil Petr Skořepa a snížil na rozdíl jediného gólu. Kolínští si vzali oddechový čas a po něm nás při power-play sevřeli v útočném pásmu. Branku však vsítit nedokázali.
V posledním vystoupení v základní části jsme tedy zvítězili, připsali si tři bodíky a poskočili na první místo Smailík.