Kravička

Doplňující článek

Kraví webmail - pro registrované kravičky  Webmail Kraví administrace - pro vybrané kravičky  Administrace

Čelo II. pražské snese srovnání s NHL :-)


Nemilé skutečnosti ze závěru podzimní části druhé pražské a nakupení pracovních povinností z důvodu zdravotní indispozice mě donutily sepsat hodnocení až se značným odstupem. I proto možná působí scestně a infantilně, a tak doufám, že jsem nikoho nepopudil… Nejlepší hokejová soutěž na světě NHL se zatím nehraje, tak si ji kapku připomeňme prozatím alespoň srovnáním týmů elitních šesti týmů 2. POHbL s celky ze zámoří. Nesrovnávejte mužstva podle pořadí – důraz byl kladen spíše na herní styl a teoretické porovnání hráčů v kádrech.

Colorado Avalanche (Titan Vršovice) – Milan Hejduk sice podruhé za sebou Maurice Richard Trophy nezískal, ale za obávaného střelce stále platí. Podobně jako Tomáš Dlouhý, kterému korunu pro krále střelců nikdo nevezme, přestože zbývá odehrát ještě 15 zápasů dlouhodobé části. Titan i Colorado mají i další výborné hráče a oba týmy hrají hlavně dopředu.
Srovnání: Hejduk/Dlouhý, Aebischer/Schilberger.

Vancouver Canucks (South Park Cows) – První lajna krav jako by vypadla ze zrcadla seskupení Markus Näslund – Brendan Morrison – Todd Bertuzzi. Obávaný střelec Václav Vaněček jako švédský bombarďák, který se také občas trápí, centr Lukáš Vrkoč jako kanadský univerzál a Martin Sígl jako nepolepšitelný agresor, který umí skvěle zahrát a mnohdy vinou trestu stojí. Snad jen v brance mají Canucks potíže, stejně jako někdy Cows.
Srovnání: Bertuzzi/Sígl M., Öhlund/Veverka.

Florida Panthers (HBC Mělník) – Oba týmy mají jednu velkou hvězdu v poli a v brance. Jsou jimi produktivní útočníci Olli Jokinen a Josef Bukač a gólmani Roberto Luongo a Martin Opalecký. Obě mužstva shodně produkují velice fyzicky náročný styl hry a v každém zápase se prosadí vedle hlavního tahouna vždy někdo jiný včetně obránců.
Srovnání: Jokinen/Bukač J., Bouwmeester/Průša.

New York Rangers (Hokejka B) – Tak tyto dva celky pojí jeden hlavní fakt. Pořádný odchod hráčů. Zatímco Jezdcům zmizeli borci v závislosti na snižování rozpočtu, Hokejce utekli do áčka a hrají jen občas. Třeba Michael Petrášek se vyrovná Jaromíru Jágrovi tím, že jsou oba mezi nejlepšími hráči ve své lize. Někdy se jim daří, jinde ne. Když však mají den, soupeři jim nestačí.
Srovnání: Jágr/Petrášek, Lindros/Chaloupka :-)

Philadelphia Flyers (HC Hanspaulka) – Agresivní styl hry, který občas okoření brutální zákrok borce, který herně příliš nevyniká… Podobné typy hráčů se ale také dají najít. Tak třeba kapitáni – Václav Vokál jako by z oka vypadl Keithovi Primeau, jak produktivitou, tak tvrdostí. Tomáš Dürrhammer má v Americe sice svého boha v podobě Jeremy Roenicka, avšak hrou spíše ladí k jeho kamarádovi Tony Amontemu.
Srovnání: Primeau K./Vokál V., Johnsson/Štípek

New York Islanders (Players of Uftaland B) – Ani jedno mužstvo by průměrné nebylo, kdyby mělo brankáře! Garth Snow nebyl nikdy extratřída a Rick DiPietro musí ještě vyzrát. Podobně jsou na tom David Petrželka s Jakubem Náglem. V ofenzivě už je to ale o něčem jiném. Lukáš Pařízek umí, stejně jako Alexej Jašin a třeba Zbyněk Sýkora by se čistě hypoteticky mohl měřit s Romanem Hamrlíkem
Srovnání: Jašin/Pařízek, DiPietro/Nágl


Lukáš Vrkoč #80

Vložen
22.12.2004