Víkend č. 9

Další
Předchozí Další

Na čele přezimují Diablos

Sedmnáctým kolem skončila podzimní část II. pražské ligy a největší bodové zásoby si před uložením k zimnímu spánku nahrabali Los Diablos. Lídr tabulky je možná rád, že přestávka přišla v právý čas - poslední hrací víkend se totiž spíš trápil. Minutu a půl před koncem sobotního zápasu vydřel povinnou výhru nad Mělníkem a nečekaně úspěšné jaro zakončil remízou v dramatickém duelu s Ekonomem. To mu nicméně stačilo nejen na prodloužení série neporazitelnosti na 10 zápasů, ale i na udržení prvního místa. V pořadí druhá Hokejka totiž sice nejprve především zásluhou Petráška (2+1) razantně ukončila devítizápasovou sérii Elektrotechniky bez porážky, ale v posledním letošním vystoupení selhala proti THC. Černou můrou favorita se stal Lukáš Volný, který ke své vedoucí brance z první třetiny přidal za stavu 1:1 během necelých dvou minut čistý hattrick! Tato prohra stála Hokejku druhou příčku, na kterou jsme se po exhibici s Mělníkem (17:1 - nový a zřejmě už těžko překonatelný rekord soutěže) posunuli my.
Dvanáctičlenné pole se víkendovými výsledky opět o něco více potrhalo. První trojice zase poodskočila a její náskok před triem Ekonom, Vyprahlo, Elektrotechnika už činí tři body. "Vinu" na trháku nese především Elektrotechnika, která po porážce od Hokejky nestačila ani na Vyprahlo a spadla ze čtvrté až na šestou příčku. Nicméně ani tři body pět kol před koncem základní části ještě nic neznamenají.
Selhání Elektrotechniky nahrálo do karet i další dvojici, která po víkendu stále ještě může teoreticky myslet na první šestku. Titanu a THC se plným čtyřbodovým ziskem podařilo snížit hrozivý sedmibodový odstup na "pouhé" čtyři bodíky. Titanu pomohl k těsnému vítězství nad Zeleným údolím po vypršení trestu opět Pšenička (kdo jiný, že?), v neděli si tým lehce poradil i se Snad to přežijou. Týž celek se stal snadnou kořistí i pro THC, které pak přidalo už zmíněnou překvapivou výhru nad Hokejkou.
Zbylé čtyři celky už budou v závěru základní části jen "statisty", kteří ale mohou být tím jazýčkem na vahách ve vyrovnaném poli. Devátému Mělníku sice ještě matematická naděje na horní šestku nezhynula, musel by ale vše vyhrát a Elektrotechnika už jen prohrávat, což je prakticky nereálné. Kolín, Přežijou a Údolí se musí smířit s jistotou boje o záchranu.