Kravička

Doplňující článek

Kraví webmail - pro registrované kravičky  Webmail Kraví administrace - pro vybrané kravičky  Administrace

Kdo ovládne II. pražskou ligu?


Máme měsíc do začátku nové sezony, a tak přišel čas osvěžit si, jak na tom týmy jsou a budou, až se zaplní ochozy v Malešicích a na Palmovce. Šance jednotlivých mužstev už rozebírali na znovuzrozených stránkách Kolína, přidejme tedy olej do ohně také my, když už víme, že naše milovaná liga bude asi jedenáctičlenná. Třeba se strhne bitva o to, kdo zaktualizuje nejlépe či nejvýstižněji.

Skupina favoritů
Na základě dostupných informací a zejména výsledků v loňské sezoně (konkrétně v její základní části) je nasnadě, že bychom se mohli dočkat mimořádně vyrovnané soutěže. Vždyť v lize zůstali dva první celky (Titan, Cows), přibyl jeden tým z elitní pražské ligy převtělený do Ekonomu B a jeden velice slibně vypadající z nejnižšího patra (Kolín). A právě tyto čtyři celky by měly opanovat čelo tabulky i v sezoně 2005/06. Na záda se však bude tlačit dost konkurentů, kteří mají dostatek zkušeností a měli by se vejít do osmičky pro play off (A.S.H.F., THC, Hokejka B).

Skupina černých koňů
Mezi možná překvapení je nutné zařadit dva nováčky. Jednoho úplného, který převzal práva od Reges, a to konkrétně Hostivař, a pak také Brankostroj. Prvně jmenovaný celek stihl sehnat dostatek převážně mladých hokejbalistů a dá se tedy od něho očekávat běhavý styl hry. Otázkou však zůstane, jak se mladíčci dokážou přizpůsobit charakteristickému pojetí mužů v nižších soutěžích. Výkony Brankostroje budou ještě větším otazníkem, mužstvo do ligy nepostoupilo na základě výsledků a ani výkony v minulé sezoně nebyly vyrovnané. Totéž platí i o představení na HB Cupu. Alespoň jeden z těchto týmů postoupí do play off. Mezi černé koně lze možná zařadit i Uftaland B, který prošel řádnou čistkou a už by se nemělo stávat, že půjde do branky hráč z pole. Když navíc pomůžou posily z áčka, tým bude hodně konkurenceschopný!

Skupina outsiderů
Skutečnost, že do play off postoupí 8 z 11 mužstev, podsouvá k názoru, že jasným adeptem na sestup je OHF, jež neoplývá kvalitou ani kvantitou kádru. I když, kdo ví, s čím fanoušci hokeje vyrazí do sezony.

Tip na pořadí:
1. Kolín
2. Titan
3. Ekonom B
4. A.S.H.F.
5. Hokejka B
6. Hostivař
7. THC
8. Uftaland B
9. Brankostroj
10. OHF

P.S. Cows ať si každý vsune, kam chce. Pořadí po základní části je naprosto subjektivním tipem a všechno bude pravděpodobně po dvaceti kolech úplně jinak...


Lukáš Vrkoč #80

Vložen
10.8.2005