II. 8:26 D 98 - Vagenknecht Jan Držení hole
II. 9:29 D 22 - Miška David 10´ Nesportovní chování
II. 14:59 H 96 - Špaček Jaroslav Hrubost
III. 2:34 H 24 - Maděra Lukáš Nedovolená hra tělem
III. 11:40 D 91 - Švec Michal 10´ Nesportovní chování
III. 11:40 D 98 - Vagenknecht Jan TS Hození hole
III. 14:53 D 20 - Šupík Michal Hrubost
III. 14:53 H 79 - Pillmann Robert Hrubost

Na střetnutí s vedoucím týmem naší ligy jsme se těšili a také ho očekávali s napětím. Pravda páteční večer není úplně ideálním časem, ale zápas dvou doposud neporažených týmů (v 2.POHbL) přilákal na Palmovku několik zájemců. V zápise je napsáno číslo 21.
Jak my, tak kolínští jsme přicestovali v silných sestavách a hlavně se třemi řadami, což v naší pralesní lize nebývá tak časté. Úvod resp. první střídání se povedlo více soupeři. Ovšem to podstatné z našeho pohledu se událo ve třetí minutě, když jsme dokázali využít přesilovou hru (střelec Ondřej Novotný) a jít tak do důležitého vedení. Už od prvních minut bylo jasné, že zápas se odehraje ve vysokém tempu, s hodně osobními souboji a důležitá bude každá maličkost či chyba. My jsme se snažili nefaulovat, neoplácet, nediskutovat s rozhodčími, protože přesilové hry soupeře jsou nebezpečné. Hra se hodně přelévala z jedné strany na druhou. My jsme využívali rychlých přechodů do útoku a jeden takový proměnil Ondřej Novotný ve druhou branku. Ve třinácté minutě jsme skórovali potřetí, když si místo udělal Jan Denis a prostřelil Michala Hřebečka v brance soupeře. Pak jsme ustáli vyloučení a první část skončila nad naše očekávání Smailík. Do té druhé jsme tak šli s třígólovým náskokem.
Hned v první minutě zvýšil skóre po rychlé akci a přesné přihrávce Lukáš Vrkoč a vypadalo to velmi dobře. V prostředním dějství měly k dispozici oba týmy několik přesilovek. My jsme využili tu v desáté minutě, když Petr Sígl dorazil míček do odkryté kolínské svatyně. Ve třinácté minutě se gólově dostal ke slovo soupeř a také to bylo v početní převaze. Jan Marek překonal jinak výborného Petra Šroubka a snížil stav na 1 : 5 z pohledu svého týmu. Další branka v této části již nepadla.
V poslední třetině jsme hned zpočátku inkasovali podruhé, když se prosadil Petr Skořepa. V každém případě jsme stále vedli o tři branky a útočit musel Kolín. V osmé minutě se prodral kolem mantinelu Lukáš Maděra přihrál Lukáši Vrkočovi a ten zvýšil na 6 : 3. Bohužel Lukáš Maděra si při tomto průniku zranil kotník a již nemohl pokračovat na 100%. Přesně v čase 10:00 jsme dostali třetí branku po střele Ondřeje Koláčného. Příliš času soupeři sice nezbývalo, ale dát tři góly za 5 minut není nemožné Smailík. Ovšem to jsme za žádnou cenu nechtěli dovolit Smailík a snažili jsme se hrát aktivně. Ve dvanácté minutě byl hozením hole faulován při samostatném úniku Jan Denis a sudí nařídili trestné střílení. K tomu se postavil benjamínek Lukáš Maděra a povedeným blafákem do bek-hendu ho proměnil. Poté se definitivně stáhl ze hry. 22 vteřin po něm vyrobila kolínská obrana hrubku a té využil nekompromisní střelou Lukáš Pařízek - 8 : 3. Ještě před koncem došlo k menší výměně názorů mezi Robertem Pillmannem a Michal Šupíkem a to bylo vše.
Zápas prvního týmu s druhým myslím splnil očekávání, hrál se ve vysokém tempu a s nasazením. Vítězně jsme z něho vyšli my (nutno přiznat, že ve druhé části nás Kolín dokázal pěkně zatlačit, ale ustáli jsem to) a připsali si tak další tři body do ligové tabulky Smailík.