Víkend č. 3

Další
Předchozí Další

Víkend plný překvapení

Už jen jeden tým se ve II. pražské lize může pyšnit tím, že ani jednou nezaváhal. Béčko Hokejky přidalo uplynulý víkend ke čtyřem předchozím výhrám další dvě: v sobotu vydřenou 2:1 nad Elektrotechnikou, v neděli přesvědčivou 6:1 nad THC.
Byl to víkend plný překvapivých výsledků. První se málem zrodilo hned v úvodním zápase rozpisu. Outsider z Mělníka vedl po první třetině nad lídrem tabulky Los Diablos 4:1 a vypadalo to na debakl dosud suverénního nováčka ligy. Diablos se ale dokázali vzchopit, dvěma góly ve druhé části se dostali na dostřel a v poslední třetině dokonali obrat na 6:5. Mělník prohra evidentně zdrtila; v nedělním zápase proti nám inkasoval hned v první třetině pětkrát a celkem si za víkend odvezl na soutok Labe s Vltavou pěkný tucet gólů. Načatí Diablos pak v neděli nestačili na Ekonom a i když v závěru opět mohutně dotahovali, tentokrát to na zvrat už nestačilo. První porážka v soutěži je sesadila z čela tabulky.
O překvapení opravdu nebyla nouze. O jedno jsme se přičinili i my, když jsme si z branky Kolína udělali cvičnou střelnici a dostali tvrdou lekci z produktivity. Soupeř vymyslel prakticky jen tři trochu lepší akce a vyhrál 3:2. O den později sehrál Kolín herně mnohem vyrovnanější duel se Zeleným údolím, ale tentokrát narazil. Poslední tým tabulky mu skórovat nedovolil, sám překonal soupeře v první a v poslední třetině a radoval se z prvních bodů v sezoně.
Poměrně nečekaným výsledkem skončil i zápas exprvoligového THC s trochu se trápícími Snad to přežijou. Papírový outsider využil dvě přesilovky, soupeře přestřílel a po zásluze vyhrál 7:4. Hráči THC si tento víkend do análů asi označí jako černý. O den později totiž dostali od Hokejky výprask 6:1, za zápas vyslali na branku soupeře jen osm střel a celkem tedy dostali během dvou dnů ještě o gól více než nešťastný Mělník.
Nahoru a dolu se výsledkově pohybují chlapci z Vyprahla. Zatímco minulý hrací víkend totálně vyhořeli a vyfásli dokonce kontumaci, tentokrát zazářili v duelech, v nichž by to asi málokdo čekal. V soboru otočili vývoj zápasu s favorizovaným Ekonomem, v neděli v poslední třetině přetlačili dramatický duel s Elektrotechnikou a odpoutali se od spodních pater tabulky.
Za zmínku stojí i zmrtvýchvstání Titanu. Dosud bezbodový tým si napřed poradil se Zeleným údolím a povzbuzen prvními body rozstřílel v neděli Snad to přežijou rekordním výsledkem víkendu 7:1. Největší zásluhu na skoku z posledního na šesté místo tabulky má asi Jaroslav Pšenička. Připsal si za dva hrací dny osm bodů (3+5) do kanadského bodování a s 15 b. se vyhoupl do jeho čela.
I díky dvěma titánským výhrám se tabulka ve své druhé polovině neuvěřitelně vyrovnala. Týmy na 6. až 11. místě mají shodně po čtyřech bodech, poslední Údolí dva ztrácí.