Kravička

Doplňující článek

Kraví webmail - pro registrované kravičky  Webmail Kraví administrace - pro vybrané kravičky  Administrace

Kdo ovládne II. pražskou ligu? (aktualizace)


Máme tady začátek nové sezony, a tak přišel čas osvěžit si, jak na tom týmy jsou a budou, až se zaplní ochozy v Malešicích a na Palmovce. Šance jednotlivých mužstev už rozebírali na znovuzrozených stránkách Kolína i jiných webech, přidejme tedy olej do ohně také my, když už víme, že naše milovaná liga bude nakonec asi patnáctičlenná.

Skupina favoritů
Na základě dostupných informací a zejména výsledků v loňské sezoně (konkrétně v její základní části) je nasnadě, že bychom se mohli dočkat mimořádně vyrovnané soutěže. Vždyť v lize zůstal nejúspěšnější nepostupující tým z loňska (Cows), přibyl jeden velice slibně vypadající z nejnižšího patra (Kolín) a dost se dá očekávat od obrozených Rafanů, kteří vyhráli HB Cup. A právě tyto tři celky by měly opanovat čelo tabulky v sezoně 2005/06. Na záda se však bude tlačit dost konkurentů, kteří mají dostatek zkušeností a měli by se vejít do osmičky pro play off (A.S.H.F., THC, Hokejka B).

Skupina černých koňů
Mezi možná překvapení je nutné zařadit nové týmy ve druhé pražské. Jednoho úplného, který převzal práva od Reges, a to konkrétně Hostivař, a pak také Brankostroj. Prvně jmenovaný celek stihl sehnat dostatek převážně mladých hokejbalistů a dá se tedy od něho očekávat běhavý styl hry. Otázkou však zůstane, jak se mladíčci dokážou přizpůsobit charakteristickému pojetí mužů v nižších soutěžích. Výkony Brankostroje budou ještě větším otazníkem, mužstvo do ligy nepostoupilo na základě výsledků a ani výkony v minulé sezoně nebyly vyrovnané. Totéž platí i o představení na HB Cupu. Alespoň jeden z těchto týmů postoupí do play off. Mezi černé koně lze možná zařadit i Elektrotechniku, pokud bude vůbec hrát a scházet se, a Uftaland B, který prošel řádnou čistkou a už by se nemělo stávat, že půjde do branky hráč z pole. Když navíc pomůžou posily z áčka, tým bude hodně konkurenceschopný!

Skupina outsiderů
Skutečnost, že do play off postoupí 8 z 15 mužstev, znamená, že hned sedmero týmů může zapomenout na postup, ale zároveň se asi nemusí bát sestupu. Není totiž pravděpodobné, že by se za rok přihlásilo tolik týmů, aby se znovu založila 3. pražská soutěž. Pro úplnost dodejme, že za hranicí play off bude zřejmě OHF, Zelení hlemýždi, Vyprahlo, Goblins a Avir B (jestli tento tým vůbec hraje!!!). Kdo ví, třeba ale některý z týmů, které jsou kvalitativně na úrovni zrušené třetí pražské ligy, náhodou nebude patřit mezi černé koně.

Tip na pořadí:
1. Kolín
2. Rafani
3..Hokejka B
4. A.S.H.F.
5. Hostivař
6. THC
7. Elektrotechnika
8. Uftaland B
9. Brankostroj
10. Vyprahlo
11. OHF
12. Zelení hlemýždi
13. Avir B
14. Goblins

P.S. Cows ať si každý vsune, kam chce. Pořadí po základní části je naprosto subjektivním tipem a všechno bude pravděpodobně po dvaceti osmi kolech úplně jinak...


Guti

Vložen
9.9.2005