Víkend č. 27

Další
Předchozí Další

Finalisté dle papírových předpokladů

Dva nejúspěšnější celky základní části, o jejichž pořadí rozhodlo až vzájemné utkání v posledním kole, jsou ve finále. Jejich cesta k přímému boji titul však byla naprosto rozdílná, zatímco po základní části druhý Kolín smetl třetí Hostivař 3:0 na zápasy, vítězný South Park bojoval se čtvrtými Rafany až do poslední možné chvíle, než vydřel triumf v sérii 3:2.

Cows vs. Rafani 3:2 (3:1, 1:4, 2:3pp, 7:2, 6:2) – Krávy vstoupily do série s defenzivně velice vyspělým týmem vítězně, když dokázaly velmi rychle odpovědět na nepříznivý vývoj. Druhé utkání však bylo úplně opačné a po prvním víkendu byl stav nerozhodný, což vyvovalo uštěpačné pošklebky ve tvářích různých hokejbalistů. Těm bylo viditelně přidáno po páteční prohře papírového favorita v prodloužení i s novým gólmanem. Před víkendem tak byli Cows na hraně vypadnutí. Nestalo se. Dostatek fyzických sil oproti chytře hrajícím Rafanům slavil úspěch. Sobotní ráno a výhra 7:2 po střeleckém koncertu Lukáše Maděry dala South Parku vítr do plachet, který nezeslábl ani o den později. Rafani sice dvakrát vedli, ale Krávy vždy hbitě vyrovnaly, aby ve druhé třetině a konečném vítězství 6:2 urvaly sérii na svou stranu.
Klíčové momenty: fyzické síly na straně Krav, výměna gólmanů Cows, únava opor Rafanů

Kolín vs. Hostivař 3:0 (6:2, 3:2, 9:2) – O osudu tohoto souboje se rozhodlo víceméně již v prvním zápase, kdy Středočeši ukázali výhrou 6:2 Hostivařským, že je nečeká snadný úkol. Když se navíc zranil gólman Jakub Svatoš, vypadalo to s mladíky bledě. Svaty ale do nedělního druhého zápasu nastoupil se sebezapřením a nechybělo mnoho, aby se konalo první překvapení. Kolín ale i vyrovnaný zápas zvládl, ukázal svou sílu a vedl v sérii 2:0, což mu dodávalo parádní šanci ukončit Hostivaři sezonu již v pátek a pak si odpočinout. A tak se také skutečně stalo a co víc, třetí zápas byl doslova exhibicí a už v první třetině to vypadalo na ručník. Na konečném skóre se nejvíce podepsal hattrickem kolínský útočník Pospíšil, jenž byl zároveň jednou z ozdob série. V myslích některých hráčů z Hostivaře se během zápasů vedle respektu k soupeři více odrážela i blížící se maturita. I to mohlo hrát roli, že celá série dopadla tak jednoznačně ve prospěch favorita.
Klíčové momenty: větší vyrovnanost a kvalita kolínského kádru, přílišný respekt Hostivaře

Sestava semifinále: Kudrna (Cows) – Pešek (Rafani), Nedbal (Kolín) – Maděra (Cows), Skořepa, Pospíšil (oba Kolín).