II. 8:48 H 35 - Boháček Jan Nedovolené bránění
II. 10:39 H 4 - Král Filip Nedovolené bránění
III. 2:26 D 33 - Bíba Zdeněk Faul loktem
P 1:35 H 77 - Průša Martin Naražení zezadu
P 1:35 H 77 - Průša Martin OK Naražení zezadu
P 4:08 D 11 - Veselý Martin Vražení na hrazení
SN 0:00 H 10 - Bukač Josef Nesportovní chování

Počasí našemu prvnímu semifinálovému souboji s TJ HBC Mělník příliš nepřálo. Pršelo, hřiště se postupně plnilo loužemi a klouzalo. Sešli jsme se v jedenácti hráčích do pole a se dvěma brankáři.
Utkání se začalo opatrněji, tedy ze zajištěných obran. První jsme se do útoku vrhli my a vytvořili si několik slibných příležitostí. Proměnit v gól se nám však nepodařilo ani jednu. Pak vystrčil svým typickým způsobem růžky soupeř. Dlouhá přihrávka na hráče ve středním pásmu a z toho plynoucí rychlý brejk. Dvakrát po sobě se takhle hráči soupeře dostali až před Petra Šroubka, ten se ale překonat nenechal. Hra pokračovala v poměrně rychlém tempu, k vidění bylo ještě několik šancí na obou stranách, ale ani jedna neskončila až za brankovou čárou.
Ve druhé části se rozpršelo ještě více, všichni aktéři byli promočení až na kost, přesto to na bojovnosti a nasazení nebylo znát. V této třetině jsem byli aktivnějším týmem my. V osmé minutě jsme hráli přesilovku a dokázali jsme ji po půlminutě využít. Lukáš Vrkoč napřáhl na modré čáře a jeho střela prosvištěla až do šibenice svatyně střežené Martinem Opaleckým. Poté jsme hráli přesilovou hru ještě dvakrát, ale další branku jsme nepřidali. Na druhou stranu jsme díky tomu nepustili soupeře k nám do obranného pásma a tudíž jsme neinkasovali.
V poslední části se projevila nervozita hráčů obou týmů a tak docházelo k menším výměnám názorů, které následně byly potrestány vyloučeními. Obraz hry byl stejný jako v předchozích dvou třetinách. My se tlačili dopředu svým stylem, Mělník se snažil nás donutit k chybě, aby ji mohl dlouhou přihrávkou do otevřené obrany využít k protiútoku. Po jedné takové nahrávce přešel Tomáš Fiala přes našeho obránce, dostal se až před Petra Šroubka a přesně umístěnou střelou mu nedal šanci - 1 : 1. My jsme dostali šanci znovu zvrátit skóre na svou stranu v desáté minutě po faulu obránce Mělníka. Nevedlo se nám, branku jsme nevstřelili, soupeř také už našeho gólmana nepřekonal a tak utkání dospělo do prodloužení.
V nastaveném čase se oba týmy upnuly spíše k bránění. Hráči Mělníka k tomu byli donuceni zbytečným útočným faulem Martina Průši, který si za svůj zákrok vysloužil trest na tři minuty plus do konce utkání. Bohužel tříminutovou přesilovku jsme promarnili a soupeřovu branku jsme mockrát neohrozili. Navíc jsme se o ní ke konci připravili faulem a museli se bránit. Přežili jsme oslabení v poklidu a hra se opět vyrovnala. Ke konci měl nejprve soupeř možnost rozhodnout a po něm jsme snad ještě větší šanci měli my. Ani jedna tato příležitost neskončila brankou a tak přišla na řadu trestná střílení.
První hráč Mělníka neproměnil, zatímco Martin Sígl za nás ano. Ve druhé sérii nepadla ani jedna branka. Ve třetí překonal našeho gólmana Filip Král, zatímco my jsme nedali, a tak po třech sériích byl stav nerozhodný 1 : 1. Ve čtvrté řadě nájezdů zavěsil za Mělník Jan Boháček. Na to krásným blafákem odpověděl Pavel Veverka. Poslední nájezd hráčů Mělníka zlikvidoval Petr Šroubek, a tak mohl rozhodnout Jaroslav Špaček. To se mu povedlo, když v pádu překonal potřetí v nájezdech Martina Opaleckého a my se mohli začít radovat z prvního vítězství v letošním semifinále.
Utkání to bylo hodně vyrovnané, my jsme se sice více tlačili do útoku, ovšem soupeř hrozil rychlými výpady. Nakonec jsme šťastnějším týmem byli my a po samostatných nájezdech jsme zvítězili 2 : 1.