II. 9:22 H 43 - Boreček Martin Vražení na hrazení
II. 10:23 D 11 - Veselý Martin Držení hole
II. 11:29 D 79 - Pillmann Robert Podražení
III. 8:09 D 39 - Marek Bohuslav 10´ Nesportovní chování
III. 11:01 D 79 - Pillmann Robert Nedovolené bránění
III. 14:40 D 12 - Baloun Milan Sekání

Utkání se třetím týmem začalo se zpožděním, protože hřiště bylo přikryto sněhovou peřinou. Jelikož jsme byli domácím týmem, jali jsme se hřiště uklízet, což některé naše fyzicky slabší hráče vysílilo Smailík. Hostivař nejprve chtěla utkání odložit a jít raději na Smailík nebo Smailík. Jenže my chtěli hrát a rozhodčí uznal povrch za regulérní. Zápas se tedy se slávou začal až v 9 hodin.
Hned první šanci si vytvořili hostivařští a prověřili jak naší obranu, tak poprvé od první minuty chytajícího Lumíra Kudrnu. Pak jsme se dostali ke slovu my a soupeře jsme přitlačili. V Smailík 5:27 vyhrál Lukáš Vrkoč buly v útočném pásmu přímo na Jaroslava Špačka a ten přesně mířenou střelou otevřel skóre. Hra se přelévala z jedné strany na druhou, jenže příliš střel k brankářům nedolétlo. Buď končily na mantinelech nebo na nohách či hokejkách bránících hráčů. Už v této části se projevovala, podle mého názoru, přílišná úzkostlivost sudích, kteří pravděpodobně nechtěli, aby se jim utkání vymklo z rukou. Ve třinácté minutě jsme byli při signalizovaném vyloučení soupeře důraznější, dokázali jsme udržet balónek na svých holích a Lukáš Pařízek pěkným blafákem zblízka zvýšil náš náskok na 2 : 0.
Druhá část nám absolutně utekla. Hodně to bylo způsobeno tím, že pět na pět se snad skoro nehrálo a složení útoků tak bylo značně kombinované. Nicméně to přišlo až později. Ve 23 vteřině se po našem propadu dostal do úniku Marek Brož a svůj nájezd zakončil blafákem a následnou brankou. Pak začala již výše zmiňovaná hra v nekompletních sestavách, z čehož těžili hlavně hráči Hostivaře. Sice jsme byli střelecky aktivní, ale síťku jsme nerozvlnili. Soupeř využil našich propadů Smailík v obraně. Nejprve v osmé minutě vyrovnal přesnou střelou Jiřího Máka do šibenice, aby ve třinácté minutě ten samý útočník poslal Hostivař do vedení umístěnou ranou mezi betony našeho brankáře. Konec dějství byl už z naší strany lepší a předurčil průběh části poslední.
Od prvních okamžiků třetí třetiny bylo jasné, že rozhodně nemíníme prohrát a Hostivař jsme nepouštěli z jejího obranného pásma. Vytvořili jsme si několik velmi dobrých příležitostí, gólově jsme ukončili až rychlý přechod do útoku v sedmé minutě, kdy velice podobnou kličkou té z první třetiny vyrovnal Lukáš Pařízek. Se vší úctou k soupeři mi nepřijde, že by měl opravdu devět střel na naší bránu. Spíše vyhazoval a bránil se. Dvakrát měl brejk, ale ani jednou ho nedotáhl do konce. V Smailík 14:40 jsme byli posláni do oslabení, což pro nás znamenalo, že jestli se bude hrát prodloužení, začneme ho ve čtyřech.
To se také splnilo. Jenže to pro nás možná bylo dobře. Během padesáti vteřin se dostal dvakrát do samostatného nájezdu náš kapitán Lukáš Vrkoč. Ten druhý zužitkoval střelou do šibenice a po necelé minutě prodloužení ukončil zápas.
Utkání s Hostivaří bylo více než zajímavé a podle nestranných Smailík diváků i pohledné. Možná kdyby rozhodčí (v žádném případě to není stížnost Smailík) hru trochu více pustili (taky kdo má pak vyplňovat ten zápis, že?) mohlo být střetnutí ještě zajímavější. První třetina byla celkem vyrovnaná (i když ne gólově), ve druhé byl lepší soupeř, v poslední jsme byli jednoznačně lepší my. Prodloužení je záležitostí štěstí, hráči HBC Hostivař v něm udělali dvě chyby a my toho využili k zisku dvou bodů.