Kravička

Ohlédnutí za hracím víkendem

Kraví webmail - pro registrované kravičky  Webmail Kraví administrace - pro vybrané kravičky  Administrace
Předchozí

Víkend č. 4

Další
Předchozí Další

Liga má skandál i rekord


Šest kol se ve II. pražské lize odehrálo v relativním poklidu, v sedmém ale neudrželi nervy na uzdě (jako už tradičně) hráči ze Snad to přežijou. Výsledkem byla bitka v duelu s béčkem Hokejky a první nedohraný zápas v sezóně.
O důvodech mohu jen spekulovat. Zápas jsem neviděl a informace jsou zatím kusé. Za jednoznačného stavu i průběhu (lídr tabulky Hokejka vedl krátce po polovině zápasu 6:1) zřejmě neudrželi Přežijou nervy na uzdě, Hokejka se nechala strhnout a několik nevybíravých zákroků vyvrcholilo bitkou, po níž rozhodčí zápas ukončili, protože jednomu z mužstev (Přežijou?) už nezbyl dostatečný počet hráčů pro hru. Utkání bude mít dohru před disciplinárkou.
Také u druhého pozoruhodného momentu víkendového programu byli Přežijou. Oslabený kádr po odevzdaném výkonu především v poslední třetině (0:7!) odešel z nedělního duelu s Kolínem s potupnou prohrou 1:15, což je zřejmě už těžko překonatelný výsledkový rekord soutěže. I když, kdo ví, s čím Přežijou ještě přijdou...
Ale i Hokejka přispěla do historie soutěže. V neděli totiž přišla o poslední panenský veneček neposkvrněnosti. Symbolické krvavé prostěradlo si mohli v šatně po zápase hrdě vyvěsit hráči Vyprahla, kteří jako první letos sebrali Hokejce bod, a to dokonce hned oba. Ačkoli byli poražení v zápase aktivnějším týmem a také méně vylučovaným týmem, dvě třetiny nenašli protizbraň na pečlivou obranu a pozorného brankáře. V té době už prohrávali 0:2 a ani gól v přesilovce už na smazání ztráty nestačil. Vyprahlo se čtyřmi víkendovými body na Hokejku dotáhlo, té ale ještě visí dva body "v luftě" - na výše zmíněném verdiktu disciplinárky.
Menší bitku viděla i hrstka diváků našeho nedělního zápasu s Elektrotechnikou. Tradičnímu pisateli referátů se do popisu děje moc nechtělo, tak aspoň pár slov tady: po tradičně excelentním vstupu do utkání jsme rovněž tradičně polevili a umožnili soupeři otočit výsledek. Elektrotechnika bránila zuby nehty i za cenu neustálého vyhazování balonků za mantinel a také bohužel rozhodčími přehlížených nečistých zákroků. My jsme se (rovněž bohužel) nechali strhnout k oplácení tak okatému, že prostě nešlo přehlédnout a stoupající nervozita vyvrcholila potyčkou a hloupou ztrátou jedné registračky za nadávky soupeři po závěrečném hvizdu.
Z favoritů nejvíce zaváhal Ekonom, který po sobotní prohře s námi jen remizoval s posledním Zeleným údolím. Naopak, cestu vzhůru si klestí Titan. Plný bodový zisk z duelů s Kolínem a Mělníkem mu pohlídal šestou příčku a pomohl překlenout čtyřbodovou propast mezi horní a dolní polovinou tabulky. Ta se opět vyrovnala. První příčku dělí od sedmé jen čtyři body.


Petr Kučera #1

Výsledky
7. kolo
Cows - Ekonom
6 : 2
Hokejka B - STP
6 : 1
Los Diablos - Elektrotechnika
3 : 4
Titan - Kolín
2 : 1
Údolí - Mělník
2 : 6
Vyprahlo - T.H.C.
4 : 1

8. kolo
Ekonom - Údolí
2 : 2
Elektrotechnika - Cows
4 : 1
Hokejka B - Vyprahlo
1 : 2
Mělník - Titan
4 : 6
STP - Kolín
1 : 15
T.H.C. - Los Diablos
4 : 4