Kravička

Doplňující článek

Kraví webmail - pro registrované kravičky  Webmail Kraví administrace - pro vybrané kravičky  Administrace

Kdo ovládne II. pražskou ligu? (jak to zatím vychází)


Sezona je těsně za půlkou a šance jednotlivých týmů na její zvládnutí jsou dávno rozkryty. Je tedy na čase něco "chytrého" sepsat, když už to udělali i hoši z naší rodné a milované Hostivaře. Před začátkem ligy jsme se pokusili o prognózu a nebyla by ani takto nazvaná, aby nevyšla. Přesně tak to totiž v některých případech vypadá. Naštěstí jich není mnoho. Vlastně jen čtyři mužstva válčí totálně jinak, než jsme čekali. Přesto ale necháváme týmy v původních skupinách, kdyby se jejich členové rozhodli předpoklady nakonec naplnit.

Skupina favoritů
Sem jsme pasovali Cows, Kolín, Rafany, A.S.H.F., THC a Hokejku B. Ze dvou třetin favorité svou roli naplňují. Kolín dominuje soutěži, my jsme přes drobné kotrmelce ještě neprohráli, Rafani, když se slezou, vyhrávají a THC přes zajímavé skóre také sídlí v klidném popředí ligového pořadí. A.S.H.F. je asi největším zklamáním ligy (zlepšit se ale může) a Hokejka doplácí na slabší docházku (ta by se ale na jaře měla zlepšit). Do této skupiny byl ještě původně zařazen Ekonom B, s jehož působením v lize to bylo dlouho tajemné. Řekněme si něco o zajímavých postavách jednotlivých týmů a jejich největších trablích.
Kolín: duo kulturistů v obraně Kašpar-Strnad (ten do trestu) sází od modré jeden gól za druhým, vpředu řádí zejména Skořepa s Pittelem. Problémem je disciplína.
Cows: jedinečný Veverka vzadu i vpředu, zajímavé výkony florbalistů Svrčka s Balounem. Potíže v defenzivě.
Rafani: obrozené duo Koukal-Vondráček alias Koudy-Sergej. První z nich může dát recept na dlouhověkost. Alkohol je metlou Rafanů.
THC: bratři Volní - Lukáš střelec, Martin pako. Když je klidný, platnějšího hráče nenajdou. Nevyrovnanost výkonů.
A.S.H.F.: Březina v poli, Starý v brance, s nimi výkony stoupají, bez nich padají. Nezkušenost některých hráčů.
Hokejka B: borci z áčka vs. ostřílení kozáci. Když je na hřišti většina z druhé skupiny, mužstvo tápe.
Ekonom B: lépe to mužstvu rozhodně jde s mladíky Durákem a Kučerou. Problém? Standa Beran v brance i slabší obrana!

Skupina černých koňů
Tak tady jsme se trefili lépe - ze třech čtvrtin. Ambiciózní mladíci z Hostivaře jsou třetí, což čekali asi opravdu jen oni a pro ostatní tedy černým koněm určitě jsou. Nebo by snad chtěli být nazváni štikou ligy? Jiné klišé už ve sbírce nemám. Brankostroj je sice přibližně na místě, které jsme předpověděli, ale jeho výkony jsou snad nejtajemnější. Jednou jsi dole, podruhé nahoře, mohli by si říkat. Škoda pro ně, že prohrávají nejčastěji o gól. Koněm je také Elektrotechnika, otázka je zda černým. Největší vzpomínka na podzim v souvislosti s nimi nebude zrovna ze hry. O Uftalandu škoda mluvit, rozhodně má na víc, ale potýká se snad se všemi možnými problémy.
Hostivař: Kubišta, Mák ukazují velké schopnosti. Brož se trochu zasekl. Trable: někdy přehnaná motivace.
Brankostroj: obránce Novák drží obranu a umí dopředu, velkou posilou je Hamran. Gólman nemá vždycky svůj den a vyloučených by mělo být méně.
Elektrotechnika: Vedoucí mužstva Koloničný dokáže zápasy rozhodnout sám. Kapitán Frank je dokáže zkur...!
Uftaland B: potenciál je, když přijdou Slováci Belešové či někdo z áčka. Jinak bída a nevytrhl ji ani Sniper no.12.


Skupina outsiderů
Ještě lepší úspěšnost - čtyři pětiny. Nepatří sem akorát Avir B, který rozhodně je příjemným překvapením, ačkoliv pár výprasků dostal. Občas mu pomáhají borci z áčka a je to znát. OHF nejprve vystrkovalo růžky proti slabým soupeřů a bylo celkem nahoře, pak ale padlo tam, kam patří. Vypadají jako beránci, ale v žádném případě jimi nejsou. Goblins občas zahrají dobře i proti silnějším týmům, ale tam, kde mají vyhrát, zklamou. Vyprahlo doplácí na docházku, nedisciplinovanost a nevyrovnanost kádru. A Zelení hlemýždi? Začátek byl slibný, pak ale nastal pád. Věk se prostě zastavit nedá, kór když se tým zdravím mládím neoživí.
Avir B: Kunc - nejznámější hokejbalista v Praze. Krček týmu asi moc neprospívá. Problém? Více kousků dává puzzle.
OHF: Šubrt - zná někdo někoho jiného, kdo by o tomto sportu věděl vše a neustále to dokazoval? Slabší kondice i pohyblivost některých brzdí lepší zítřky.
Goblins: Skramužský, Joza, Drnka, Dobeš, Havel snesou konkurenci. Zbytek zatím ne. Více svědčí hra na dvě pětky. Brankář nezáří, leckdy ani nemůže.
Vyprahlo: co by dělali bez Čermáka, Tryzny a Starého? Nevyhráli by zápas! Škoda excesů známých firem.
Hlemýždi: vyniká Jakš, dlouhodobá opora týmu, občas doplní Bílý. Slabiny? Netřeba opakovat, o těch už byla řeč.


Guti

Vložen
5.1.2006