Kravička

Doplňující článek

Kraví webmail - pro registrované kravičky  Webmail Kraví administrace - pro vybrané kravičky  Administrace

Co se stalo v Protivíně a Týně, aneb trochu (ne)kritický pohled na společné chvíle


Neuvěřitelné! Na tréninkovo-chlastací soustředění kraviček jede patnáct lidí! To nikdo nečekal. Jenže první háček přichází dva dny před odjezdem - odhlašuje se Umbroman. A jen v náznacích si začínáme připouštět, že nás bude málo na protivínský turnaj. Ráno v den odjezdu už nás utvrzuje v kruté realitě, bude nás maximálně devět do pole, což není vzhledem k panujícímu vedru úplně ideální. Důvody jsou prozaické, nicméně je musíme s kyselými tvářemi respektovat - práce, narozeniny, svatba, odvoz babičky.
Dřeme jako koně, Vevi dostává sekeru do nosu a už sviští do písecké nemocnice, za ním závratnou rychlostí manželky Síglovic - předpisy nepředpisy. My mezitím prohráváme s domácími brousky a zraněný hoch je zpátky. Nos má jako Steffi Grafová. Fandí nám v dalším zápase, po kterém jedeme uvaření do hněvkovického hotelu. Hráči z národky nás pěkně prohnali. Neleníme a večer už sedíme v Plzeňce. Ten, který přijel z opozdilců nejdřív, dostává pořádné kapky. Vztek byl vylit na něj. Na zbytek se v dalším průběhu týdne ani nedostane. Škoda, zasloužili by si to. Tedy jen někdo. V turnaji konečně vyhráváme a pak zase prohra. Končíme čtvrtí a v nájezdech pátí. Jirka Němec nedodržel taktiku směřující na stupně vítězů. Jsme vyčerpaní.
Proto volíme druhý den jen lehčí trénink. Nicméně Speedy zase řádí. Ten kluk z Titanu snad nepotřebuje odpočinek!? Už jsme všichni, jsou s námi navrátilci z řecké svatby, rudí oslavenci i poctiví pracanti. Písecký beachvolejbalový zápas vyhrává posádka Škody Octavie. Tento model auta je holt lepší než Fabia. Nicméně výhry se úspěšným plácalům nedostává. Večer po tréninku se závodí v počtu snědených stroužků česneku. Úterý je dopoledne i odpoledne tréninkově hodně poctivé. Jen Jirka Němec nevyvíjí žádnou aktivitu, aby vydržel do konce týdne. Nevydrží. Mezitím je rozlosován turnaj ve fotbalu na PC. U toho také zůstává, nic se nesehraje. Hitem je fotbal. Fotbal jako fotbal béček, ne fotbal jako fotbal. Večer? Stereotyp - Plzeňka.
Ve středu regenerujeme, večer máme zápas. Prohráváme s domácími, i když už se začíná projevovat posbíraná fyzička z drilu Vikiho Tichonova v Malešicích. Někteří mají dobrý pocit, jiní ho ani mít nemohou. Čtvrteční ráno je smolné. Téměř polovina týmu ulehla. Zbytek poctivě maká. Terry Fox je jasně nejrychlejším sprinterem. Vésa zase skvěle cvičí svoje kotníčky, předkopává, zakopává a vyskakuje. To samé druhý den, kdy je v Discobaru DJ Kája. Někteří opravdu perlí, jejich zoufalství je plný parket (Guti, Vésa, Speedy), další se věnují chutným či méně chutným činnostem… Největší oblíbenkyní stáda je slečna s IQ 3C.
Soustředění se prostě vydařilo. A ani jsme se neskopali Smailík


Lukáš Vrkoč #80

Vložen
10.8.2005