Kravička

Doplňující článek

Kraví webmail - pro registrované kravičky  Webmail Kraví administrace - pro vybrané kravičky  Administrace

Tak je to tu!


Prvním hracím víkendem odstartuje nový ročník II. pražské oblastní hokejbalové ligy, jak se celým jménem honosně nazývá naše "druhá pražská". V soutěži se objeví pět (staro)nových účastníků a předem je možné odhadnout, že by měli ligu kvalitativně povznést.
Po třech letech v první pražské postihl sestup zkušené harcovníky z ASHF. Tým, který bude shodou okolností naším prvním soupeřem, by měl patřit do poměrně širokého pole aspirantů o play off. Sem nepochybně spadají i další exprvoligové celky - nepříliš čitelný B-tým Ďáblic a nesmlouvaví bojovníci z Hanspaulky. Vzhledem k minimu informací (kde máte webové stránky, chachaři?) toho skutečné kvalitě soupeřů mnoho nevíme.
To samé však lze paradoxně říci i o dalším navrátilci do naší ligy, B-týmu Uftalandu. Ačkoli jejich internetové stránky patří k jedněm z mála vzorně spravovaných. Problém je v tom, že kádr Ufty prošel přes léto doslova zemětřesením. Celé áčko spolu s několika oporami B-týmu houfně přešlo ke konkurenčnímu Spectru, a tak Uftaland sháněl posily, kde se dalo. Například u zrušených třetiligových Critters, kteří by se ale měli údajně stát základem třetiligového céčka. Vrátila se i simaská dvojčata Sergej - Koudy, ovšem ti nejspíš pro potřeby prvního týmu. Takže kdo vlastně "zbyde" na béčko, těžko říci... Ke spolufavoritům bude jistě patřit i loňský finalista Hokejka B stejně jako další účastník horní šestky Elektrotechnika. A když k tomu připočteme urputné Vyprahlo a nevyzpytatelné THC, lehkou matematikou zjistíme, že se s námi (doufejme!) bude prát o šest postupových míst pro boj o play off hned osm týmů! A to ještě nesmíme podcenit ani Titány, kteří šli po jarním posílení kádru výkonnostně hodně nahoru. Snad jen nováček z OHF a hoši z Mělníka by měli být papírově slabšími soupeři...
Na rozdíl od vyšších pater hierarchie, kde se letos (konečně!) přešlo z herního systému 4+1 na celosvětově obvyklých 5+1 a od regionálních lig se hrací doba třeti protahuje ze 12 na 15 minut (a úměrně tím i tresty), u nás k žádné revoluci nedošlo. V šesti lidech se už hrálo předtím a protáhnout hrací dobu podle našeho hokejbalového guru Přemysla Falty zatím nelze, protože by to hřiště kapacitně nezvládla. Přesto i tady k jedné, možná celkem podstatné úpravě hracího rozpisu dochází: čtveřice týmů, které budou mít tu čest probojovat se do play off, se o postup utká na tři vítězné zápasy.
Tak snad si tohoto nového privilegia budeme moci užít i my...


Petr Kučera #1

Vložen
16.9.2004