Hell Benders Cup 2004

Eric Cartman Kyle Broflovski Kenny McCormick Stan Marsh

Celkově 1.místo !!!

Turnaj se hrál 2x12 min. čistého času. V neděli okolo 12:00 probíhaly dovednostní soutěže. Týmy byly rozděleny do dvou skupin.

Zhodnocení turnaje a referáty z utkání

Jako každou sezónu jsem se i letos zúčastnili Hell Benders Cupu. Až na jednoho hráče jsme se sešli na turnaj kompletní a jako dva volné hráče jsme si pozvali Pavla Kroužila a Filipa Prantla z týmu HBK Jokers. Díky tomu jsme mohli hrát většinu zápasů na tři útočné řady a dvě obranné.

Zápas první HC Pštrosi Benešov - V prvním utkání jsme se střetli se Pštrosy, kteří se na Hell Benders Cup nesešli úplně v té nejsilnější sestavě. Nejprve jsme se rozehřívali, rozehrávali a sehrávali po delší době bez hokejbalu. Postupně jsme se dostávali do tempa začali Pštrosy trochu tlačit. Výsledkem naší snahy byl vedoucí gól Jaroslava Špačka v sedmé minutě a v deváté minutě druhá branka jejíž střelcem byl Pavel Kroužil. V úvodu druhé poloviny jsme trochu polevili a inkasovali snižující gól. Pak jsme ale zavřeli všechny přístupy do obranného pásma a jednogólové vedení udrželi až do konce.
Zápas druhý HK Avir - Pokud jsme chtěli postoupit do semifinále již po dvou zápasech museli jsme Avir porazit. Začali jsme důrazně, ale nedařilo se nám příliš střelecky. V osmé minutě došlo před brankou soupeře k ruční výměně názorů co se týče důrazu před gólmanem a utkání se na chvilku zdrželo. V deváté minutě vstřelil náš vedoucí a jak se posléze ukázalo také jediný a vítězný gól Jaroslav Špaček. Ve druhé části jsme nechali Avir více hrát a upnuli jsme se spíše k obraně spolu s vyrážením do nebezpečných brejků. Vedení 1 : 0 jsme udrželi a zajistili si tak postup do semifinále.
Zápas třetí Rafani - V posledním sobotním zápase jsme již značně "zatavení" narazili na Rafany. První část byla z větší části od obou týmů odchozená, bez přílišné snahy bránit a tak se není co divit, že skončila 3 : 2 v náš neprospěch. Našimi střelci byli Jiří Kříž a Pavel Kroužil. Jelikož měly oba týmy již jistotu postupu do vyřazovacích bojů dal se takovýto vývoj očekávat. V šesté minutě druhé půlky jsme jsme inkasovali počtvrté. Sice jsme se snažili ještě nějak výsledek zkorigovat, ale nebyly síly.
Zápas čtvrtý - semifinále SHM Hell Benders - V semifinále jsme narazili na vítěze skupiny A, tedy pořádající tým Hell Benders. Netopýry jsme nedokázali ve vzájemných zápasech zatím nikdy porazit a tak jsme chtěli tuto nešťastnou šňůru ukončit. Hned ve třinácté vteřině nás k tomu nasměroval Pavel Veverka svým gólem. V sedmé minutě zvýšil náskok na 2 : 0 Lukáš Vrkoč. dobře jsme napadali a nepouštěli Bendery příliš k útočení. V šesté minutě druhé půlky prostřelil gólmana soupeře Pavel Kroužil a minutu po něm jsme vstřelili čtvrtý gól zásluhou Lukáše Vrkoče. To už jsme věděli, že čtyři branky prostě dostat nesmíme, pustili se do výborné obranné hry a nenenchali Benders pokazit Petru Kučerovi nulu.
Zápas pátý - finále SHM HbT Los Diablos - V boji o první místo jsme narazili na letošního vítěze základní části 2.POHbL Los Diablos. V úvodu se hodně bojovalo a hrálo se poměrně fyzicky náročně. Aktivnější ve střelbě a útočení jsme byli my. V desáté minutě jsme šli do vedení díky Jaroslavu Špačkovi. Necelých 40 vteřin po něm se trefil od modré Martin Veselý a my vedli o dvě branky. Vedení jsme udrželi až do konce půle. V úvodu druhé části jsme ale dostali branku na 2 : 1 a báli se dramatu. Naštěstí hned v zápětí posunul ukazatel skóre na 3 : 1 Pavel Kroužil. V sedmé minutě jsme opět inkasovali a opět jsme dokázali velice rychle odpovědět brankou. Tentokrát se to povedlo Filipu Prantlovi. Poté nás Los Diablos zatlačili, ale gól se jim vstřelit nepodařilo ani v power play. Naopak se v posledních vteřinách do prázdné brány dostal míček opět od Filipa Prantla a my mohli začít slavit vítězství na turnaji.

Naším nejproduktivnějším hráčem se stal Pavel Kroužil se šesti body (4 + 2) a ten samý hráč byl zároveň i nejlepším střelcem (4 góly). O místo nejlepšího asistenta se podělil Filip Prantl a Lukáš Vrkoč (3 asistence). Nejtrestanějším hráčem byl se 17 trestnými minutami Václav Vaněček a nejvylučovanějšími hráči se stali s 5 tresty Jiří Kříž a Martin Sígl.
Při vyhlašování individuálních ocenění byli od nás vybráni jako nejlepší hráč finále Pavel Kroužil, nejrychlejšího gólu dosáhl Pavel Veverka a nejlepším brankářem turnaje byl zvolen Petr Kučera.

Stejně jako loni probíhali v neděli dovednostní soutěže, ve kterých nás reprezentovali Martin Veselý (nejdelší střela), Martin Sígl (přesnost střelby), Petr Sígl (běh na jedno kolo) a Robert Pillmann (brána) s Pavlem Veverkou (útok) v penalty hokejbalu. Žádný z našich zástupců nedosáhl na první místo :-(.

První místo je pro nás samozřejmě velkým úspěchem a snad alespoň trochu pozvedlo náladu po nevydařeném play-off v lize. Nesmíme zapomenout na dík pořadatelům, tedy týmu Hell Benders, za uspořádání skvělého turnaje.