Kravička

Před víkendem

Kraví webmail - pro registrované kravičky  Webmail Kraví administrace - pro vybrané kravičky  Administrace
Předchozí

Víkend č. 21

Další
Předchozí Další

Do třetice všeho...


Cows vs. Mělník
Sobota 7. května 2005 je dnem, kdy potřetí v historii našeho klubu vstoupíme do semifinále play off druhé pražské. Poprvé však budeme mít jiného soupeře a ne Hokejku Praha, která nás nejprve se svým áčkem a posléze i béčkem vždy vyřadila. Nyní nás čeká HBC Mělník - tým plný hokejistů ze středu Čech. V sezoně jsme se s tímto soupeřem utkali čtyřikrát a bilance vzájemných zápasů hovoří pro nás (2 výhry, 1 remíza, 1 prohra, skóre 15:12), i když by se zápasy daly vyložit i jinak. Dva byly vyrovnané (2:1 a 2:2) a dva jasně ve prospěch vítěze (7:1 a 4:8). Poslední výsledek byl bohužel generálkou na play off.
Kádr soupeře je velice dobře fyzicky vyspělý a co je rozhodně pozitivní, nemyslí v první řadě na defenzivu. Ve vyřazovací části se ovšem může styl hry Mělníka výrazně změnit. Hvězdou týmu je jednoznačně Josef Bukač, který obstarává hlavní procento nastřílených gólů. V ničem si s ním ale nezadá ani jeho bratr Petr a další hráči (Král, Průša, Boháček). Zajímavou postavou je Skřivan (přezdívaný Čára), který, ač malý vzrůstem, nezapře šikovné ruce. Jako slabina se zdál být post brankáře, avšak poslední zápas nás vyvedl z omylu. Opalecký sice nezáří ve statistikách, leč „něco“ navíc chytit dokáže.
Naše plány hry na tři kompletní řady vzaly za své a budeme se muset spokojit se dvěma pětkami. Tomáš Fliegl plní pracovní povinnosti na MS ve Vídni, Martin Drahota rovněž bude k dispozici svému zaměstnavateli, Robert Pillmann laboruje už tři týdny se zraněním a Štěpán Floriš si nechal v posledním kole dát zbytečný čtvrtý vyšší trest a první dva zápasy nemůže hrát. Zbývá nás tedy jedenáct a to ještě není jisté, zda bude moci nastoupit Roman Vondráček. Měli bychom se tedy představit v následující sestavě: Šroubek – Veverka, Veselý, Bíba, Kříž, Vondráček? – Špaček, Vrkoč, Sígl M. – Baloun, Svrček, Sígl P.
První utkání série, jež se hraje poprvé na tři vítězné zápasy, začíná v sobotu 7.5. od 16.30 na hřišti v Malešicích, v neděli se přesuneme na Palmovku, kde začneme o půl hodiny dříve. Třetí zápas sehrajeme opět na domácím hřišti, a to v pátek 13.5. od 18.30. Případný čtvrtý zápas se uskuteční o den později ve 20.00 na půdě soupeře a rozhodující pátý znovu v Malešicích od 16.30 hodin. Utkání budou zřejmě řídit soudci dobře známí ze základní části, i když ve hře je údajně příjezd mimopražských rozhodčích.

Titan vs. Hanspaulka
Pokaždé těsně před naším zápasem s Mělníkem se uskuteční i semifinále mezi největším překvapením soutěže a vítězem základní části Titanem Vršovice a zkušenými borci z Hanspaulky. Série by měla být vyrovnaná podobně jako ta naše a v Malešicích, resp. na Palmovce, se bude, nač dívat.
Titan disponuje nesmírně silnou první útočnou řadou Dlouhý-Pšenička-Višvarda a velice slušným brankářem Schilbergerem. Naproti tomu obrana se může zdát na první pohled pomalejší, zato ji ale zdobí tvrdost. Hanspaulka určitě vyrukuje na papírového favorita důraznou hrou a těžit bude zejména z domácího prostředí na Palmovce, kde je menší hřiště. Aby postoupila, musí však vyhrát nejméně jedenkrát i na letišti v Malešicích. Pomocí by jí k tomu mělo útočné komando Ježek T., Vokál V., Durrhammer a další ostřílení hráči (Štípek, Kodada, Ježek O.).


Lukáš Vrkoč #80

Zápasy
Semifinále
1. zápas
Cows - Mělník
Titan - Hanspaulka

2. zápas
Hanspaulka - Titan
Mělník - Cows