Víkend č. 8

Další
Předchozí Další

O šesticích rozhodnuto?

Absence nejproduktivnějšího hráče Pšeničky za čtyři vyšší tresty poznamenala vršovický Titan ve víkendových duelech se špičkovými týmy tabulky. V sobotu proti Los Diablos sice oslabený tým držel i zásluhou výborného brankáře Schilbergera dvě třetiny čisté konto, ale už po půl minutě poslední části dostal míček za jeho záda Kolembus. Bezzubý Titan se pak v závěru utkání zcela složil a dostal ještě tři branky. Podobný průběh mělo i utkání s námi s tím rozdílem, že jsme v každé z prvních dvou částí dali po gólu. Titan dokázal v třetí třetině vždy jen snížit ve chvílích, kdy jsme se už v eufórii víceméně zaměřili jen na to, jak mu nasypat co nejvíc... Nulový bodový zisk ale při vývoji dalších zápasů znamená, že se odstup sedmého Titanu na šestý Ekonom zvýšil už na sedm bodů, a to bude při kvalitě týmů z první šestky sympaticky aktivně hrající celek dotahovat jen stěží. O šestici týmů, které se v nadstavbě utkají o play off, se už zdá být rozhodnuto.
Z favoritů totiž zaváhalo jen Vyprahlo remízou 1:1 s Kolínem. Drobnou náplastí může být, že si Tomáš Hájek dalšími pěti víkendovými body (3+2) pojistil vedení v žebříčku produktivity. Na výhru jsme se nadřeli my s posledním Zeleným údolím i Elektrotechnika v zápase s THC. Obě utkání rozhodoval jediný gól. Stoprocentní čtyři body si připsaly všechny tři vedoucí celky, čímž se malinko (na dva body) trhly od další trojky.
A ještě zajímavost: i po odehraném 15. kole trvají tři velké série neporazitelnosti. Čtvrtá Elektrotechnika nenašla přemožitele už v devíti kolech, vedoucí Los Diablos v osmi a my na 3. místě v sedmi. Už v příštím kole ale bude muset Elektrotechnika hájit svou neposkvrněnost proti silné Hokejce a Los Diablos v nedělním finiši s nevyzpytatelným Ekonomem. Nás čekají dva relativně lehcí soupeři, Kolín a Mělník, a tak když je nepodceníme, můžeme přezimovat s gloriolou nejneporazitelnějšího celku tabulky :-).